argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
P-TTL w Metzu
Coś piszą na dpreview w temacie pełnej współpracy określonych lamp Metza( z nowa kostką 3702 M2) w trybie PTTL. Podaje link, bo u mnie słabo z tym językiem.
link
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Dla Micha: w maju ma się ukazać kostka obsługująca pTTL, będzie ona działać z lampami 54 MZ-4i, 45 CL-4 digital i 76 MZ-5.
Czyli JSS znówopłacalny dla producentów niezależnych.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
No tak, Metz wreszcie zauważył (po sukcesie rynkowym kasetki i kadyszki), że warto coś zrobić dla PTTL. Poprzednio twierdził, że nie przewiduje takiej współpracy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzięki Slava - to miło, gdy ktoś o człowieku pamięta.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
To tak aby osłodzić Ci bana :-B
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Slava napisał/a:
Dla Micha: w maju ma się ukazać kostka obsługująca pTTL, będzie ona działać z lampami 54 MZ-4i, 45 CL-4 digital i 76 MZ-5.


Lejesz miód na serce moje :mrgreen:
Miał ktoś do czynienia z 54 MZ-4? Chodzi mi o porównanie do Sigmy 500 DG Super
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ale w sumie centa taka jak FGZ 540
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Ja miałem Metz'a 40 MZ-3i (poprzednik serii 54 MZ- używałem jeszcze z minoltą) i w porównaniu z nim to Sigma taki plastic fantastic. Mój stary (ok. 10 lat) Metz bił na głowę nową Sigmę. Nie darmo mówi się, że Metz to mercedes wśród lamp, szkoda, że Niemiaszki obudzili się tak późno (bo do tej pory olewali Pentaxa), a mogli już parę groszy na P-TTL przyciąć.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
milo napisał/a:
centa taka jak FGZ 540
I pewnie trochę cięższa, ale za to, jak ktoś ma 2 systemy, lub w przypadku zmiany nie musi się martwić. Zmienia tylko stopkę.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
I pewnie trochę cięższa, ale za to, jak ktoś ma 2 systemy, lub w przypadku zmiany nie musi się martwić. Zmienia tylko stopkę.


Tak, zgadza sie. Ale moim zdaniem niezalezni produkowac cos z pttl w sredniej klasie.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ja tam wolę 540tkę współpraca Metza i Pentaxa w analogach pozostawiała wiele do życzenia.Co z tego jak mając pieniądze na nią nie można owej 540tki w naszym kraju kupić.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
pawel1967 napisał/a:
Co z tego jak mając pieniądze na nią nie można owej 540tki w naszym kraju kupić.


Takie uroki naszego systemu. Jak masz ich duzo to kupuj bilet do Japonii i po problemie :)
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
milo napisał/a:
Ale w sumie centa taka jak FGZ 540


A gdzie masz tak drogiego metza, lub tak tanią 540..?
http://www.pstryk.pl/opis.php/5609 1789zł
http://www.pstryk.pl/opis.php/1553 1349

[ Dodano: 2007-04-30, 01:14 ]
piotr_luk napisał/a:
Ja miałem Metz'a 40 MZ-3i (poprzednik serii 54 MZ- używałem jeszcze z minoltą) i w porównaniu z nim to Sigma taki plastic fantastic.


To ja będę jeszcze drążył :mrgreen:
Czy ma ktoś porównanie Sigmy z SUNPAKiem PZ5000AF..?
Pytam, bo do Nikona miałem właśnie Sunpaka, który hm... moje wrażenia dość pozytywne... Natomiast kolega przyniósł Metza i miałem wrażenie plastikowatości... To ja już nie wiem, czy ten mój Sunpak taki ekstra, czy ta Sigma to zabawka :mrgreen: :mrgreen:

Cytat
Mój stary (ok. 10 lat) Metz bił na głowę nową Sigmę. Nie darmo mówi się, że Metz to mercedes


No wiesz... ostatnio słyszałem niepochlebne opinie o Metzach (jeśli chodzi o mechanizm zoomu) i fatalne opinie o serwisie Metza w Polsce. A jest jeden (OIDP na pomorzu)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
szadok napisał/a:
No wiesz... ostatnio słyszałem niepochlebne opinie o Metzach (jeśli chodzi o mechanizm zoomu) i fatalne opinie o serwisie Metza w Polsce. A jest jeden (OIDP na pomorzu)

Ja pisalem o moim egemplarzu, a nie o tym co ktos komus mowil: zoom lampy pracowal bez problemu, a w serwisie tez nigdy nie byl. Poza tym 10 lat temu uzywano innych (byc moze lepszych, trwalszych) materialow niz dzisiaj.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dano mi do testowania kilka lat temu Metza 40MZ1-nowego,dedykowanego do mojego dawnego analogowego MZ5 miałem i mam do tej pory dwie sztuki tego modelu(tak na wszelki wypadek).Zrobiłem serię zdjęć na 500FTZ i na Owym Metzu.Wyniki nie pozostawiały żadnych wątpliwości.Metz przepalał w sposub okrutny dawał zimniejsze światło.Mimo iż był 650 zł tańszy od orginalnej 500FTZ bez wachania kupiłem Pentaxa.Pytałem się o zdanie w serwisie w Gdyni.Lampy Pentaxa tzn 500FTZ jest dużo trwalsza od każdego Metza które zresztą naprawiali również to zdanie Pana Rendaszki aby nie było niedomówień.Co w Metzu tym i bawilem się kilka razy nowszymi przy innych systemach - to bardzo cichy i delikatny zoom lampy błyskowej.Niestety 500tkę słychać na końcu kościoła w czasie zmiany ogniskowej mam dwie i obie działają podobnie.A co do lamp profesjonalnych w dobie analogu to gazeta foto przyznała właśnie systemowi Pentaxa wraz z 500tką mimo braku przedbłysków palmę pierwszeństwa co do jakości pracy.To niestety stare dzieje.Dziesięć lat temu a teraz braki w dostawach ceny lamp z kosmosu.Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-04-30, 09:16 ]
Przepraszam za błędy piszę szubko mam słaby internet rozłącza
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
Dzięki za opinie...

pawel1967 napisał/a:
Przepraszam za błędy piszę szubko mam słaby internet rozłącza

Przejdź na firefoxa - tam od razu masz słownik, coto podkreśla wielbłądy ;-) IMHO warto
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
szadok, a mi nie podkreśla :D
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
jakub_chojnowsk, bo nie masz FF2
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
hmm i jak wiadomo juz cos wiecej o tym P-ttlu w Metzach? Niedlugo chce zakupic (no tak gdzies za miesiac) jakas lampe i powiedzcie prosze , czy warto poczekac na te Metzy?? Czy raczej zakupic 360-tke pentaxowa?? (bo na 540 mnie nei bedzize stac).... :?:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
czy warto poczekac na te Metzy?
Okaże się, jak będą pierwsi użytkownicy. Niestety trzeba czekać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach