Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
GRZESIO zdecydowanie najlepsze 3. z pierwszej serii pozostale dwa za duzo sie na nich dzieje nie wiadomo na co patrzec, szczegolnie te drzewa.Mnie ostatnio mocno denerwuja zdjecia z przepaleniami i jako ze sam jestem d..a a nie fotograf i nie moge sobie z tym poradzic poprzez manipulacje sprzetowo-programowe dlatego staram sie tak kadrowac aby unikac takich sytuacji.Sproboj sie wybrac w to miejsce wczesnie rano moze klimacik bedzie rownie ciekawy.
Aha i jeszcze jedno, wydaje mi sie, ze takie miejsca na zdjeciach jak cmentarze az prosza sie zeby pokazac ze nie sa to tylko kawalki kamienia i ze za kazdym z nich stoi jakis czlowiek ktory przemawia do nas.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dla wszystkich zainteresowanych tym miejscem.

Moja stronka :

http://marek_koteluk.republika.pl/index.htm

na niej kilka starych zdjęć wtedy uczyłem się fotografować :-) ) (teraz też się uczę :-) ) ale wiem nieco więcej :-) ) , zrobiony starym ale dobrym kompaktem Olympus C-4000 zoom.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, - ja protestuje :roll: tamte byly niesamowite .....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
.... napisałem że zrobiłem to bez zgody autora - każdy widzi inaczej...
GRZESIO, to usunąć te zdjęcia?
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
zorzyk, nic nie usuwaj, podoba mi się Twoja wizja kolorystyczna, naturalna i ze smakiem - jak zawsze ;-)
Zresztą jeśli forumowicze "P" mają ochotę na "przemielenie" zdjęć jakie zamieszczam na forum "P", to proszę bardzo, niemam nic przeciwko, ale tylko do celów forumowych.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żorż zostaw, proszę.
Moim zdaniem każdy ma swoje zdanie w kwesti upodobań - co najlepiej pokazuje RC - i tu też widać, jak różne mamy odczucia. Nie zawsze to, co poprawne podoba się większości oglądających.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kilka nowych fotek z tego miejsca :

http://oxygenum.ovh.org/

Zapraszam do oglądania i oceny.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Bardzo podobaja mi się 5 i 7 zwłaszcza to pierwsze do mnie trafia.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
To ja tak jak amator do amatora... Zdjęcia "oryginalne" - te bez przeróbek są dla mnie o niebo lepsze. I to zarówno względem Twoich Grzesiu, eksperymentów jak i względem tego, co zrobił Zorzyk. Oczywiście, mogę być mało obiektywny, bo słabo się posługuję oprogramowaniem i swoich zdjęć prawie nie ruszam (choć czasem mam ochotę). Trzeba wiedzieć, co się chce pokazać na zdjęciu, kiedy się je robi, jakoś wierzę w tę zasadę, chociaż zdecydowanie za często przypominam sobie o niej dopiero oglądając zdjęcie... ;)

Zdjęcie 4 i 7 mają świetny klimat... opuszczenia i przemijania, ale jednocześnie - dzięki roślinności i światłu które ją wydobywa - nie jakiś ponury, tylko taki bardziej naturalny - wszystko przemija, zawsze będzie rosło coś nowego nawet na śladach największych tragedii... Są smutne i pogodne zarazem i dla mnie na tym polega ich siła wyrazu :) A 1 i 2 wyglądają raczej tak, jakbys zrobił marne zdjęcia w kiepskim świetle i za wszelką cenę chciał je jakoś uratować, więc udziwnił. I kojarzą się ze szronem raczej, a nie z nocą żadną ;) Zaś to co zrobił Zorzyk dla mnie zaburza naturalną - w tym świetle - kolorystyke, która właśnie robiła TEN klimat. Może zdjęcia są przez to "prawdziwsze" ale za to mniej natchnione...
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
cheshirecat75, zapraszam do uczestnictwa w RAW Challenge 029, w tej edycji jedno ze zdjęć z tego cmentarza - można powalczyć ;-)
Markus, wybiore się tam kiedyś jeszcze raz, ale tak aby mieć światło jak na 3 zdjęciu, bo widać idealnie napisy. :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zdjęcie numer 4 i 5 są fajne.
Z tego 5 najlepsze.
Mi też oryginały najlepiej pasują...
Czasem zafarb na zdjęciu jest potrzebny i tworzy klimat.
Pozdrawiam Marek
 

Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
Re: Gniotki z wycieczki na cmentarz żydowski
GRZESIO napisał/a:

Aha oczywiście wszystkie komentarze te złe i dobre mile widziane - oczekuję tego od Was :-B


To jest dobry komentarz:
<_____>
A to jest zły:
<_____>


heh, sluchaj te zdjecia są super! ostatnie z czarnobialych taka jakby sciezka z nagrobku - mam wrwazenie, że opowiada historię z nazwiskiem na czele.

A pierwsze dwa kolorowe - pierwsze co pomyslalem to jakis swiat wiedzmina.

Ale nie ciesz sie, amator jestem i to moga byc nic nie warte pochwaly :P

Pozdr
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja jestem amator^2 ale mam Pentaxa :-P :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach