zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Fotki tu: http://picasaweb.google.p...czyk/Portreciki

"3" (na rowerze): ++
"4" ++++ ale bym trochę rozjaśnił (na twarzy)
"7" (przy laptoku ;-) ) trochę nieostre/poruszone, ale akurat to mi nie przeszkadza.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007





I niech mi ktoś powie, ze oczy są nieostre :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chmarski napisał/a:
I niech mi ktoś powie, ze oczy są nieostre
Może i ostre, ale spojrzenie jakieś takie puste.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Chmarski napisał/a:
I niech mi ktoś powie, ze oczy są nieostre
Może i ostre, ale spojrzenie jakieś takie puste.

Może i puste, ale wyraziste 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
NikitttA napisał/a:
Jesli tworzysz portfolio to zdjecie powinno się w nim znalezc - oczywiscie kiedy tylko usuniesz stojak

Na portfolio to trzeba sobie zapracować. A to jeszcze długa droga przede mną :-p No i tego stojaka z fotki usunąć nie umiem :-/ Swoją drogą mnie bardziej przeszkadzały te plamy na ścianie nad głową (choć to to może nawet umiałbym usunąć).
W każdym razie pokazane zdjęcia to takie, które wyszły prawie tak, jakbym chciał. Właśnie - prawie, bo pewnie warsztatu zabrakło :evil: To sobie chętnie poczytam komentarze, żeby zobaczyć, jak to inni widzą, i żeby ewentualnie - kiedyś, w przyszłości - ten warsztat podszlifować ;-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
matb napisał/a:
żeby ewentualnie - kiedyś, w przyszłości - ten warsztat podszlifować

pewnych decyzji nie powinno się odkładać na później 8-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dada napisał/a:
guerilla napisał/a:
nawet są bardzo brzydkie niektóre, a do tego są też nie fotogeniczne
No i z tym się nie zgodzę - każdego ( mężczyzn to też dotyczy ) można pokazać na zdjęciu w taki sposób, że będzie wyglądał dużo ładniej, lub ciekawiej.
Ciśnie się na usta haslo:

kiedyś kobiety były ładne...
... teraz mają fotosklepa


[ Dodano: 2007-04-27, 23:50 ]
Chmarski napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Chmarski napisał/a:
I niech mi ktoś powie, ze oczy są nieostre
Może i ostre, ale spojrzenie jakieś takie puste.

Może i puste, ale wyraziste 8-)
spojrzenie i... ta martwa cisza :lol:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
GRZESIO,
Ja postaram sie o zdjeciu, nie o modelce...

Podstawowy blad, to to ze wrzuciles je bez pomniejszenia. U mnie sie to otwiera w rozmiarze 1:1 i mam za maly monitor.. poza tym, akurat przy portrecie, nie trzeba ogladac wszystkich zakamarkow skory. Przeskaluj to.
Fota po lewej, z laptopem, o balaganie juz wiesz. Poza tym, ja przez dlugi czas bylem przekonany ze ta fota jest poruszona. Teraz mi sie wydaje ze jest tylko nieostra jakos...
Sprobuj to troche pzekadrowac, wywalic te butelke, reklama HP tez nie potrzebna,tam jest zdecydowanie za duzo miejsca wokol tej osobki, pomecz kolorki i bedzie z tego sympatyczna fota.
Fota po prawej.
Tu jest juz ostro. Ale mi przeszkadza ten centralny kadr. I znowy chyba za duzo miejsca wokol. Ta sciana nie jest az tak piekna. No i niestety swieci sie nos dosc niesympatycznie..
Ja wiem, ze to fotki "domowe" a nie studyjna robota.

Wiesz co, wez te fotki, wrzuc w PS i pobaw sie cropem. Mozna ciekawe rzeczy z nich wycisnac jeszcze... probowale, mimo ze nie umiem walczyc w PSie ;-) . No i wystempluj to co sie dzieje na brodzie, i siostra bedzie wdzieczna i fotka robic wrazenie bardziej dopracowanej.

[ Dodano: 2007-04-28, 00:11 ]
guerilla napisał/a:
nie zdecydowanie za jasno, tylko tak jasno jak mialo być jasno, na histogramie nic nie wypada za prawą krawędź nie ma dziur ergo jest tak jak być powinno :)

Ta fota jest tak za jasna, az patrzalki bola... nawet jesli histogram jest ok, tzn, ze jest poprawnie naswietlona a nie ze nie jest za jasno....
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Dzięki Arti, nie zmniejszałem dla tego ze bałem się posądzenia o brak ostrości (choć jednak w tym lewym jest brak), pomniejszone zdjęcia wydają się bardzo miękkie, przez tą kolorystyke i płytkie GO.
Ja pracuję, a raczej cały czas się uczę Gimpa, jeszcze nie próbowałem retuszować tak więc teraz mam okazje :-D
:-B :-B :-B
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
W GIMPie:
prawy przycisk na focie -> filtry -> uwydatnienie -> wyostrzanie

Robisz to po zmniejszeniu i już nie ma takich miękkości.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh, a co powiecie na taki 'portrecik' (chyba) :-P (tam jest link :-P pisze bo sam bym go nie zauwazył :-P )

Niestety nie Pentaxem... przepraszam... :cry: (jeszcze miesiąc).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Throwend napisał/a:
co powiecie na taki 'portrecik'

Ładne, ale:
- nieostre - te wąsiski powinny być jak żyleta!
- nie widzę oczu kotka, co mi tu przeszkadza
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
raczej ciężko to oceniać, bo jest nieostro i w zasadzie nie wiadomo po co takie zdjęcie. Nawet jak na portret pupila, to z deka za mało. Po pierwsze więc powinno być ostro (to chyba oczywiste w odniesieniu do zdjęć) - jeśli mała głębia to oczywiście ostrość na pyszczek i wąsy lub zmniejszyć otwór przesłony i mieć całego futrzaka ostrego - i nieco inaczej wykadrowane - albo bliżej, bez drugiego ucha, sam pyszczek plus tak więcej przestrzeni z lewej albo odsunąć się nieco dalej i mieć kolegę z całymi uszami. No i zgadzam się, że oczy oczywiście też lepiej gdyby były, bo tak to mamy tylko kupkę sierści. Sorry, spróbuj jeszcze raz (zwierzęta w ogóle ciężko fotografować więc polecam zrobienie co najmniej kilku zdjęć i wybranie tego najlepszego, mówiącego coś o fotografowanym "obiekcie"). :-B
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Wiem wiem, niestety miałem założony konwerter i musiałem ustawiać ostrość ręcznie, co przy tym obiektywie chyba ani razu mi nie wyszło... (sprzęt przygotowany na ptaki - razem 900mm).

Jakaś gałka oczna tam wystaje ;-)

Ale zawsze lepiej wiedzieć co jest nie tak :-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
doświetliłbym czymś twarz...

Skoro walimy gniotami, to ja też coś wrzucę ;)

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
Skoro walimy gniotami, to ja też coś wrzucę ;)
Eeee.....pikne :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak widzę, niepisana zasada, by nazywać swoje zdjęcia gniotem, jeśli nie ma na nim opony wciąż obowiązuje...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
nazywać swoje zdjęcia gniotem, jeśli nie ma na nim opony

Na upartego można by by się dopatrzyć... znaczy domyślić ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
to coś dołożę, znaczy gniota. Akurat dziecko koleżanki.


[ Dodano: 2007-05-02, 19:01 ]
Znaczy sie, dziecko nie jest gniotem, tylko fotka :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach