denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
jorge.martinez napisał/a:
Jakiego to ruchomego obiektu nie potrafisz zamrozić przy użyciu dziś dostępnych środków?

Przypuszczam, ze takiej katedry, zwłaszcza w środku. Strasznie są względem fotografa ruchome, zwłaszcza te romańskie. :->
Kfan napisał/a:
Tak tu kompakt F1,4 z małą matrycą i jako tako dużą GO ma swoje zalety..

Ta, oszywiście. Takie same zalety względem jakości obrazka i głębi ma każda większa matryca z odpowiednio przymkniętym obiektywem. Ale to bardzo skomplikowane i nie sensu tłumaczyć. Szczególnie w odniesieniu do LX7 :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
użyteczne ISO 6400

Z moich ostatnich (co prawda krótkich ale dość intensywnych) doświadczeń wynika, że jak przy tej wartości ISO brakuje mi światła to znaczy, że trzeba schować aparat.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Widzisz... a tak, to mógłbyś dopiero wyciągnąć.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
mógłbyś dopiero wyciągnąć

Żeby wyjąć trzeba włożyć. Znajomy miał takie hasło wyborcze ale, że głosowały na niego tylko kobiety i kilku facetów z mniejszości więc przepadł już w pierwszej turze.
Przy okazji - Kubrick to był frajer. Zamiast zamówić bardziej czułą taśmę filmową wolał ściągać jasne obiektywy z NASA.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Kfan, sorry, ale fotografia to niestety sztuka operowania światłem.

Jakiego to ruchomego obiektu nie potrafisz zamrozić przy użyciu dziś dostępnych środków?


Jakiegokolwiek kiedy nie ma mowy o użyciu flasha ani jasnego szkła bo np potrzeba większej GO i kiedy nie ma możliwości "operacji" światłem a trzeba się odnaleźć w tym co jest.
I stabilizacja tu nie rozwiązuje niczego.

[ Dodano: 2014-12-03, 16:38 ]
denvi napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Jakiego to ruchomego obiektu nie potrafisz zamrozić przy użyciu dziś dostępnych środków?

Przypuszczam, ze takiej katedry, zwłaszcza w środku. Strasznie są względem fotografa ruchome, zwłaszcza te romańskie. :->


Taa to bardzo zabawne - ile czasu Cię kosztowało spłodzenie takich mądrości?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kfan napisał/a:
Jakiegokolwiek kiedy nie ma mowy o użyciu flasha ani jasnego szkła bo np potrzeba większej GO i kiedy nie ma możliwości "operacji" światłem a trzeba się odnaleźć w tym co jest.
I stabilizacja tu nie rozwiązuje niczego.
Konkrety.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Kfan napisał/a:
Jakiegokolwiek kiedy nie ma mowy o użyciu flasha ani jasnego szkła bo np potrzeba większej GO i kiedy nie ma możliwości "operacji" światłem a trzeba się odnaleźć w tym co jest.
I stabilizacja tu nie rozwiązuje niczego.
Konkrety.


No nie wierzę - fotografowi mam podawać konkrety?
Podam nawet amatorski przykład - szybko biegający piesek w lesie - może nawet być w dzień - drzewa dają sporo cienia i ogniskowa np 300 mm. szkło F5,6.
Chciałbym np użyć F8, migawki 1/1000s - szacuję dla takich warunków wymagane ISO na przynajmniej 3200 ale raczej byłoby to między 6400-12800.
Nie mam ani jupiterów ani flasha o takim zasięgu i obiektyw jak podałem.

Może też być na przykład koncert nocny gdzie np "ahtysta" biegnie z rozwianym włosem po scenie a nie mogę mu walnąć flashem, w oczy mało tego nawet zależy mi na uchwyceniu światła takiego jak jest a i jeszcze chciałbym mieć ostro np perkusistę w tle.

Albo jak w czasie ostatnich wakacji robiłęm zdjęcia z jadącego wagonika do podziemi bo po drodze były ciekawe cuda natury kiepsko oświetlone a z powodu zakazu robienia zdjęć nie chciałem zdradzić się flashem.

Chyba jest jasne, że gdyby bardzo wysokie ISO oferowało jakość na poziomie nawet obecnego ISO 400 to byłoby nam wszystkim łatwiej przynajmniej tym którzy lubią światło zastane - czy to takie trudne do pojęcia?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jorge.martinez napisał/a:
Konkrety

Zawody motocross w Muzeum Narodowym ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kfan marudzisz za "moich czasów" to wszystkim ISO maks. 200 wystarczało a filmów ISO 400 nie dało się normalnie kupić :-)

ps.To oczywiście żart :evilsmile:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kfan napisał/a:
szybko biegający piesek w lesie - może nawet być w dzień - drzewa dają sporo cienia i ogniskowa np 300 mm. szkło F5,6.
Kfan napisał/a:
Albo jak w czasie ostatnich wakacji robiłęm zdjęcia z jadącego wagonika do podziemi bo po drodze były ciekawe cuda natury kiepsko oświetlone a z powodu zakazu robienia zdjęć nie chciałem zdradzić się flashem.


Na siłę wymyślane przykłady. W ten sposób to znajdę Ci przykłady, że nawet dobre iso 1200 000 nie wyrobi.
Po prostu pewnych zdjęć nie da się zrobić bez odpowiedniego przygotowania i tyle.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam zdjęcia z kopalni gdzie potrzebowałem ISO 20000 ;-) . Nie było możliwości użycia statywu a lampa spłaszcza.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pawelek-79 pewnie teraz można znaleźć sporo zdjęć których nie dało się jeszcze 5 lat temu zrobić mając amatorską lustrzankę itd.

Uwielbiam te jałowe bicie piany i udowodnianie każdemu że jak myśli inaczej i ma inne potrzeby niż większość to na 100 % się myli itd.

Jeśli ktoś chce mieć 50 MP w amatorskim korpusie czy użyteczne ISO 10000 to jego sprawa ...

Na dziś głównym ograniczeniem w realizacji marzeń jest kasa bo możliwości techniczne są :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Markus napisał/a:
Kfan marudzisz za "moich czasów" to wszystkim ISO maks. 200 wystarczało a filmów ISO 400 nie dało się normalnie kupić :-)

ps.To oczywiście żart :evilsmile:


Było minęło jeździło się też Maluchem, który nie pozwalał osiągnąć maks dopuszczalnego na autostradzie.
Pamiętam jak w Wiedniu kupiłem Fuji ISO 1600 - zdjęcia pocztówkowe miały ziarno takie że żal patrzeć.

Skoro jest tak super to po co ludziom ta stabilizacja?
Stabilizację można wyłączyć i używać statywu a dla fotografów potrzebujących narzędzia do scen z obiektem w ruchu nic nie wnosi niczego nie rozwiązuje.
Krótki czas migawki rozwiązuje obydwa problemy ma tylko jeden warunek uzyskanie dobrej jakości an wysokich ISO.

Niemniej jak się zastanowić to widać tu pewien konflikt interesów - sprzedaż stabilzowanych i jasnych szkieł nieco by się obniżyła, zapewne też i flashy mniej by ludzie kupowali...

Ja bym jednak wolał inny kierunek rozwoju niż stabilizacja - dla mnie to ślepa uliczka.
Poza tym pomyśl- obiektywy byłyby mniejsze i mniej skomplikowane oraz lepsze optycznie w przypadku tych VR itp a stabilizowana matryca przecież też ma swoje wady.

Na początek A7S jest ...droższy od A7.

[ Dodano: 2014-12-05, 10:43 ]
Markus napisał/a:


Uwielbiam te jałowe bicie piany i udowodnianie każdemu że jak myśli inaczej i ma inne potrzeby niż większość to na 100 % się myli itd.


Ciekawe skąd takie postawy - przecież to wbrew postępowi.
Jakby tak ludzie myśleli to do dziś nikt by nie latał bo się nie da tylko ptaki mogą.

Druga sprawa to to że producenci chcą sterować potrzebami konsumentów zamiast tego, żeby konsumenci dyktowali czego chcą.
Dla mnie obecna sytuacja ze stabilizacją tak właśnie wygląda taki bajer przydatny w specyficznych warunkach czyli ani w dobrym ani w naprawdę słabym świetle tylko w pewnym przedziale oświetlenia i tylko do statycznej fotografii a od lat konsumenci domagają się wysokich ISO bardziej użytecznych bo mają taką potrzebę.

Mógłby być tym korpusem np. A7S ale nie jest bo nawet nie zastosowano jak piszesz obecnych możliwości technicznych.
Tylko 12 MP + CMOS + coś na styl tego patentu Samsunga z komórek i zapewne byłoby już dziś ISO pozwalające na znaczne skrócenie czasu migawki.

[ Dodano: 2014-12-05, 10:48 ]
plwk napisał/a:
Mam zdjęcia z kopalni gdzie potrzebowałem ISO 20000 ;-) . Nie było możliwości użycia statywu a lampa spłaszcza.


A do tego "zabije" oryginalne podświetlenie przez setki lat przepięknie ukształtowanych stalaktytów itp. jak np można to zobaczyć w jaskiniach z listy UNESCO.
Jeżeli zdjęcie takiego statycznego przecież obiektu można zrobić tylko z ....jadącego wagonika to powodzenia z użyciem stabilizacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach