pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Możliwie najprostsza przegladarka DNG
Poszukuje przeglądarki plików jpg, dng pod windows 7. Najbardziej pasuje mi Fast Picture Viewer, tylko jest to płatny program. Na czym mi zależy
- Szybkie wczytywanie zarówno jpg i dng
- Wyświetlanie wartości ISO, czasu, i przysłony
- Możliwość jednym kliknięciem włączenie widoku 100%
- Darmowy

Program ma służyć do szybkiego przeglądania wstępnego plików dng i usuwania tych zbędnych.

Przeglądarka windowsowa strasznie długo wczytuje DNG. (chyba że da rade ustawić żeby wczytywał osadzony obraz)
Infranview, nie jestem w stanie zmusić go do wyświetlania wartości czasu i przysłony. ISO wyświetla. Do tego włączanie widoku 100% to kombinacja ctrl+H.
 

tomszaf  Dołączył: 02 Mar 2007
Może FastStone? Nie wiem tylko czy szybkość będzie wystarczająca
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Jeśli chodzi o FastStone Image Viewer to dzięki za propozycje, narazie wydaje się sympatyczny. Exif po nacisnieciu klawisza wiec jakis tam kompromis.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pazuzu88 napisał/a:
Exif po nacisnieciu klawisza
Albo po najechaniu myszą na prawy brzeg zdjęcia
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
W programie co krok widnieje opcja wygładzanie. Za co ona odpowiada? Chodzi mi o to aby obraz po powiększeniu miał "swoją" ostrość, jest to jedno z kryterium którym się kieruję przy selekcji zdjęć.
Czy zaznaczenie tej opcji nie zakłóci odbioru ostrości?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zoner Photo Studio 14 FREE - coraz bardziej sie do niego przekonuje, bardzo dobry program,
ewentualnie Picasa.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Sebastian napisał/a:
ewentualnie Picasa.

Picasa chyba dopasowuje wyświetlany obraz "po swojemu"
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
IrfanView 4.32 - pod literką I informacje o obrazie (potem literka E - dane EXIF), Shift+W (obrazek w oknie), Shift+O (skala 1:1), pod literką T uruchomienie przeglądu miniaturek czyli Thumbnail View.
Podane skróty działają nawet przy uruchamianiu tego programu pod Linuksem w Wine.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
Sebastian napisał/a:
ewentualnie Picasa.

Picasa chyba dopasowuje wyświetlany obraz "po swojemu"


Dlatego napisalem "ewentualnie" ale do selekcjonowania rawow sie nadaje.
Zoner'a goraco polecam bo on nie ingeruje w obraz.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Irfan sobie radzi ze wszystkimi formatami RAW.
W zasadzie można oglądać rawy jako jpg z puszki (czyta zaszytego jpga) co pomaga np przeglądać i wykasować to co się nie podoba zanim puści się wywoływarkę.
Taka możliwość pozwala nie korzystać z trybu RAW + jpg w aparacie (wystarczy sam RAW) bo i po co zawalać kartę pamięci tym samym i zamulać aparat?
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Tak jak pisałem w pierwszym poście, irfan odpada ze względu na kilka rzeczy. Zna ktoś odpowiedź na moje drugie pytanie co do "wygładzania" w FastStone Image Viewer?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
pazuzu88 napisał/a:
Zna ktoś odpowiedź na moje drugie pytanie co do "wygładzania" w FastStone Image Viewer?
Zaptaszkuj i zobacz, czy efekty na monitorze ci odpowiada. Plik nie będzie zmieniony, zmieni się tylko sposób wyświetlania na "bardziej miękki". W każdej chwili możesz opcję odznaczyć.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
pazuzu88 napisał/a:
Tak jak pisałem w pierwszym poście, irfan odpada ze względu na kilka rzeczy.


Hmm ale jakich bo nijak tego nie pojmuję?
Wszystkie warunki jakie wymieniłeś IV spełnia a tu odpada nic nie rozumiem.
Zresztą co za problem pobrac kilka darmowych preglądarek i wypróbować?
Używam też Fast Stone Viewer ale jest wolniejszy od IV.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Re: Możliwie najprostsza przegladarka DNG
pazuzu88 napisał/a:
Infranview, nie jestem w stanie zmusić go do wyświetlania wartości czasu i przysłony. ISO wyświetla. Do tego włączanie widoku 100% to kombinacja ctrl+H.


Jakiś dziwny ten Twój Irfan bo mój pokazuje wszystkie dane, zakładając, że nie jest to obiektyw na m42.
ctrl+h to świetna sprawa podobnie jak shift+e (otwiera zdefiniowany wcześniej przez użytkownika program do obróbki)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Według mnie to XnView jest pod tymi względami ok. Jeśli chodzi o prędkość to trzeba w opcjach przełączyć i odczytuje zaszyte JPG-i a nie dekoduje RAW-y co zmienia prędkość działania drastycznie.
Pełny ekran wł/wył środkowy przycisk myszy, a wyświetlić można sporo opcji (to co się ustawi).
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Irfan, Irfan albo ewentualnie Irfan ;-) jeśli ci czegoś nie czyta to znaczy że albo nie masz zainstalowanej paczki "plugins" albo tego tam po prostu nie ma (np. wyciety exif z jpga)

Cytat

- Szybkie wczytywanie zarówno jpg i dng

ma :) zwłaszcza jeśli włączysz wyświetlanie zaszytego jpg (klikasz "P" potem zakładka Plugins)
Cytat
- Wyświetlanie wartości ISO, czasu, i przysłony

klikasz E i wyświetla się pełny EXIF zarówno z jpg jaki i raw (pod warunkiem że zainstalowałeś "plugins")
Cytat
- Możliwość jednym kliknięciem włączenie widoku 100%

masz na mysli pełny ekran (klikasz enter)? czy powiększenie 100% (klikasz "F" jak full - przy okazji w widoku pełnego ekranu klawiszem F zmieniasz widoki: 100%, dopasowanie na wysokość, szerokość, rozciągnięcie, cały obraz. Na dodatek można zmusić program żeby przy przechodzeniu do kolejnego zdjecia zachowywał powiększenie (np 75%) i przesunięcie podglądu)
Cytat
- Darmowy
jest

Ja się nauczyłem mnóstwa skrótów i jest mi bardzo wygodnie, jest szybki, lekki, wszystko czyta, konfigurowalny (możesz go zmusić do czytania tylko określonych plików, określić wg. czego ma sortować) ma przeglądatkę z miniaturkami (klawisz T) z której poziomu trzema klikami utworzysz galerię internetową z wybranych zdjęć (kompletny plik html z katalogami miniaturek itd)
Shift+E i masz z 30 efektów i opcji (unsharp mask, redukcja cz. oczu, zwijanie, skręcanie, sepia itd)
Shift+G -jasność, kontrast, gamma, nasycenie, poziomy kolorów
F12 - coś jak paint z możliwością klonowania/plamkowania (stempel).
B - gdybyś chciał hurtem: zmienić rozmiar, nazwę, wyostrzyć, przekolorować itd (zresztą skoro masz na kompie to przetestujesz jak to działa)
Jedynie czego mi brakuje to czegoś na kształt "autopoziomów" albo możliwości "gięcia krzywej". Pierwsze co wyłączam po instalacji to ostrzeżenie o dotarciu do końca katalogu.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Ja mam zaistanowanego IrfanView - wersja 4.33. W pasku zadaniowym na górze w zakładce "pomoc" sa podane wszystkie skróty klawiaturowe.
Bardzo dobra przegladarka. Mimo, że mam ją już jakiś czas, nie do końca jest przeze mnie poznana.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
pyciar napisał/a:

Shift+E i masz z 30 efektów i opcji (unsharp mask, redukcja cz. oczu, zwijanie, skręcanie, sepia itd)

Również polecam Irfana:), a skrót to CTRL+E.

pazuzu88 napisał/a:
Infranview, nie jestem w stanie zmusić go do wyświetlania wartości czasu i przysłony. ISO wyświetla. Do tego włączanie widoku 100% to kombinacja ctrl+H.

Żeby wyświetlać czas/przesłonę/ogniskową trzeba dopisać w ustawieniach w Full Screen:
$E33434, f/$E33437
ISO $E34855
$E37386

w zwykłym widoku dostaniesz to po wciśnięciu I, potrzebna paczka z pluginami, konkretnie metadata.

Picasa ma też wymagane opcje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach