fotostopowicz  Dołączył: 06.02.2009
Nowy skaner do małego i średniego PLUSTEK opticfilm 120 Cytuj
Ładne cacko pojawi się najprawdopodobnie we wrześniu w sprzedaży do skanowania filmów zarówno 35 jak 120.
Ciekawe jaka będzie cena, ale jakby była niezbyt wygurowana to możnaby było pomyśleć o jakimś średnim formacje :-D

http://www.swiatobrazu.pl...wych-25862.html

http://www.fotopolis.pl/i...-film-nie-umarl

wojtekk  Dołączył: 17.07.2006

wojtekk napisał/a:
Ostudzę Twój zapał ;D

teraz to ześ wylał na mnie wannę lodu z tą ceną :shock:
Coś widać słabo szukałem ceny tego skanera, widocznie tak musiało być :-P

Dada  Dołączył: 01.03.2007
fotostopowicz napisał/a:
jakby była niezbyt wygurowana
Wygurowana nie będzie. Będzie kosmiczna.

Yoora  Dołączył: 24.10.2010
Dada napisał/a:
fotostopowicz napisał/a:
jakby była niezbyt wygurowana
Wygurowana nie będzie. Będzie kosmiczna.

Nieprawda - cena będzie otwarta jak to "u" w słowie o górach :mrgreen: :-P

Yoora napisał/a:
Nieprawda - cena będzie otwarta jak to "u" w słowie o górach

O CHOLERA :!: ale byka strzeliłem :oops: :-P
To pewnie przez tą nadzieję na nie wygÓrowaną cenę :-D

szym0n  Dołączył: 02.10.2012
Widziałem to cudo na photokinie i rozmawiałem na temat tego skanera z gościem z LaserSoft Imaging (producent SilverFasta). Mówił, że skaner aspiruje do wejścia na miejsce po legendarnym, aczkolwiek już praktycznie niedostępnym CoolScanie 9000ED. Na pierwszy rzut oka i po specyfikacjach oba skanery bardzo podobne. Oba umożliwiają skan szerokiego obrazka z usuwaniem szumów, na kilka przebiegów, wyłączenie automatyki itp. Główne różnice na plus Plusteka to to, że jest w sprzedaży, jest wspierany i ma sterowniki na najnowsze systemy, daje skany wyższej rozdzielczości niż Nikon, będzie obsługiwany przez nowe softy zewnętrzne. Minusy ma w sumie tylko dwa (nie licząc ceny), ale dosyć istotne - podobno skanuje odrobinę wolniej i nie ma autofokusa (ma stałą płaszczyznę ostrości), co w przypadku mocno odkształconych klisz może być problematyczne.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Może na chwilę obecna patrzymy na cena przez pryzmat nazwy plustek. Zakładając że będzie dobry to jaką mamy alternatywę zakładając możliwość skanowania 120? Poza tym cena wyjściowa zawsze jest wygórowana. Jak nie będzie miał jednak konkurencji to pewnie szybko nie spadnie.

BAN zamach  Dołączył: 21.10.2010
espresso napisał/a:
Może na chwilę obecna patrzymy na cena przez pryzmat nazwy plustek. ..

Ależ oczywiście,przecież jie sie oczami :-P ,nie lepiej jest z nazwą handlową OSRAM ;-)

zamach napisał/a:
nie lepiej jest z nazwą handlową OSRAM
nazwa specyficzna w polskim języku, aczkolwiek dobrze kojarzona. Plustek raczej był kojarzony z "takimi sobie" skanerami z dolnej półki.

espresso napisał/a:
... Plustek raczej był kojarzony z "takimi sobie" skanerami z dolnej półki.

Jeśli chodzi o dolna półkę(amatorską domową) to źle wpominam 2 plusteki,hp,jakieś 2 musteki.Z tej niskiej półki to canon 4400 sprawuje się bardzo dobrze .Jeśli mówisz o dollnej półce typowo biurowej to skanery w urzadzeniach rodziny NRG sprwują sie bardzo przyzwoicie .

plwk  Dołączył: 21.04.2006
espresso napisał/a:
jaką mamy alternatywę zakładając możliwość skanowania 120?

reflecta MidformatScan MF 5000

Zupełnie zapomniałem o tym modelu. Jest znany jakiś szczęśliwy posiadacz? Jakieś testy porównania? Parametrami technicznymi plustek wygląda na lepszy.

plwk napisał/a:
espresso napisał/a:
jaką mamy alternatywę zakładając możliwość skanowania 120?

Sorry ,kompletnie nie zajarzyłlem o którą półke chodzi :-/

dzerry  Dołączył: 01.05.2006
plwk napisał/a:
Dla wielu osob to nie jest alternatywa, poniewaz wymusza cięcie szerokich filmów po dwie klatki 6x6 i jedną 6x7 lub 6x9 - archiwizacja takich skraweczków to jakiś koszmar.

Jednak do średniego formatu, Epson V700, a nawet V600 spokojnie wystarczy. Ostatnio w rozmowie dowiedziałem się, że cały Sputnik skanuje na V700.

dzerry napisał/a:
Jednak do średniego formatu, Epson V700
To prawda, ale wiesz ile miejsca by mi się zwolniło? A może jakość z dobrej zmieniała by się na lepszą?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
V600 to jednak co najmniej półka niżej od V700.

nemo  Dołączył: 21.09.2007
dzerry napisał/a:
Jednak do średniego formatu, Epson V700,
a nawet do LF 4x5 styknie

Odpowiedz z Plusteka:

Dear Sir
OpticFilm 120 will be available soon, we are just waiting for SilverFast
software.
End User price: Euro 1999 (w/ VAT)

Czyli nie tak groźnie jak w tym linku http://www.wexphotographi...canner/p1531677

dzerry  Dołączył: 01.05.2006
plwk napisał/a:
V600 to jednak co najmniej półka niżej od V700.
Naprawde uważasz, że efekty też są półkę niżej? Obawiam się, że skany z V600 i V700 będą nie do odróżnienia. Wyższość V700 to tylko i wylącznie powierzchnia skanowania, która umożliwia na przykład skanowanie 8x10 cala i więcej, a także akcesoria typu ramka do skanowania na mokro.

espresso napisał/a:
A może jakość z dobrej zmieniała by się na lepszą?

Gdyby kosztował 1000 euro, to może taki argument by się obronił. Ostrość i szczególy są pomijalne przy skanach z MF i LF. Jedyne w czym taki Plustek może rzeczywiście położyć Epsona to Dmax - ale to wyłazi tylko przy ekstremalnie kontrastowych slajdach.

nemo napisał/a:
a nawet do LF 4x5 styknie

A to już w ogole :-)

Skocz do: