komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
MZ-5n-uszkodzony AF?
Witam, od 3 rolek mam MZ-5n, po założeniu 4 kliszy, zauważyłem, że nie ostrzy - tzn. śróbokręt się kręci, obiektyw się wysuwa, ale albo nie ustawia ostrości, albo nie tam gdzie trzeba. Dodam jeszcze, że poprzednia (3) klisza wyszła jakoś nie do końca dobrze (inaczej niż pierwsze 2 ta była czarno-białe), nie wiem czy to ma związek, ale podaję. Nie jest to wina obiektywu, bo po pierwsze obiektyw działa z K-5, a inne też na MZ nie działają.

Wiem, oddam do serwisu, ale chciałbym wstępnie się rozeznać. Kolega w pracy powiedział, że to może być coś z lustrem. Jakieś pomysły?

A może jakiś "domowy" sposób naprawy?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Może nie uszkodzony ale zabrudzony , jeśli czymś "lotnym" to dmuchnięcie w czujnik AF -spód komory lustra - powinno pomóc .
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Ja nie wierzę :-) . Tak, dla pewności podmuchałem (nie wiedząc do końca gdzie) i ... jest o niebo lepiej. W szybkich testach "na sucho" - działa! Jeżeli potwierdzi się jutro w świetle dziennym, to będę Twoim dłużnikiem :-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007

http://www.fototv.pl/arty...i-af-w-slr.html
Tak dla pewnosci gdzie dmuchać .
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Dupa, teraz padł zupełnie, już nawet nie próbuje kręcić.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
komisarz, padł mu zapewne silnik AF. To wcale nie tak rzadka usterka, podobnie jak słynna zębatka od napędu migawki. Pzdr.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tyle że łatwiej naprawialna, a w większości usterka polega na braku docisku do komutatora lub całkowitym zużyciu szczotek.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Dzięki z podpowiedzi, dopstrykam kliszę na ostrzeniu ręcznym i do serwisu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach