MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
SONY NEX... FULL FRAME
...praktycznie pewne na 99%: Sony wypuszcza Neksa FF.
http://www.sonyalpharumor...oes-full-frame/

Wesoło się będzie działo, wesoło... ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jak wychodziła alfa 900 to też miało się dziać i się działo w większości marketingowo ;-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
To lepiej niech Leica otwiera tą nową fabrykę szybciej... Bo kolejki na summiluxa 50mm się na dwa lata zrobią :mrgreen:

A tak serio - bardzo jestem ciekaw ceny. Hit sprzedaży to będzie na 200% - możliwość podpięcie każdego obiektywu z każdego systemu pod mały obrazek, więc mogą ceną dowalić, a i tak pójdzie jak świeże bułeczki.
Z drugiej strony, jeśli będzie w cenie dawnej a850 (circa 7 tysięcy), to się nie wyrobią z dostawami :shock:

Jak dla mnie największą niewiadomą jest to, jak dobrze zrobili mikrosoczewki matrycy na brzegach. Jak dalmierzowa szerokokątna symetryczna optyka będzie na tym nieźle działać, to będzie cud miód i orzeszki (Leica, Zeiss, Vojtek z M, Contax G, m39...). A jak nie to i tak pozostaje tona dobrych manuali z "porzuconych" bagnetów SLR (Oly OM, Canon FD, Konica AR), które chodzą teraz za grosze na serwisach aukcyjnych...

edit
Ostatnio też pojawiły się plotki o zastosowaniu komórek AF z detekcją fazy na nowych matrycach 16mpx sony. Jeśli zastosują również to rozwiązanie na tym nowym neksie, to mamy jeszcze szybki AF bez błędów front-back focusa.

Tak czy inaczej, będzie się działo na tej Photokinie, co jak co :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
jak wychodziła alfa 900 to też miało się dziać i się działo w większości marketingowo

E tam, wydaje mi się, że matryca 24mega to będzie przełom. Myślę też, że za 2-3 lata Fufu będzie tak powszechne jak APS-C. Korzyści skali spowodują, że cena za matrycą wg mnie stanie się akceptowalna (Pentax K-3, Nikon D600, Nex, Alfa99). Jestem ciekaw też, ile osób marudzących że nie ma taniego FF w np. Pentaksie rzuci się na ten sprzęt. Jak znam życie, to znajdzie się inny powód - cena, wielkość/małość, P-TTL, brak zooma 70-200 etc. :mrgreen:
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Tylko ciekawi ile ten FF będzie kosztował na wejściu ;]
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
triger napisał/a:
A jak nie to i tak pozostaje tona dobrych manuali z "porzuconych" bagnetów SLR (Oly OM, Canon FD, Konica AR), które chodzą teraz za grosze na serwisach aukcyjnych...

Zastanawiam się tylko nad tym, ilu ludzi kupi tego pełnoklatkowego NEX-a, żeby montować na nim przejściówki, a na nich stare, używane manuale. Moim zdaniem liczba takich pasjonatów nie jest na tyle duża, żeby opłacało się dla nich taki właśnie sprzęt tworzyć. Tym bardziej, że nie wydaje mi się też, aby NEX-FF kosztował na wejściu mniej niż pełnoklatkowa @900...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
So Seductive napisał/a:
Tylko ciekawi ile ten FF będzie kosztował na wejściu

Tyle co inne ff, taniej niż d700, 5d2 raczej nie będzie.
Benek napisał/a:
Zastanawiam się tylko nad tym, ilu ludzi kupi tego pełnoklatkowego NEX-a
Na pewno więcej niż Samsunga. Będzie to przecież najmniejszy korpus ff, zwłaszcza z obiektywem 28-300, jak na Sony przystało :evilsmile: . Do tego naleśnik o niezwykle uniwersalnej ogniskowej 24mm ;-) .
Więc pasjonatów podczepiających manualne szkiełka znajdzie się paru.
 
jungli
[Usunięty]
Co wy chcecie od a900, j** aparacik... soniak zrobi swoje marketingiem i swoje zarobi....

pozdroofka
 

krzpob  Dołączył: 17 Lis 2009
Jak będzie wyraźnie mniej kosztował od leici to będzie dobrze.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A w takim K01 matryca FF byłaby jak najbardziej na miejscu....
Może K02 będzie FF? Bagnet może zostać przecież...
 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
http://www.dpreview.com/p...ershot-dsc-rx1/

gdyby tylko miał wymienną optykę, albo USD w cenie zamienić na PLN :evilsmile: a tak za tą cenę... trochę bez sensu :/

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
dejot napisał/a:
gdyby tylko miał wymienną optykę, albo USD w cenie zamienić na PLN :evilsmile: a tak za tą cenę... trochę bez sensu :/


O X100 też tak pisali. Że za drogi i że gdyby miał wymienną optykę to byłoby super. No i wyszedł X-Pro1, a teraz wychodzi X-E1.

Założę się, że ten aparacik to balon próbny, po którym można się spodziewać pełnoklatkowego NEX-a.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dejot napisał/a:
gdyby tylko miał wymienną optykę, albo USD w cenie zamienić na PLN a tak za tą cenę... trochę bez sensu :/

Z drugiej strony, wydaje mi się, że jest to ciekawy sprzęt do streeta. Ogniskowa uniwersalna, obiektyw raczej na pewno wysokiej klasy. Pytanie tylko, jak oprogramowana jest matryca.
Świetny ruch.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
MacRayers napisał/a:
Pytanie tylko, jak oprogramowana jest matryca.
Najważniejsze pytanie o AF.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Najważniejsze pytanie o AF.

Neksy dają radę, to i ten da IMO. Nawet X100 daje radę, a to już jest przepaść w stosunku do OM-D czy Neksów.
Ciekawie się robi. Naprawdę. Czyżby w ciągu 2-3 lat matryca małoborazkowa trafiła pod strzechy ? (korzyści skali - duża ilość sprzedanych, spadek cen etc.)
Tak na marginesie - niektórzy w kompaktach dorobili się FuFu, a inne systemy w wiodących puszkach nadal mają rozwiązania połowiczne. Nic, tylko zmienić system, bo jak tu teraz pokazać się pod blokiem z K-5 II S, jak sąsiad z pierdzidełkiem Fufu wyskoczy? Potem porównując zdjęcia sztachet będzie wstyd. :mrgreen:

[ Dodano: 2012-09-12, 11:44 ]
Steve Huff na swoim blogu napisał, że miał RX-a w rękach parę dni temu (ale nie mógł o tym pisać do dzisiaj) i sprawdzał między innymi AF:
"I held the RX1 in my hand but only snapped a few shots in my living room to test AF speed on a pre-production unit (and it was quick)"
http://www.stevehuffphoto...ands-on-report/

"I am not excited about any other camera release at Photokina this year more than I am this one (ones that I have heard about so far that is). Mark my words…This camera may just be “the” camera of the year. Shipping in November, just two short months away.

Why am I so excited? THE SENSOR and THE LENS. BTW, This is NOT the D800 sensor..it is even better (according to Sony). "

Ciekawe...

W artykule Steve napisał, że wg jego opinii to najlepszy sensor z jakim miał do czynienia.
 

dejot  Dołączył: 29 Cze 2008
Benek napisał/a:
Założę się, że ten aparacik to balon próbny, po którym można się spodziewać pełnoklatkowego NEX-a.


mam taką nadzieję :)
MacRayers napisał/a:
Z drugiej strony, wydaje mi się, że jest to ciekawy sprzęt do streeta. Ogniskowa uniwersalna, obiektyw raczej na pewno wysokiej klasy.

też tak myślę, jednak jak na aparacik do bujania się po mieście to trochę dużo (przynajmniej dla mnie), w szczególności kiedy wiadomo, że dorobienie do tego bagnetu nie było by jakimś specjalnie trudnym zadaniem, i nawet jak się korzysta głównie z jednej ogniskowej to fajnie mieć opcję podpięcia czegoś innego.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Gdyby nie NEX to RX1 były 2 x tańszy i stanowił by podstawę systemu bezlusterkowego Sony zmiatając całą konkurencję w tym segmencie Olympusa,Samsunga,Panasonica,Pentaxa itp.

Firma nie może strzelać sobie w stopę wypuszczając tanie FF.

Kasa włożona w SLT też musi się zwrócić...

Wpuszczając tani korpus FF bezlusterkowy Sony zabiłoby całe dwa swoje segmenty NEX i SLT oraz pozostałe lustrzanki.
W sumie długofalowo może miałoby to sens.
Opatentować bagnet bezlusterkowy FF.
2-3 szkła Zeiss i można zarabiać...
Zerwać wszystkie umowy na dostawę sensorów dla innych firm i na jakieś 2-5 lat mamy monopolistę :-)

Cena FF jest sztucznie zawyżona...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ojej, coś jakby Sigma DP, tylko pewnie lepsze pod każdym względem oprócz braku Foveona? Ma to sens...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Markus napisał/a:
Gdyby nie NEX to RX1 były 2 x tańszy
Po co ma byc tanszy, skoro mimo ceny zainteresowanie jest gigantyczne - juz jest na 4 miejscu Amazon Best Sellers wsrod aparatow cyfrowych, a dostawy od grudnia :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
I tak jest z 3 razy tańszy niż M9. Z jakimś obiektywem 35mm. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach