Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Superzoom Panasonic FZ200 25-600/F2,8
Pojawiają sie pierwsze opinie o tym ciekawym aparacie.
Jeden z serwisów zwraca uwagę na rewelacyjną ostrość zdjęć nawet na ekw. 600 mm.
Niestety z określonych powodów nie mogli zapodać pełnej rozdzielczości tylko zmniejszone sample.
Niemniej i tak robią one wrażenie, wygląda na to że względnie dobry aparat jakim jest FZ150 zostanie zastąpiony jeszcze lepszym. F2,8 na 600 mm i to przy zoomie 24x optymalnie zagęszczona matryca, dobry ekran i wizjer (ulepszony), dobry AF ogólnie jest wszystko co potrzebne do robienia zdjęć, no może poza tymi z papierową GO.
W tej sytuacji zakup lustzranki z kitem lub nawet i zestaw double kit dla niejednego amatora przestanie być sensowny - co myślicie?

UPS... pomyliłem działy. Proszę po przeniesienie do kompaktów.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Są już nawet pierwsze zdjęcia z tego Panasa. Nawet niezłe. Mam też chrapkę na tego Panasa, ale firma ma złą tradycję - co drugi mega zoom to wpadka (np. FZ100). 150 była super, więc mam obawy i czekam na dogłębniejsze testy i więcej zdjęć userów zwykłych
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
magradaw napisał/a:
Mam też chrapkę na tego Panasa, ale firma ma złą tradycję - co drugi mega zoom to wpadka (np. FZ100). 150 była super, więc mam obawy i czekam na dogłębniejsze testy i więcej zdjęć userów zwykłych

Miałem chyba najlepsze w swojej klasie FZ18, FZ28, mam FZ38 a FZ150 piszesz że super- gdzie jest ta zła tradycja ? Jeden FZ100 i jego kastrat ?
Co do ocen zdjęć to zaczekajmy na jakiegoś rawa. Do tego czasu wyhoduje się tutaj potężny OT: kompakt vs lustro. Skoro FZ38 z obiektywem 483/4.4 nie pogonił lustrzankom kota to dajmy też pokój takim mrzonkom z FZ200. To tylko kompakt z jego rozpiętością tonalną, pracą na wysokich iso i bokehem. Fajny substytut lustra z długim tele tam gdzie poręczność, waga i rozmiar to priorytety. Ale nie żartujmy że zdjęcia z kompakta wycropujemy i obrobimy, wydrukujemy na A4 i bedzie to samo co z lustra. Jak zdjęcia z megazoomów zbliżą się do fotek z Canona s90/95/100 czy Sony RX100 albo Fuji x10 to można będzie mówić o jakiejś rywalizacji z lustrami. A GH2 Panas będzie dołączał do kompaktów jako przyjemny gratis ;-)
Tak na marginesie żeby mieć 600/2.8 ze stabilizacją to rzeczywiście dual kit nie wystarczy :mrgreen:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Chyba nie kto inny, ale Ty właśnie próbujesz zacząć OT na temat lustro vs. kompakt. A co do zdjęć w RAW z FZ 200 to można już prosić o nie userów z Flickra - puszczają już fotki z pierwszych egzemplarzy tego modelu, więc może dadzą się uprosić o coś na maila dla bardzo napalonych.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
No nie...FZ200 vs. lustro zaczęło się w pierwszym poście i padło pytanie co o tym myślicie ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
tantal napisał/a:
nie żartujmy że zdjęcia z kompakta wycropujemy i obrobimy, wydrukujemy na A4 i bedzie to samo co z lustra.

Druknalem sobie kiedys zdjecie z kompakta 5mpx w rozmiarze 60x90cm - wszystkim sie podobalo. Mysle wiec, ze FZ200 da rade w A4 ;-)
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Coś koło 5mpx megazoomy wyciągają na długim końcu obiektywu, więc powinien dorównać ;-)
No chyba że nagle szkiełka zaczęły nadążać za upakowaniem pixeli to nawet lepiej sobie poradzi, ale na razie pozostanę sceptyczny co do szkiełka.
Detalu wiele nie przybędzie ale fakt że to wystarcza na A4.
Ale 60x90 to chyba nie kazde zdjęcie tak cacy wyglądało ? Są zdjęcia na których braki detalu nie zmieniaja odbioru no i 60x90 nie dotyka się nosem przy prezentacji :-)
 
Emka  Dołączyła: 30 Sie 2012
Kiedy będzie coś wiadomo na temat dostępności i ceny?
Są gdzieś w sieci inne sample niż tych kilka na optyczne.pl?
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Wystarczy wpisać w google, a zobaczysz cenę. Dostępny już jest w bardziej cywilizowanych krajach ;) A fotki - Flickr
 
Emka  Dołączyła: 30 Sie 2012
Piszę o dostępności i cenie w Polsce, bo tego w google znaleźć nie mogę.
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Na razie u na się nie pojawił. To tyle o naszej przynależności do Europy ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Moja szklana kula obstawia cene 2499zł :mrgreen:
600$ + 23%VAT po obecnym kursie $ daje +/- taka sume. 600$ kosztuje rowniez Fuji X-1S, ktory u nas dostepny jest za ok 2500zł
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
:-) Też jestem zainteresowany tym aparatem.
http://www.cameralabs.com...umix_DMC_FZ200/

W 13 minucie jest o o tej hybrydzie.
Jasny obiektyw, to jest to. Też czekam na cenę w Polsce ale mam wątpliwości czy taki długi zoom jest mi potrzebny.
Kupiłem Pena E-PL1 i dokupiłem przejściówkę na PK, zabawa przednia a rezultaty interesujące. Wszystko jest dluuugie.
Może przetrawię problem i... kupię...
Pozdrowienia.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Adam Dąbrowski napisał/a:
Kupiłem Pena E-PL1 i dokupiłem przejściówkę na PK, zabawa przednia a rezultaty interesujące. Wszystko jest dluuugie.
Zmien na NEXa, bedzie krotsze ;-)
Szklo w FZ200 robi wrazenie, cena pewnie tez bedzie odpowiednia...
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Cytat
Zmien na NEXa, bedzie krotsze

Tak naprawdę to w cyfrze problem stanowi szeroki kąt.
Ten panas jest jasny i szeroki, więc interesujący. Czekam jednak na obadanie BenQ G1, jeszcze szerzej i jaśniej i w łapie znika. Do łażenia po mieście chyba będzie super. Ludzie już nauczyli się uciekać kiedy widza duży poważny obiektyw, nawet pytają sie w jakiej gazecie będą ;-)
Wybór sprzętu jest ogromniasty a zasoby w kieszeni zwyczajne, trzeba z czegoś rezygnować.. :-(
Gonię znowu króliczka ;-)
:-B
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Na Flickr pojawia się coraz więcej fotek z tego aparatu i niestety nie powalają, choćby w porównaniu do FZ-150. Pewnie 2,8 pozwala robić zdjęcia w sytuacjach, w których konkurenci musieliby tak podbić ISO, że nic by z tego nie wyszło, ale nawet te robione w słońcu nie nadają się na tapetę na pulpit. Daleko im do tego, co pamiętam z Fuji f100fs. Chyba w tym zakresie zoomu nic już nie da się poczarować i trzeba będzie dalej targać lustro i szklarnię...
 
jungli
[Usunięty]
he he he... macie swoja super jakosc....:)

pozdroofka
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
magradaw napisał/a:
nawet te robione w słońcu nie nadają się na tapetę na pulpit. Daleko im do tego, co pamiętam z Fuji f100fs.
Zassalem kilka fotek z FZ200 (w pelnym rozmiarze), przeskalowalem do rozmiaru pulpitu... Nastepnie zrobilem to samo ze zdjeciami ktore wykonalem niegdys przy pomocy S100FS. Prezentuja sie tak samo dobrze/zle. No, ale pewnie oczy juz nie te i monitor kiepski...
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
:-) Przy widoczkach faktycznie nie widać, ale na ptaszkach jednak widać. Inna sprawa, że na Flickrze wiele zdjęć z K-5 wygląda gorzej, niż z kompakta. W końcu zdjęcia robią ludzie aparatami, a nie aparaty.
Szkoda, że nadal nie ma testów z digitalkamera.de - jakoś mam do nich zaufanie :-(
 
jungli
[Usunięty]
Nic tak nie obnaza prawdy tej nagiej jak flickr.
Testy sa tendencyjne, pomijam, ze 80% testerow kadrow nie potrafia sklecic.

pozdroofka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach