a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Nowy uzytkownik k10D
Zaryzykowalem i kupilem kadyszke w Saturnie (Zlote Tarasy) - cena 3270zl (bez paru groszy). Niestety nie bylo warunkow dla sprawdzenia aparatu. Dlatego chcialbym prosic o pomoc:
1. Jak sprawdzic ile zdjec zostalo wykonanych aparatem. Czytalem, ze licznik aparatu zlicza ciurkiem ale nie wiem gdzie szukac tej informacji.
2. Jak najprosciej wykonac test na obecnosc FF/BF? Czy dla uzyskania wiarygodnych wynikow nalezy test przeprowadzic w swietle dziennym?
Przepraszam jesli to juz bylo. Probowalem znalezc korzytajac z funkcji wyszukiwania na forum ale za kazdym razem wyrzuca mi dziesiatki wpisow, w ktorych nie znajduje odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
a.d.a.m, oddaj go od razu. Nie męcz się. Szkoda zdrowia.
Jak masz samego kit'a, to FF/BF raczej nie uświadczysz.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Chmarski napisał/a:
a.d.a.m, oddaj go od razu. Nie męcz się. Szkoda zdrowia.
Jak masz samego kit'a, to FF/BF raczej nie uświadczysz.


Emmm....chyba nie lapie dowcipu. Dlaczego mialbym oddawac? A co do FF/BF... owszem czytalem, ze wystepuje glownie z jasnymi obiektywami ale jednak wolal bym sie upewnic.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
a.d.a.m, Najlepiej sobie sprawdź robiąc zdjęcia, możesz próbować na największej przysłonie(3,5 w kicie). Jeśli będzie ostro w punkt, w który celowałeś, to wszystko w porządku. Tak naprawdę tylko to się liczy :-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja olewam czy mam FF/BF. Robię foty i nie mam przy tym palpitacji serca.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
a.d.a.m, liczba zrobionych zdjęć dokleja się do nazwy zdjęcia. Na przykład IMGP1506 to "tysiąc pięćset szóste" zdjęcie z mojej kasetki. Ale wiedz o tym, że można to zresetować w menu, więc i tak nie będziesz miał pewności :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
a.d.a.m, przydał by się statyw jeżeli chcesz to zrobić dokładnie. Na tej stronie pokazują jak to zrobić http://www.focustestchart.com/chart.html
Jeżeli teraz zrobisz zdjęcie to aparat nada mu kolejny numer.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
bEEf napisał/a:
a.d.a.m, liczba zrobionych zdjęć dokleja się do nazwy zdjęcia. Na przykład IMGP1506 to "tysiąc pięćset szóste" zdjęcie z mojej kasetki. Ale wiedz o tym, że można to zresetować w menu, więc i tak nie będziesz miał pewności :-P


Wielkie dzieki. U mnie zdjecia zczynaja sie od 0001 czyli albo nikt nie robil zdjec albo sprzedawca nie byl takim idiota na jakiego wygladal :).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
a.d.a.m, a co do FF/BF... z kitem nie ma sensu tego testować, jest za ciemny = ma za dużą głębię. Wyjdź na zewnątrz, potrzaskaj fotki na pełnej dziurze z bliska i z daleka, sprawdź, czy są ostre i już.

(Tak mówię a sam testowałem ;-) Wiem jak to jest, spoko... później przechodzi :-P )

 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
W Saturnie? Bo na 100% nie w MM
 

NikitttA  Dołączyła: 07 Lut 2007
gratuluje zakupu :)
dodam tez cos z innej parafii - zazdroszcze azjatyckiego trip'a.
ale w niedlugim czasie tez zamierzam sie tam wybrac, zatem czy jesli bede miala jakies pytania - pomozesz, podpowiesz ? :-)
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
NikitttA napisał/a:
gratuluje zakupu :)
dodam tez cos z innej parafii - zazdroszcze azjatyckiego trip'a.
ale w niedlugim czasie tez zamierzam się tam wybrac, zatem czy jesli bede miala jakies pytania - pomozesz, podpowiesz ? :-)


Bardzo chetnie, o ile nie wybierasz sie z wycieczka i nie zamierzasz nocowac w 4 gwiadkowych hotelach - ja raczej turysta samoorganizujacy sobie wyjazdy. Od dawna przymierzam sie do uporzadkowania galerii na google. Sa tam zdjecia tylko z Chin i Indii, ale bylem tez w Japonii, Malezji, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Hong Kongu.
 

pro_mode  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem czy to dziala w pentaxie, ale w nikonie dzialalo :)

Robisz zdjecie w jpg, na kompie wczytujesz w programie Opanda IExif... i na samym dole masz pole "Total Number of Shutter Releases for Camera" :) i tutaj masz dokladna liczbe
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pro_mode, w pentaxie tego nie ma.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
niestety
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
wlacz aparat i rob zdjecia and bee happy

 

NikitttA  Dołączyła: 07 Lut 2007
Zorganizowane wycieczki, lezenie na plazy - to nie dla mnie. Dla Malediwow zrobie wyjatek.
Chiny lub Tajlandia - i to na dniach ... koniec maja, poczatek czerwca - co najmniej 3 tyg.
Na karaczana w karmelu to raczej sie nie skusze. Nocleg w hostel'ach, jak najbardziej. Obawiam sie jednak, ze wiekszosc rozmow bedzie sie odbywac na migi :) no i to zarcie ...

Odezwe sie, jak juz zarezerwuje lot :)

tylko Chiny czy Tajlandia ? :->
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
rusek napisał/a:
saturn i MM to jest KONCERN METRO - jedne koncern dwa brandy

wiem, i jeszcze parę powszechnie znanych sieci
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
Chmarski napisał/a:
rusek napisał/a:
saturn i MM to jest KONCERN METRO - jedne koncern dwa brandy

wiem, i jeszcze parę powszechnie znanych sieci


macro, real, saturn, media markt, Kaufhof, Extra
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
FF/BF można sprawdzić i z kitem (statyw b. przydatny), po rozkładzie GO -1/3 powinna być przed obiektem, 2/3 za obiektem. Jeśli te proporcje są zachowane to pucha nie ma przypadłości. Warto mieć dobrze naładowany aku -nie wiem o co chodzi, ale mojemu się poprawiło po uformowaniu baterii.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach