gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Do "braci" audiofilii
Może znajdzie się na forum jakiś audiofil, który miał do czynienia z takim oto sprzętem:

Głośniki: Koda AV-702F/C/S V.2
Ampli: Pioneer VSX-819

Szukam jakiegoś w miarę "ekonomicznego" zestawu zarówno do kina domowego podłączonego pod BD oraz od czasu do czasu posłuchania muzyki - proporcje KD 60% oraz stereo 40%.
Pokój prostokątny - około 20m2.

Ewentualnie jakieś inne propozycje ;-)
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Audiofilska brać używa dwóch głośników :evilsmile:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
pawcio napisał/a:
Audiofilska brać używa dwóch głośników

Amen
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
pawcio napisał/a:
Audiofilska brać używa dwóch głośników :evilsmile:


Tak, tak wiem, ale nie jestem sam w domu - no to zmienię na Audio-Kinomanów ;-)
Z góry zakładam, że nie mam słuchu absolutnego ;-)
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
pawcio napisał/a:
Audiofilska brać używa dwóch głośników :evilsmile:


True, true ...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Czuję się wyalienowany.
Mam 3 głośniki.
:-(
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Bardziej w temacie ;-)
Na KD za bardzo się nie wyznaję ale kolega z forum AS wystawił i nie poszło. Ponoć dobre.
http://www.allegro.pl/ite...dvd_s_1700.html
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
To i ja się podepnę. Kilka dni temu padł mi wzmacniacz Kenwood (swoje lata godnie odsłużył) i szukam zastępcy. Na razie interesuje mnie sam wzmacniacz 2-kanałowy z pilotem, używany w cenie poniżej 1000zł, a najlepiej bliżej 500zł ;-) Dźwięk będzie pochodził z odtwarzacza CD Pioneer (stary model PD-S504, który produkuje dość ostry w wysokich tonach dźwięk) i będzie zasilał kolumny Dali 505 (4-omowe). Ogólnie chciałbym osiągnąć w miarę miękki, naturalny i przestrzenny dźwięk. Każde podbicie pasma u góry czy u dołu mnie drażni. Słucham głównie jazzu i klasyki.

Jakieś ciekawe pomysły? Aha - fajnie, gdyby był czarny ;-)

[ Dodano: 2010-05-30, 00:23 ]
Na allegro znalazłem takie:

Denon PMA-700AE
YAMAHA AX-750 RS
MARANTZ PM-53

Który polecacie i dlaczego?
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Z tego co pamiętam, to YAMAHY mają lekko ocieplone, takie "lekkie i swobodne", wpadające w ucho brzmienie. Marantz potrafi być ostry z górą/zależy od modelu. Wymienionego nie znam, zarobiony jestem... Denon, czy to Danone na głoda? ;-)
gregorisan, gdzieś i kiedyś czytałem, że Koda AV-702F/C/S V.2 są niezłymi głośnikami w swojej cenie, ale nie poradzę, bo zupełnie nie znam się na kinie domowym.
Na audio show słuchałem Paradigmów, te nieźle trzęsą wnętrznościami :-D
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
pawcio napisał/a:
Audiofilska brać używa dwóch głośników


A tam, "Audiofilska brać" nie bierze pod uwagę, że wszelkie systemy 5.1, 7.1, 9.1 oraz te przyszłe 17.4, 19.3 oraz 23.5 wywodzą się w prostej linii z zaniechanej kwadrofoni. No, ale to tylko taki żart.
Osobiście używam głośników firmy "Dali" - stać mnie było na "Concepty" podłączone do Denona.

gregorisan - teraz takie czasy najszły, że bez problemu możesz sobie "ustawić" sesję testową w salonie muzycznym. Weź swoje ulubione płyty i Testuj.

Pozdrowienia Krzysztof
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
quasi, dzięki :-B Też coś takiego mi się obiło o uszy. Poszukałem w necie i ten Marantz okazuje się kiepskim modelem, więc go skreślam. Zostaje więc do wyboru Yamaha AX-750 albo Denon PMA-700AE. Jest jeszcze YAMAHA AX-570, ale sądząc po numeracji będzie gorsza od 750-tki (jest też dużo tańsza).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja z braku funduszy zrezygnowałem z dodatkowego dedykowanego wzmacniacza stereo (moim faworytem był CA 540 v2) i zostałem przy wielokanałowym yamaha RX-V661.
Po włączeniu direct play (czy jak to sie tam nazywa) według mnie wzmacniacz dostaje "skrzydeł".(ta opcja wyłącza wszystkie korekcje i upiększacze wielokanałowe.
W połączeniu z kolumnami KEFa( podstawkowe) daje naprawdę ładny pełny dźwięk.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Podłączyłeś kolumny z tą Yamahą w bi-amp ? (trochę "porządkuje" i uspokaja brzmienie)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie trzeba
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Fafniak napisał/a:
Po włączeniu direct play (czy jak to sie tam nazywa) według mnie wzmacniacz dostaje "skrzydeł"

Racja, tylko jak to wytłumaczyć osobie rozmiłowanej w systemach mnóstwo.1 ?
---
Jeśli słucha się muzyki z komputera (wiem, mało filskie źródło, ale mam na nim trochę nagrań koncertowych) czy warto podłączyć go do wzmacniacza przez złącze cyfrowe SPDIF ( o ile jest to wykonalne- amplituner niby ma wejście tego typu) ?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Moja Yamaha RX-V359 (ma jakieś 4 lata)z cyfrowych wejść ma optyczne i cyfrowy coaxial przez który leci z audi z kompa.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dany napisał/a:
ma optyczne i cyfrowy coaxial przez który leci z audi z kompa
I takie rzeczy się w wątku audiofilskim pojawiają 8-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
matb niech to będzie odpowiedzią:
http://www.youtube.com/watch?v=b1ul0_87f2c
Jak parę apów (monkey audio) z płyty analogowej pojawiło się na moim dysku płyty von Karajana poszły w odstawkę... mimo znacznie lepszego technicznie dźwięku.
Albo nagrania koncertowe z festiwalu Misteria Paschalia- płyty studyjne wydają się takie zimne i sterylne.

[ Dodano: 2010-05-31, 21:32 ]
dany, i jak wrażenia ? Jakieś różnice w porównaniu z analogowym "drutem" ?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
PK, jak by porównać słabe MP3 do CDaudio.
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
dany napisał/a:
PK, jak by porównać słabe MP3 do CDaudio.

wiesz... wielu złotouchych poległo na takich porównaniach ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach