kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
espresso napisał/a:
Ktoś dziś zaszalał na Alledrogo w licytacji na 100-300/4


Ja chciałem, ale później pewnie musiałbym sprzedać 60-250, a już się do niego przyzwyczaiłem :lol:
 
Pankracy  Dołączył: 23 Maj 2012
PIOX napisał/a:
do nowej próbowałem podpiąc t 2.0 -porażka - nie działa AF i OS , a słabe światło znacznie utrudnia MF

Ale z kenko x1,5 działa całkiem sprawnie, af też działa
 
PIOX  Dołączył: 08 Gru 2013
osobiście nie mam przekonania do telekonwerterów
próbowałem kilku róznych firm w różnych konfiguracjach
w każdym przypadku pogarszają drastycznie jakość
sigma x2.0 z dedykowanym obiektywem wypadała lepiej ale i tak nie satysfakcjonująco ( optycznie )
co się tyczy x1.4-1.5 to myslę, że lepszą opcją jest crop z bardziej upakowanej matrycy -nie tracimy istotnie na jakości ( przy ostrym obietywie ) i nie tracimy światła
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
A jaki jest faktor kropowania dla 16MP : 24 MP? 1,5x czy źle liczę?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kivirovi napisał/a:
A jaki jest faktor kropowania dla 16MP : 24 MP? 1,5x czy źle liczę?
Źle liczysz. Aby obliczyć ten współczynnik nie powinieneś porównywać rozdzielczości tylko ilość pikseli na dłuższym lub krótszym boku. A więc jak wykropujesz 16Mpix z matrycy 24Mpix to współczynnik wyjdzie 1,22x.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Jeszcze takie pytanie do starych wyjadaczy... Jest różnica we właściwościach optycznych pomiędzy starą wersją tego obiektywu RF a nową z OS'em?
Były jeszcze inne typy tego obiektywu pod nasz system niż S 50-500 F4-6.3 APO RF ?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Słyszałem, że starsza nieco ostrzejsza, ale nowsza ma skuteczną stabilizacje, więc odsetek nieporuszonych trafień większy...
 
ErZet  Dołączył: 11 Mar 2011
ZbyszekB napisał/a:
Sigma 120-300 F2.8 jest bardzo kusząca. ...Jeszcze by się przydał Sigmowy TC 1.4x do kompletu.
Ale Pentaxy chyba nadal nie współpracują z HSM +TC Sigmy?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
TC Sigmy ma styków HSM, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby podpiąć TC Tamrona albo Pentaxa, który niedługo ma wyjść.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
ErZet napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Sigma 120-300 F2.8 jest bardzo kusząca. ...Jeszcze by się przydał Sigmowy TC 1.4x do kompletu.
Ale Pentaxy chyba nadal nie współpracują z HSM +TC Sigmy?
Właśnie dlatego napisałem że: przydał by się. ;-)
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Mam okazję zamienić (za dopłatą) S 150-500 na S 50-500/4-6,3 i zastanawiam się nad sensownością. Czy S 50-500 poza zakresem i ostrością jest plastycznie (kontrast, bokeh, praca pod światło) lepsza? Dodam że pod względem ostrości 150-500 jest dla mnie wystarczająco ostra, minusy to niski kontrast i "nerwowe" rozmycie tła.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
pan_kg napisał/a:
minusy to niski kontrast i "nerwowe" rozmycie tła.
Nawet się nie zastanawiaj z tych właśnie powodów które podałeś. W 150-500 bokeh dla mnie jest nie do zaakceptowania.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
możecie polecić jakiś futerał czy torbę, w której zmieści się pentax K5 IIs z obiektywem sigma 50-500 ? Nie mogę niczego znaleźć w guglach - pewnie źle szukam.
PS znalazłem Think Tank Photo kabura Digital Holster w wersjach 40 i 50. Ma to ktoś ? Który z tych modeli będzie lepszy ? A może są jakieś inne kabury, do których pasował by mój zestaw?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Mój patent na powyższy zestaw to dość małych rozmiarów plecak - zestaw nie telepie się. Odpowiedni dobrałem robiąc "przymiarkę" w sklepie.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
u mnie plecak odpada - zazwyczaj mam w nim lunetę , przytroczony statyw , picie i cos do zjedzenia, atlas ptaków. Poza tym nie da rady wyjąć z niego szybko sprzętu - zwłaszcza gdy lunetę ze statywem targam na ramieniu ;-) A z kabury wyjmę w jednej chwili.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
A torba w stylu Lowepro Toploader? Ma nawet szlufkę do pasa, więc można przytroczyć do siebie i nie lata.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
w końcu kupiłem kaburę Think Tank Photo Digital Holster 40. Dobrze pomyślana i wygląda na to, że również wykonana. Zmieścił się ( choć na styk ) mój zestaw K5-IIs i sigma 50-500 4,5-6,3 APO DG OS HSM a po zmianie obiektywu na Pentax DA 55-300 APO i skróceniu kabury przez zapięcie zamka - nadal jest ok :-) W zestawie jest pasek na ramię i pokrowiec przeciwdeszczowy. Dzięki wszystkim, którzy próbowali mi pomóc :-)
 
sumisat  Dołączył: 13 Mar 2011
Tak sobie czytam ten temat, i trochę mi żal, że wcześniej nie dojrzałem do tego obiektywu(gdy można było kupić nowy, albo używany),ale co zrobić,do niektórych spraw dochodzi się nieraz dość trudno. Sigma teraz wypuściła nowy obiektyw 150-600mm,ale znowu olała pentaxa.
Pozdrawiam kolegów i wesołych świąt życzę.
ps: gdyby ktoś chciał się pozbyć w/w to na priv proszę
 
jbr  Dołączył: 08 Paź 2013
Witam
Jako świeżo upieczony właściciel bigmy mam pytanko do bardziej doświadczonych posiadaczy - w czym ją nosicie?
Ja cały sprzęt (body+3 szkła+drobiazgi) do tej pory nosiłem w torbie Lowepro Inverse 200 AW. Jestem z niej bardzo zadowolony - super praktyczna i wygodna, zarówno na krótkie spacery jak i na dłuższe wędrówki i jazdę na nartach... Bardzo ją lubię, ale oczywiście bigma się do niej nie zmieści. Wymyśliłem, żeby dokupić oddzielny pokrowiec, który będę podpinał do tej torby od spodu. Dostęp do szkła będzie nieco trudniejszy niż do reszty sprzętu, ale jeszcze akceptowalny.
No ale mam problem - bo muszę to kupić wysyłkowo (bez przymiarki). Macie może jakieś sprawdzone typy? Na razie wypatrzyłem Lowepro Lens Case 13 x 32 cm, ale mam wątpliwości czy podawana wewn. średnica (13 cm) wystarczy na obiektyw z uchwytem statywowym... A nie widzę nic szerszego w sieci.
Będę wdzięczny za pomoc/radę.
pozdr.
JBr.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
jbr napisał/a:
Jako świeżo upieczony właściciel


W ramach off-a - z jakiego źródła jeśli można?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach