PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf napisał/a:
bo to rezerwat
bEEf w rezerwacie pełnym drzew, a ja tego nie widziałem :-( .


:-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
PiotruśP, bez 28-ki to już nie to samo ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
PiotruśP, bez 28-ki to już nie to samo ;-)


Zalamal sie moj swiatopoglad ;)
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
heeh czyli jednak moj post nie musial byc bezpodstawny :D: D11 godzin i maturke czas zaczac hehehe, musze sie zczilałtować czytajac forum .. pozdrawiam :evilsmile: :evilsmile:
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Witam.
Osiemnastkę córki mam już dawno za sobą. Nie mogłem się jednak od razu podzielić wrażeniami bo po powrocie z długiego weekendu zaprzątnęły mnie problemy domowe. Po pierwsze chciałbym wszystkim podziękować za rady w przedmiotowej sprawie :-) A co do samej imprezy to, poprzysiągłem sobie, że nie będę juz pstrykał zdjęć w takich warunkach. Nie miałem dodatkowej lampy a jedyne dodatkowe wyposażenie to pseudo_dyfuzor zaproponowany przez bEEf'a. Warunki oświetleniowe były fatalne. Właściwie to zupełna ciemność :-) Pomimo relatywnie jasnego wizjera w KaSetce niewiele w nim widziałem. Nastawiałem więc aparat w miarę pożądanym kierunku i ... i tu pojawiał się problem ... O ustawianiu ostrości w takich warunkach (zarówno AF jak i MF) nie było mowy. KaSetka błyskała tym niby stroboskopem z lampy, kręciła obiektywem … i czasem, powtarzam czasem udało się jej tę ostrość ustawić. Nie czynie tu zarzutu samemu aparatowi, wina leży po stronie warunków w pomieszczeniu i braków sprzętowych :-) Całkiem pomocny okazał się pseudo_dyfuzorek. Ale jego stosowanie pogłębiało jeszcze problemy z Focusem :-) . W sumie dość szybko zrezygnowałem z wszelkiej dbałości o to co pstryknę. Ustawiłem program sport (żeby ludzie nie byli zamazani), podniosłem lampę i pstrykałem na oślep :-) . Podsumowując: "praca weselnego fotografa to ciężki kawałek chleba" :mrgreen:

P.S. Zdjęcia są generalnie wątpliwej jakości i nie zamierzałem się nimi chwalić na szerszym forum. Na dodatek spora część uczestników imprezy upewniała się cytuję: "ale nie umieści pan nas w Internecie" koniec cytatu. Jakaś fama pewnie poszła, że ten gość czyli ja to wszystko co pstryknie to zaraz wysyła w sieć. Teraz jednak myślę, że może coś uda się wybrać i pokazać, co dziś lub jutro uczynię.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kristofo, jest cos takiego jak GO [glebia ostrosci] i na szerokim koncu kita sprawuje sie wysmienicie na imprezach.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
milo ma rację, jak jest ciemno i nie ma się prof obiektywu i zewnętrznej lampy, trzeba ustawić na MF, na obiektywie ostrość na 2m i ładować ile się da ;>

[ Dodano: 2007-05-21, 19:47 ]
oczywiście wysokie iso i wartość przysłony najlepiej 5.6, żeby jej nie trzeba było pilnować przy zmianach ogniskowej
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Pentagram napisał/a:
oczywiście wysokie iso i wartość przysłony najlepiej 5.6, żeby jej nie trzeba było pilnować przy zmianach ogniskowej


Ale to sie uda tak do 28-35 mm bo powyzej trzeba przeostrzac.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
UFF. zebrałem trochę zdjęć z tej imprezy i mozna je obejrzeć pod tym adresem:

http://picasaweb.google.c...kNieFotografowa
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kristofo, kasetka dala rade, troche kadry slabe, jakbys robil na GO wszystki foty byly by takie jak te [ tzn ostre i doswietlone]

[ Dodano: 2007-05-21, 21:14 ]
Patrzcie na dziewczyne po prawej :)
http://picasaweb.google.c...079645957418770
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
milo napisał/a:
Patrzcie na dziewczyne po prawej :)

moim zdaniem trzeba patrzeć na wszystkie dziewczyny po prawej :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
kristofo napisał/a:

moim zdaniem trzeba patrzeć na wszystkie dziewczyny po prawej :)


Ale ta wyszla na tym foto wybitnie ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ciekawe co ją tak zdziwiło?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Na lampę, zamiast takiej karteczki możesz wykombinować jakiś mały rozpraszacz z kalki technicznej.


Wprawdzie już po ptakach (choć może impreza jeszcze trwa ;-) ) ale teraz dopiero trafiłem na ten wątek i byćmoże wynalazek (nie mój - podpatrzony) komuś się kiedyś przyda w zastępstwie lampki zewnętrznej ;-) . (Sorki za koszmarną jakość fotek ale to tandem komórka+fotosik)



 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
HA! Tego mi brakowalo na tej imprezie. Ma tyko jedną wadę ... nie odbije światła w strone sufitu. Zatem nalezy to zakwalifikwać do kategorii "dyfuzorek" natomiast nie pasuje do kategorii "odbijałka"

Kurde... co ja plotę? Naprawde czas już spać.
 

o.malachowski  Dołączył: 22 Mar 2007
Ostatnio miałem podobne problemy... chyba jednak gorsze... Tematyka podobna. Zdjęcia w jednym z gdańskich klubów (jaskowa14).

Experymenty z lampą wbudowaną, kitem, wysokim iso i takie tam bzdety...

Zechcą Panowie zerknąć http://www.photosig.com/go/photos/view?id=1990090

F3.5 ; 1/60 ; ISO 1600 ; Flash jest

pozdrawiam
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
I wyszło całkiem fajnie. Mi się podoba. Ciekaw jestem na to jedno udane ile innych zdjęć poszło do kosza :-)
 

o.malachowski  Dołączył: 22 Mar 2007
kristofo, oj zdziwiłbyś się bo ok 80% było ok :) Na początku parę niedoświetlonych gniotów a potem już poszło :)

pozdrawiam i cieszę się, że zdjęcie się podoba :)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
o.malachowski, jedno zjdecie tylko, trudno oceniac szerzej, ale ogonie ok, ja bym wyciagal troche wiecej zastanego.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
a ja nie :roll: .... w ogóle jak sie już wtrącam, lubię przypadkowość w zdjęciach i może dlatego mało kręcę nosem... W ogóle nareszcie jest trochę chłodniej. Bo noc :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach