Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
PENTAX X-5 - nowy superzoom !
Pentax Ricoh Imaging potwierdził oficjalnie sprzedaż nowego superzooma Pentax'a, ciekawe jak wypadnie w porównaniu z konkurencją, posiadającą duże doświadczenie w produkcji tego typu aparatów.

http://www.fotopolis.pl/i...-jak-lustrzanka
http://www.pentaximaging....mera/X-5_Black# - product specs

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zdobędzie popularność taką samą jak jego poprzednik x-90. Czyli znikomą.

W kategorii hiperzoomów Lumix FZ200 i FZ60 rządzą. Ten pierwszy ma w całym zakresie ekw. 28-600 stałe światło f2.8! 8-)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Pavlvs napisał/a:
Pentax Ricoh Imaging potwierdził oficjalnie sprzedaż nowego superzooma Pentax'a

to dobrze że teraz, być może na Photokinie pokażą coś lepszego :-)
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Benek napisał/a:
Zdobędzie popularność taką samą jak jego poprzednik x-90. Czyli znikomą.

W kategorii hiperzoomów Lumix FZ200 i FZ60 rządzą. Ten pierwszy ma w całym zakresie ekw. 28-600 stałe światło f2.8! 8-)


Tak, tylko że cena takiego Panasonica jest dwukrotnie wyższa od przewidywanej ceny X-5, więc nie wiem czy jest sens porównywać te modele.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No to masz starszego Lumixa FZ150. Cenowo zbliżony do tego nowego Pentaksa, a to jednak lepszy sprzęt.

W Lumiksie masz dostęp do formatu RAW, szybszą migawkę, jaśniejszy obiektyw, możliwość zapisu wideo z 220fps, gorąca stopka...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
No to masz starszego Lumixa FZ150. Cenowo zbliżony do tego nowego Pentaksa, a to jednak lepszy sprzęt.

X-5: 280$,
FZ150: 470$

Ceny, faktycznie, zblizone :roll:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Benek napisał/a:
No to masz starszego Lumixa FZ150. Cenowo zbliżony do tego nowego Pentaksa, a to jednak lepszy sprzęt.

W Lumiksie masz dostęp do formatu RAW, szybszą migawkę, jaśniejszy obiektyw, możliwość zapisu wideo z 220fps, gorąca stopka...


Wyobraź sobie, że są ludzie (sam znam takich), dla ktorych wszystko to, o czym piszesz to czarna magia, zaś decydującym czynnikiem jest wygląd aparatu i cena. Ci ludzie mogą wybierać spośród pewnej liczby konstrukcji i jeśli Pentax wpadnie im w oko - kupią go.

Są ludzie, którzy w wyniku spędzania godzin na forach motoryzacyjnych potrafią znaleźć milion wysublimowanych technologicznych powodów, by twierdzić, że audi jest lepsze od forda. Co w niczym nie zmienia faktu, że zarówno żona jak i ja, oraz setki tysięcy innych ludzi jeździmy od lat fordami i jesteśmy zadowoleni, bo od aut oczekujemy, że będą w akceptowalnej dla nas cenie, wygodne i da się nimi dojechać wszędzie tam, gdzie dojechać musimy.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Apas napisał/a:
Wyobraź sobie, że są ludzie (sam znam takich), dla ktorych wszystko to...


Wyobraź sobie, że sobie wyobraziłem. No i?

Czego by tu nie mówić, ten model Pentaksa będzie miał w Polsce mniej więcej tyle samo użytkowników co 645D. Poza Polską również nie wróżę sukcesu X-5...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A mi się bardzo podoba!
Nie kupię go, bo to nie mój segment, ale nie widzę (jeszcze) powodu, żeby wieszać na nim psy. Jeśli miałbym wybierać wśród podobnych mu cenowo i jakościowo, to wybrałbym właśnie jego za dizajn, bo ma w sobie to co lubię w pentax'ie - odrobinę poczucia humoru. :-B
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
W komentarzach pod newsem o X-5 na optycznych już znowu wróżą Pentaksowi śmierć :mrgreen:
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
modrzew napisał/a:
W komentarzach pod newsem o X-5 na optycznych już znowu wróżą Pentaksowi śmierć :mrgreen:


A kto by się tam przejmował opiniami z opacznych...
Ja, moją kasetke kupiłem po wnikliwej analizie testu z fotopolis, i się nie zawiodłem.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ilość użytkowników będzie być może podobna jak użytkowników jednego z zalecanych przez niedawnych pentalibów systemu na literkę S ;-)
Znam jednak osoby, które zmieniają aparaty na kolejne megazoomy i są zadowolone. Ważne by można było filmować, zoomować i tyle. Reszta - po co.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kuba Nowak napisał/a:
A mi się bardzo podoba! Nie kupię go, bo to nie mój segment, ale nie widzę (jeszcze) powodu, żeby wieszać na nim psy.

A kto wiesza? Nie rozumiem z kim ta polemika. Powtórzę - moim zdaniem ten aparat niczym się nie wyróżnia na tle innych aparatów tego typu. Biorąc to pod uwagę, jak i "agresywny" inaczej marketing Pentaksa, aparat ten będzie miał minimalny udział w rynku. I tyle.

Na forum jest prawie 10 tys. użytkowników. Nikt z nich nie chwalił się posiadaniem X-90. Pewnie podobnie będzie z tym X-5.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Tylko "uderzyłem w stół"...
Skoro uważasz, że nie będzie się sprzedawał, to zapewne dlatego, iż Twoim zdaniem jest "nienajlepszy", czyż nie?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kuba Nowak napisał/a:
Tylko "uderzyłem w stół"...
Skoro uważasz, że nie będzie się sprzedawał, to zapewne dlatego, iż Twoim zdaniem jest "nienajlepszy", czyż nie?


Benek napisał/a:
Powtórzę - moim zdaniem ten aparat niczym się nie wyróżnia na tle innych aparatów tego typu.
:-D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Benek napisał/a:
Apas napisał/a:
Wyobraź sobie, że są ludzie (sam znam takich), dla ktorych wszystko to...


Wyobraź sobie, że sobie wyobraziłem. No i?

Czego by tu nie mówić, ten model Pentaksa będzie miał w Polsce mniej więcej tyle samo użytkowników co 645D. Poza Polską również nie wróżę sukcesu X-5...


Stąd wniosek, że poza wyobraźnia masz też zdolność jasnowidzenia... :mrgreen:

Nie wiem jak ty, ale ja trochę po świecie jeżdżę i osób z megazoomami widzę sporo. Dziś byłem w Dublinie tuż przed weekendowym zakończeniem Operacji Żagiel i ludzi z tego typu aparatami na szyi była masa. Nasza planeta nie zaczyna się we Włodawie i nie konczy w Żarach, więc to, co się wydarzy w Polsce z modelem X-5 raczej nie było czynnikiem decydującym dla zarządu Ricoh - Pentax przy podejmowaniu decyzji o produkcji.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Apas napisał/a:
Nie wiem jak ty, ale ja trochę po świecie jeżdżę i osób z megazoomami widzę sporo. Dziś byłem w Dublinie tuż przed weekendowym zakończeniem Operacji Żagiel i...

... i bardzo chcesz się pochwalić, że podróżujesz i bywasz?

Apas napisał/a:
Nasza planeta nie zaczyna się we Włodawie i nie konczy w Żarach...

O najuniżeniej przepraszam, ja prowincjusz ze światowcem w spór śmiałem się wdać.

Śmiałem się też.

A tak na poważnie - nie rozumiem twoich napaści. Polemizujesz z jakimiś wydumanymi opiniami, przypisując mi tezy, których nie postawiłem. Czy ja kwestionuję sens produkcji megazoomów? Czy ja gdziekolwiek negowałem fakt, że ludzie kupują aparaty, bo im się podoba kształt i kolor obudowy?

I na koniec - daj już sobie spokój z tymi motoryzacyjnymi paralelami, nudne to już się staje na tym forum. Kiedy ktoś na upartego chce kogoś do czegoś przekonać, a za bardzo mu nie wychodzi, to prędzej czy później sięga po analogie do samochodów. Bądź oryginalniejszy. W końcu trochę po świecie podróżujesz, i bywasz... :-D

 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Ja nie widzę tutaj polemiki. Kolega chciał wyrazić swoje zdanie w sposób dobitny i jednoznaczny. Zapomniał, że są statystyki i tam widać, gdzie "leży" Pentax :-P .
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Apas napisał/a:
Benek napisał/a:
Czego by tu nie mówić, ten model Pentaksa będzie miał w Polsce mniej więcej tyle samo użytkowników co 645D. Poza Polską również nie wróżę sukcesu X-5...

Stąd wniosek, że poza wyobraźnia masz też zdolność jasnowidzenia... :mrgreen:

Hehe - az mi sie sukces Q przypomnial ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Tu trochę napisali. Wreszcie nie można narzekać że Pentax nie ma uchylanego "ekraniku" :mrgreen:
http://reviews.cnet.com/d...7-35419334.html

MacRayers napisał/a:
Ilość użytkowników będzie być może podobna jak użytkowników jednego z zalecanych przez niedawnych pentalibów systemu na literkę S

Zbyt pochopnie używamy terminu Pentalib. Prawdziwy Pentalib jest w stanie znieść wszystko w imię religii :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach