akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Na długim końcu też jest lepsza ? Masz jakiś link ( najlepiej do tekstu po angielsku - nie znam niemieckiego ) do takiego porównania ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Testy obu są na optycznych.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Podrzucam, może nowi nabywcy się ujawnią bo się niezdrowo napaliłem ;)
Espresso, jak rozumiem używasz (-łeś) starszej wersji. Co sądzisz? Stara czy nowa?
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Świeża fotka na pełnej 500

oraz link do nieruszanego jpg
ta sama fotka 10 MB
Na pewno cudotwórcy od fotoszopa zrobia z tej fotki cudo ,no chyba ze szop nie da rady.
To wyzwanie :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ptaka byś jakiegoś zrobił, a nie korabl trzaskasz i szpiegujesz biednych marynarzy. ;-)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Pentagram napisał/a:
Ptaka byś jakiegoś zrobił, ...

Nie mam pałatki maskującej a tym bardziej cierpliwości :-P
a niech tam:
masz ptaka ale tylko na 370 mm
ptak
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Przy tak rozżarzonym powietrzu trudno oceniać ostrość :evilsmile:
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
To nie ptak, tylko gołąb ;) Chociaż wróbla poproszę.

No właśnie, mój główny dylemat: 100-300/4 i konwerter Sigmy lub Kenko czy 50-500/6,3. W mojej obecnej sytuacji Bigma mi bardziej podchodzi jeśli chodzi o zastosowanie, tylko jest to za cieżkie i niebezpiecznie wypycha lunetę z plecaka. Ale rozmyślam, czy nie kupić Bigmy i DA 300/4 na wymianę... Dlaczego zdecydowałeś się na zamianę Bigmy na EX? Czego Ci brakowało? Co zyskałeś co straciłeś. Z tego co się oczytałem, to stara miała hałaśliwy AF no i to nibymakro w nowej też mi sie podoba. No ale stara jest lżejsza no i łatwo dostępna na rynku wtórnym. Widzę, że Bigma ma nawet lepszą rozdzielczość niż natywna EX, że o konwerterze nie wspomnę. K-5 ma dobre ISO więc chyba bez F4 da się żyć ... poza lasem przynajmniej.
Piszesz, że kalibracja może być potrzebna, a jak z żywotnością.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a co ten ptak taki "wygładzony" ? 8-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a nie było wygładzane albo odszumiane agresywnie w jakimś programie do obróbki zdjęć ? 8-) Ale i tak mię się podobie :)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
akagi66 napisał/a:
a co ten ptak taki "wygładzony" ? 8-)

Bo odszumiony trochę,(wszystko w exif)to była przypadkowa fotka ,taka z nudów.To teraz się bardziej przyłożę :mrgreen: .Wygładzony czy nie ma być ładny :-P
btw
cieszy mnie zainteresowanie tym obiektywem ,owszem drogi ,ale warty tych pieniedzy za uniwersalność a jakość na pewno przewyzsza wymagania większości z nas.
Inna fotka na 500
oraz link do nieruszanego jpg


PEŁNA FOTKA
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jak na moje potrzeby to wygląda to na wystarczająco dobrze :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
espresso napisał/a:
zamieniłem na 60-250/4 i to była największa moja głupota w szklarniowych eksperymentach.


A co Ci w tym szkle przeszkadzało? Podobno aptecznie i mechanicznie jest bardzo dobre?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A to dziwne. Na photozone jest zdjęcie pod słońce i wygląda dobrze.
Chodzi Ci o bliki, spadek kontrastu czy o oba?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
zamach napisał/a:
Na pewno cudotwórcy od fotoszopa zrobia z tej fotki cudo ,no chyba ze szop nie da rady.

Nie da rady, bo falowanie zabiło kontury.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wielkie dzięki Espresso. Jak nie będzie deszczu to pożyczę ją na weekend i przetestuję w terenie.

[ Dodano: 2013-03-09, 21:47 ]
No i mam ją. Do Pentaksa mieli tylko starą, 50-500/4-6,3 i bardzo mnie to w sumie cieszy, bo jest ona dla mnie akceptowalna, a nowa jest zapewne lepsza. Jedyne co mi się nie podoba, to że jest ona ogromna. Zdaje się że dla mnie za ciężka i za duża. Muszę chyba statyw i lunete wywalić z plecaka... AF działa bez zarzutu, parę razy świrował ale co najciekawsze nawet wśród gałęzi radził sobie lepiej niż się spodziewałem. No i daje radę robić zdjęcia kaczek w szybkim locie! Nic nie pierdzi, trzeszczy ani stuka.
Jedyny błąd jaki zrobiłem to nie zdjąłem filtra, a dziwnie mydlasto wypadał przy 500mm i dopiero w drodze powrotnej wpadłem na przyczynę. No ale pożyczony więc wolę uważać. Aberracji nie stwierdziłem, duży plus. Jutro druga część testów.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zrobiłem sobie testy Sigmy 50-500/4.5-6.3 na końcu versus Leica 560 (jedna soczewka) i Sigma 300/2.8 z Pentax AF1.7 i Sigma TC2.

Generalnie ostrość i szczegóły Sigmy50-500 przy 500mm nie odbiegają od Leica 560 przy f8 czy Sigma 300/2.8 plus AF1.7 przy f około 8. Kontrast S300+Af1.7 jest troszeczkę słabszy. Kombinacja S300/2.8 i TC2 Sigmy jest słaba, słaby kontrast i znacznie mniej szczegółów.

Test robiłem K-5. Celowałem do anteny satelitarnej w odległości około 10m.

Test potwierdza moje odczucia że Sigma 50-500 jest naprawdę bardzo dobrym obiektywem.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Jeszcze jedno odgrzebane na 500,bardzo wczesne rano,ISO 2500
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
espresso napisał/a:
ten obiektyw przecież daje znacznie lepsze obrazki :cry:


ps. Po jaka choinkę poszedłeś w 1/1250 co w rezultacie podniosło Ci JSO :?:

trchę głupio sie tłaumaczyć ,ale:
--miałem zeżarte baterie-zawiecha-wyłączyłem stabilizację
-owszem duużo lepsze mozna zrobić ,ale też potrzebne warunki-dalem przykłady
-podobno lepsza fotka -niż żadna
-stałem w kiwającym sie dżipie z kilkoma osobami
-niech wszyscy widzą ,że można robić fotki gorsze i lepsze
a nie tylko obiektyw i obiektyw
-ale to byly pierwsze koty za płoty ,
mam nadzieję,że niedługo zamieszczę lepsze fotki :mrgreen: ,
pozdrawiam
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
espresso napisał/a:
zamach napisał/a:
trchę głupio sie tłaumaczyć ,ale:
jeszcze się ktoś do tak porządnego szkła zniechęci ;-)

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tam,gdybym czytał tylko nasze forum ,nie miałbym chyba nic z tego co mam ,przypomnę Tobie jak pisałeś ,że rozstałeś sie z 100/2,8 bez żalu a to może oznaczać ,że marnie oceniałeś ten obiektyw, a ja uważam go za rewelacyjny- oczywiście w zestawieniu z moimi umiejętnościami .Zainteresowani 50-500 nie będą przecież tylko bazować na moich wypocinach fotograficznych. Są lepsi fotografowie i lepsze zdjęcia niż moje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach