kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
espresso napisał/a:
3. Zmienia znacząco długość przy zmianie ogniskowej, co czyni go pompą zasysającą.


Ale wtedy w krótkiej pozycji można go włożyć do kieszeni :-P
 
PeBe  Dołączył: 12 Lis 2013
Dzięki :)
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Matko Boska, Tamron 150-600 za $1100:
http://www.bhphotovideo.c...f_5_6_3_di.html
To chyba moje dni z Pentaksem i Bigmą są policzone...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Wszystko super, tylko że na razie nie jest przewidziany z mocowaniem do Pentaksa.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kivirovi napisał/a:
To chyba moje dni z Pentaksem i Bigmą są policzone...
Miałem Tamrona 200-500 (w systemie Sony) i nie byłem z niego zadowolony tak jak z Sigmy 50-500 w wersji z OS (obecnie w Pentaksie). Nie będę porównywał AFa bo to dwa różne systemy a po drugie spora różnica w czasie ale optycznie jednak mam kilka zastrzeżeń. Po pierwsze Tamron pomimo że był dość ostry to jednak był nie był tak ostry jak Sigma 50-500 OS. Dodam ze Starsza Sigma 50-500 EX był jeszcze ostrzejsza (testowałem dwa egzemplarze). Po drugie Tamron miał dość sporą aberrację zwłaszcza na długim końcu która mnie denerwowała. A po trzecie Tamron oszukiwał ze światłem co najmniej o 0,5 EV. Na 500mm nie było F6.3 tylko pewnie z F8. Elektronika podawała że jest F6,3 ale aparat nie doświetlał zdjęcia. Jak porównywałem z Sigmą 50-500 EX to na tych samych ustawieniach czasu, ISO i przysłonie F6,3 zdjęcie z Tamrona było niedoświetlone i trzeba było wydłużyć czas o 2/3 EV żeby były naświetlone tak samo. Na przysłonie F11 takich różnic nie było.

Jeśli chodzi o Tamrona 150-600 to wątpię żeby za tą cenę jakość była przyzwoita i nie sądzę żeby przy 600mm miał jasność F6,3 przy tej średnicy przedniej soczewki. Gwint filtra ma 95mm czyli tyle co Sigma ale Sigma ma F6.3 na 500mm. W dodatku wadą Tamrona 150-600 jest minimalna odległość ostrzenia 2,7m.

Reasumując gdyby Tamron 150-600 był dostępny z bagnetem Pentaksa to nie miał bym nic przeciwko temu ale jego brak też nie ma dla mnie znaczenia. A już na pewno z tego powodu bym nie zmienił systemu.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
wątpię żeby za tą cenę jakość była przyzwoita
popatrz na cenę 70-200. Jakość i cena przyzwoita. Uwzględnij jeszcze ze inne systemy są nieźle zabezpieczone we własne długie mm
Miałem i używałem (z bagnetem K) ale sprzedałem. Nie był taki zły ale mnie specjalnie nie przekonał. Powyżej 150mm był ostry dopiero od F4. Bokeh miał średni i aberracja też się pojawiała (choć nie zbyt duża). Faktycznie średnia ocena jakości była lepsza niż Tamrona 200-500 ale takie szkło łatwiej zrobić a to że było tanie prawdopodobnie było spowodowane tym że sprzedali więcej sztuk.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
W Kanadzie będzie dopiero od marca/kwietnia (EOS) więc może jakoś przeczekam i będą ruchy Sigmy i Pentaksa.

Zmiana systemu mi się wcale nie uśmiecha. Bo jeśli to na co? Crop? FF? C/N/S? Moja Bigma może na razie być. Do pełni szczęścia (czyt. w lesie) potrzebuję jeszcze Sigmy 120-300/2,8 a ta będzie na PK.

Admini rozważcie czy tego nie wydzielić jednak, bo się OT robi.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
kivirovi, 120-300 będzie na PK? Skąd wieści?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Sigma 120-300 F2.8 jest bardzo kusząca. :-) Też bym chciał wiedzieć czy będzie z bagnetem K bo mógłbym zacząć zbierać kasę. :->

PS
Jeszcze by się przydał Sigmowy TC 1.4x do kompletu. TC 2x mogą sobie darować. :-P
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tylko z plotek:
http://www.dpreview.com/forums/post/51415223
Niektóre sklepy już dziś wersję OS wystawiaja z PK, podobnie napisali Optyczni... Za to znawcy na forach wszystko dementują. Myślę, że jak na zlecenie mogą wymienić bagnet to może zrobią taką wersje... To jest niestety koszt jaki płacimy za brak FF. Ale po pojawieniu się wszystko się szybko może zmienić.

Co do terminu nikt nie chce nic powiedzieć. W sklepie w Vancouver powiedzieli mi, żeby napisał bezpośrednio do Sigmy ale aż tak mnie nie przydusiło jak z tym Tamronem. Zniechęca mnie, że tak słabo wypadła z konwerterem x1,4, bo to znacznie ogranicza jej przydatność.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kivirovi napisał/a:
Zniechęca mnie, że tak słabo wypadła z konwerterem x1,4, bo to znacznie
ogranicza jej przydatność.
Trzeba by to dokładnie sprawdzić czy "tak słabo" koniecznie oznacza nieakceptowalne. Testy testami a rzeczywistość może być inna. Ale właśnie z tego powodu napisałem TC 2x mogą sobie darować bo jak jest z 1.4 słabo to 2x będzie marnie choć 600mm F5,6 to było by coś. :roll:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kivirovi napisał/a:
Do pełni szczęścia (czyt. w lesie) potrzebuję jeszcze Sigmy 120-300/2,8 a ta będzie na PK.

No i okazało się że na DXO w bazie obiektywów występuje Sigma 120-300/2,8 z bagnetem K. :shock:
http://www.dxomark.com/Le...DG-HSM-S-Pentax
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Sigma 120-300/2,8
TRZY kilogramy szczęścia :shock:
Najnowsza wersja ma nawet 3,39kg. W dodatku zauważyłem że zniknęło oznaczenie EX a doszła literka S. A gwarancja została skrócona z 3+2 na 2+1. :roll:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
ZbyszekB, zdecydowanie wolałbym 300-800 albo 500/4.5 na nasz bagnet. 120-300 podobno jest przyzwoita optycznie ale kalesonów nie zrywa.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Jak wykastrują z OSa wzorem innych nowych szkieł to mogą sobie darować nasz bagnet.
kivirovi napisał/a:
Myślę, że jak na zlecenie mogą wymienić bagnet to może zrobią taką wersje...
Wymieniają jak szkło ma mocowanie pod dany bagnet, nie ma bagnetu K i kółko się zamyka.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
PK napisał/a:
ZbyszekB, zdecydowanie wolałbym 300-800 albo 500/4.5 na nasz bagnet. 120-300 podobno jest przyzwoita optycznie ale kalesonów nie zrywa.
Będę się przyglądał gdy to szkło będzie dostępne z odpowiednim bagnetem i będzie znana cena. Jak na razie to nie zanosi się że kupię ten obiektyw z przyczyn obiektywnych. :-P
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na początku noszenia 50-500 wydawał mi się że duży i ciężki. Teraz to tylko długi kit. 300-800/5,6 to już rwie kalesony razem z kręgosłupem ale najlepszy na ptaki. Był tu na rynku wtórnym za niecałe C$3,000 i się napalałem ale sprzedający się chyba rozmyślił bo coś niemrawo odpowiadał na maile. Ja bym go nawet wolał zamiast 560/5,6. 500/4.5 podobno jest na PK ale ze śrubokrętem, czy też znów jakieś miejskie legendy.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
kivirovi napisał/a:
500/4.5 podobno jest na PK ale
to stara wersja, której przydałoby się odświeżenie do takich standardów, jakie mamy u innowierców (jeśli o tę sigmę chodzi).
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
espresso napisał/a:
Ktoś dziś zaszalał na Alledrogo w licytacji na 100-300/4 :roll: Cena przekroczyła 4 tys....

Próbowałem swoich sił... ale zanim wpisałem swoją ofertę to cenę wywindowali do przeszło 3,500 a skończyła się jak się skończyła :-( . Z miesiąc temu na allecośtam Sigma 50-500 w nibym nienagannym stanie poszła chyba za 3300. I ta jest znacząco bardziej atrakcyjna cenowo.
 
PIOX  Dołączył: 08 Gru 2013
sigmy 50-500 są dwie
stara EX z minimalnie lepszym światłem na krótkim końcu i nowa
różnica w uzytkowaniu z ręki ogromna ( stara nie ma stabilizacji )
w nowej działa na prawdę dobrze
do nowej próbowałem podpiąc t 2.0 -porażka - nie działa AF i OS , a słabe światło znacznie utrudnia MF

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach