plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy to nie wątek o Sigmie ;-)
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
bałem się nowy założyć ...
Są dalsze foty:
http://www.tamron.eu/en/l...6%5Bsp%5D=false
przynajmniej do 330mm zachowuje F5,6. Wygląda że już trafia do dystrybucji.

A co to za argument że nie ma na PK? I tak będzie poręczniejszy i bardziej dostępny niż 560/5.6. Wystarczy jakiś plasticzany dekielek z matrycą Canon/Nikon dokupić :)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
espresso napisał/a:
a Tamronowi zabrakło odwagi...

espresso, Zła forma, chciał dla nas i dla siebie dobrze, ale niestety nie wyszło ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso napisał/a:
Udział w sprzedaży w Europie np obiektywu 17-50/2,8 z bagnetem K nie przekroczył 10%.
10 % z czego ? Bo jeśli ze wszystkich Tamronów 17-50 to jest całkiem dobry wynik. Przecież Pentax nie ma więcej niż 10 % udziału w rynku DSLR.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Sigma też już Pentaxa traktuje po macoszemu. Jedyne pocieszenie w tym, że jak już ktoś ma długie tele Sigmy pod nasz bagnet to pewnie wartość tego szkła będzie rosnąć wraz z biegiem lat :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sigma najpierw robi to czego najwięcej sprzedaje a pozostałe później. Możesz również kupić z obcym bagnetem i za opłatą zmienić na K.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
plwk napisał/a:
Możesz również kupić z obcym bagnetem i za opłatą zmienić na K.

Jest to w ogóle wykonalne?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla nowych obiektywów podobno tak http://www.sigma-foto.pl/181,a.html
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
plwk napisał/a:
Dla nowych obiektywów podobno tak http://www.sigma-foto.pl/181,a.html
Oczywiście "nowych" w sensie nowych modeli. A można zmienić na bagnet K tylko te które występują w wersji z takim bagnetem. No i oczywiście trochę kosztuje sama wymiana i do tego trzeba opłacić wysyłkę do Japonii. :roll:
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
plwk napisał/a:
Sigma najpierw robi to czego najwięcej sprzedaje a pozostałe później. Możesz również kupić z obcym bagnetem i za opłatą zmienić na K.


Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać z komentarzem i to w dodatku nie na temat. Plwk tyle słów w jednym komentarzu. Niestamowite :-) A wracając do tematu usługa obejmuje: "Kupując obiektyw z nowych linii produktowych (Art, Contemporary, Sports) możesz skorzystać z możliwości dostosowania obiektywu do wskazanego prze Ciebie systemu. Wymienimy w nim niezbędne elementy mechaniczne, elektroniczne i dostosujemy do współpracy z wybranym mocowaniem".
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oto co mi odpowiedzieli:

"Thank you very much for your inquiry.

The release date of our SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD (Model A011) is not
yet decided. Thank you for your patience.

Unfortunately, we do not currently have a plan to make Model A011 for
Pentax. However, we will certainly pass your request to the appropriate
department."

Takze zamawiamy ile wlezie..
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Dla mnie mogą nie produkować z bagnetem Pentax. Miałem Tamrona 200-500 i uważam że Sigma 50-500 jest lepsza optycznie. Mi jakoś generalnie Tamrony "nie podchodzą" - oczywiście optycznie. :-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
ZbyszekB, a zdjęcia z Roztocza wrzuciłeś? :evilsmile: :-P
Z moimi gniotami wątek nie może zostać, bo wstyd...
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Pytanie do forumowiczów, którzy mieli styczność z Sigmami: 50-500 oraz 100-300/4. Jak porównujecie obydwa szkła w zakresie kolorów, bokehu, ostrości i pracy pod słońce. Czy starsza Sigma będzie tu lepsza? Używane można kupić chyba w podobnych pieniądzach - więc co wybrac?
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Espresso "jak masz Tamrona 70-200/2,8 to dokup TC, wynik może nieco gorszy, ale zapewne dobry."
To chyba bym się w życiu na ustawienie ostrości nie doczekał :-)

Mam S 150-500, która jest wystarczająco ostra ale brakuje jej tego czegoś co chyba plastyką nazwać trzeba.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
espresso napisał/a:
Chyba ze odświeżony HD 55-300, ale jak na razie nikt zachwytu nie okazuje.

Niech go weźmie w łapki ktoś mogący porównać do starszej wersji i w ogóle do reszty wszechświata - my szaraczki to co my tam możemy... :roll:
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Przez pewien, nieprzesadnie długi czas, byłem posiadaczem obydwu tych obiektywów i doszedłem do wniosku, że muszę jednak dokonać jakiegoś wyboru. Po porównaniu zdjęć z obydwu szkieł doszedłem do wniosku, że jakość obrazka po cropowaniu jest lepsza z SIGMY 100-300/4 niż z 50-500 z pełnej matrycy. To spowodowało że rozstałem się, nie bez pewnego żalu, z BIGM-ą.
Co do zadanych przez Ciebie pytań to:
1. Kolory bez istotnych różnic, jednak wg mnie z delikatną przewagą 100-300
2. Bokeh jest ładniejszy z SIGMY 100-300
3. Ostrość ze 100-300 jest znakomita, wyraźnie lepsza niż z BIGM-y
4. Co do pracy pod światło to nie mam zdania, nie robiłem takich fotek 50-500 więc się nie wypowiem.
Niewątpliwą zaletą 50-500 jest to, że można tym szkłem opędzić cały wyjazd wakacyjny bez odpinania tego obiektywu od korpusu. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że jest to kawał klocka który znacznie zwiększa swoją długość przy zoomowaniu. Ciężki i raczej nieprzesadnie poręczny. No i ewentualne filtry w rozmiarze 86, które do tanich nie należą. Niestety światło "4" traci krótko po przekroczeniu 50 mm, sporo przed osiągnięciem 100.
SIGMA 100-300 ma ogniskowanie wewnętrzne i długości nie zmienia. Jest wygodniejsza w użytkowaniu, ale obiektywnie stwierdzając obydwa obiektywy są dla człowieka o spokojnym sercu, pewnej ręce i ze statywem na plecach, który można w razie potrzeby rozłożyć. Nie zauważyłem też jakiejś dużej straty w jakości obrazka przy stosowaniu TC Kenko 1,5 z tym krótszym obiektywem.
Tak czy siak na podstawie swoich doświadczeń wybrałem SIGMĘ 100-300/4.
P.S. Miałem starą wersję BIGMY, z światłem 4,0 na krótszym końcu oraz bez OS-u i HSM.

 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
pan_kg napisał/a:
Pytanie do forumowiczów, którzy mieli styczność z Sigmami: 50-500 oraz 100-300/4. Jak porównujecie obydwa szkła w zakresie kolorów, bokehu, ostrości i pracy pod słońce. Czy starsza Sigma będzie tu lepsza? Używane można kupić chyba w podobnych pieniądzach - więc co wybrac?

W zasadzie podpisuję sie pod tym co napisał Kuszelas.
Ostrość, bokeh lepsze w 100-300/4. Także szkło bardziej poręczne. Z TC 1.4. masz 420mm co prawda z jakością bliższą Bigmie. Z drugiej strony Bigma ma nieprawdopodobny zakres. Stablizacja działa super i na końcu to jest bardzo duża różnica w stosunku do tego co daje body.
Przechodząc ze 150-500 na 50-500 zyskujesz jakość i zakres. Jak przejdziesz na 100-300 zyskasz więcej jakości, stracisz zakres. Wybór należy do Ciebie. Oba szkła zacne.
Ja miałem 100-300 i przeszedłem na 50-500. Ale mam trochę innego szkła, które mi rekompensuje 100-300/4.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
pan_kg napisał/a:
Mam S 150-500, która jest wystarczająco ostra ale brakuje jej tego czegoś co chyba plastyką nazwać trzeba.
Ja na szczęście miałem okazję przed zakupem przetestować Sigmę 150-500 i już po pierwszych zdjęciach stwierdziłem że ostrość jest OK ale bokeh fatalny. :-x No i niestety trzeba było wydać trochę więcej kasy na 50-500. :-P
 
PeBe  Dołączył: 12 Lis 2013
espresso napisał/a:
Nic dodać nic ująć do powyższego. Jak przesiadłem się z 50-500 na 100-300 ( http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=7801 ) to trudno było mi się przyzwyczaić do zakresu. Gdyby jeszcze pod Pentaxa była jakaś 400 (najlepiej przyzwoita). Ale w Pentaxie popadają w skrajności i albo lubią powielać już wydane szkła, głównie w szerszych ogniskowych (np x wersje 100 macro, co nowsza to gorsza) albo po 300 nagle mamy 560 i to za koszmarną cenę.
Największą moją pomyłką była jednak przesiadka z 100-300/4 na DA*60-250 :evilsmile:

Będę jednak chciał wrócić do 50-500, głównie z powodu zakresu 400-500 oraz przyzwoitej/akceptowalnej jakości.


espresso czy mógłbyś dwa zdania więcej o tej pomyłce plz? :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach