Co zadecydowało o moim wyborze systemu Pentax?
Reklama w prasie
1% Complete
1 (1%)
Znajomi, posiadacze pentaxów
8% Complete
6 (8%)
Opinie innych użytkowników (internet, usenet)
18% Complete
14 (18%)
Współczynnik cena/jakość dostępnej optyki (kompromis)
12% Complete
9 (12%)
Wybrałe(a)m świadomie, ponieważ spełniał moje oczekiwania
35% Complete
26 (35%)
Głównie kompatybilność mocowania obiektywów
24% Complete
18 (24%)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
  Dlaczego Pentax?
Witam!
Proponuję małą ankietę - dlaczego właśnie pentax? :) No i oczywiści emożna by coś jeszcze od siebie napsiać :)

[ Dodano: 2006-05-27, 15:59 ]
to ja od siebie napisze, że w prostej linii patrząc od Praktici to były pokrętła i cena niższa niż Dynaxa 7 :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Brakuje mi kilku punktów:
- akurat ten model udało mi się zwędzić z wystawy
- po pijaku człowiek robi różne głupstwa
- mama kazała
- bo też robi zdjęcia
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
no nie przewidziałem Ciebie... :>
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdaje sie, ze Michu wyczerpal liste ;) No i dlaczego tylko dwie odopowiedzi? Czynnikow zazwyczaj jest wiele, poza tym wybralem juz tak dawno, ze nie pamietam... zdaje sie, ze koledzy na podworku smiali sie z mojego Zenita.
Nie zapominajmy tez, ze w zasadzie co seria, to i inne wady z zalety - czym innym kieruje sie wybierajac cos z serii MZ, a czym innym sredni format Pentaxa.

Pozdrawiam
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
no dobra, to wywalimy to i ułozymy inny zestaw pytań, tak żeby Michu tez mógł zagłosować :)
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
mnie sector skołował :-) i dziękuje mu za to.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie mialem zapytac dlaczego nie ma opcji: "Sector mnie namowil" :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja bym dodał jeszcze jedną opcję (przynajmniej w moim przypadku). Bo wcześniej kupiłem przejściówkę K-M42
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To było w czasach komuny. Musiałem zrealizować kupon za makulaturę na lustrzankę, a gość w kolejce przede mną kupił ostatniego Yakumo.
Więc brakuje chyba jeszcze w ankiecie czegoś takiego jak "przypadek".
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie ma tez wariantu dla mnie - wżeniłem się w system! :D
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner nie ma takiej opcji bo już malo kto pamięta jak sector walczył o Pentaxa !! to były czasy :)
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
jerz napisał/a:
zdaje się, ze koledzy na podworku smiali się z mojego Zenita.


e tam, jak ja wyciagam mesuper to koledzy mowia: o, zenit ;)
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
- bo ma literkę X w nazwie
- bo jestem na przekór establishmentowi
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
qrde, skasowałem wątek i wrócił :) Przygotuję troche inną ankietę. Może jutro znajdę wolną chwilę :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sebostek napisał/a:
Spinner nie ma takiej opcji bo już malo kto pamięta jak sector walczył o Pentaxa !! to były czasy :)


Gadanie... Gdyby nie Sector, to bym teraz pewnie miał jakiegoś Canona. Stanowczo żądam dodania opcji "Sector mnie namowił" do ankiety.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
sie zrobi :mrgreen:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Powinno być jeszcze "na przekór innym", podobnie jak zauważył kalasek :mrgreen:

W moim przypadku powinieniem zaznaczyć aż 4 punkty, ponieważ:
p. 2. - zastanawiałem się nad nikonem i canonem, a mój kolega (miłośnik pentaxa) nieśmiało napomknął o tej marce (de facto nie była to dla mnie nieznana firma) i tak to się zaczęło :mrgreen:
p. 5. - zacząłęm przeszukiwać internet w poszukiwaniu wszelkich informacji na ten temat aż trafiłem na
p. 3. - pentax.osw.pl - przeczytałem praktycznie całe forum :lol: , a w międzyczasie dowiedziałem się o
p. 6. i stało się - kupiłem DS-a, czyli po ok. 13 latach przerwy w foceniu powróciłem...

Pozdrawiam
Marucha
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a mi sie kiedys spodobala ulotka z Z1 - snil mi sie po nocach. Wirus Asahi to nie przelewki ;]
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak... Sector do spolki z Markiem Wyszomirskim na pl.rec.foto tak zachwalali MZ5n, ze moglo to miec wplyw na moja decyzje zakopania Zenita pod plotem.

Zeby ankieta byla na czasie trzeba by dodac tez "- przez PO" ;)
 

jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ta. Ja też mam "swoją historię".
Zawsze myślałem, że jest tylko Nikon (teraz możecie mnie lać) i wszystko inne to nie liczący się badziew. Często przeglądałem forum nikonowców w poszukiwaniu różnych ciekawostek, aż trafiłem na post Spinnera chwalący Pentaxa i przeczytałem historię napisaną przez niego. Spinnerowi zawsze coś nie pasowało z dźwignią naciągu migawki (że niby mu do oka wchodzi). Ja jestem prawooczny, a mimo to przekonała mnie. :-P Akurat poszukiwałem jakiegoś aparaciku z możliwością zakupu fajnych obiektywów na moją kieszeń. Zajrzałem na allegro, zobaczyłem i zwyciężyłem. Zakochałem się w Me Super od pierwszej rolki.

Aha i nie myślcie, że piszę tak tylko po to, żeby mieć jakieś zniżki na zakup sprzętu u Spinnera. :mrgreen:
To prawda jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach