googlebot  Dołączył: 27 Sty 2008
Pentax K20d vs Canon 40d - wysokie iso - dziwne porównanie..
http://www.pentaxforums.c...k-friendly.html

pod linkiem znajduje się porównanie zdjęć na wysokich iso zrobionych canonem 40d i pentaxem k20d (1.0 firmware).

Co o nim sądzicie?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Faktycznie dziwne - czasy ekspozycji są różne, przy czym dla Canona przeważnie krótsze.

Do tego zdjęcia z Canona są bardziej wyostrzone.

Jak dla mnie test niezbyt miarodajny, no ale ja zbyt wytrawnym poszukiwaczem szumu nie jestem...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Takie sample dać to trzeba być sadystą.... Zrezygnowałem po 30 sekundach czekania. No ale nie jestem zainteresowany tymi puszkami (a o K20D poczytam tutaj, jak przyjdzie czas i pokaża się zdjecia). 8-)
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Taki sobie test, bo mam wrażenie, że obiektywy to nie są dwie pięćdziesiątki. :-)
Niemniej jednak miło, że szumy z K20D są wyraźnie mniejsze :-D
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
WuWu84 napisał/a:

Do tego zdjęcia z Canona są bardziej wyostrzone.

Chyba jest tak samo, tylko ostrość jest w różnej odległości ustawiona.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Ale K20D odszumione jak ta lala.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
skwara napisał/a:
Chyba jest tak samo, tylko ostrość jest w różnej odległości ustawiona.


Być może, choć w pomniejszeniu wydawało mi się że oba są ustawione na korpusie aparatu w centrum kadru.

Można by sobie gdybać. Zabawne jak różnie są te zdjęcia interpretowane przez komentujących.
 
googlebot  Dołączył: 27 Sty 2008
Autor zdjęć to moderator na anglojęzycznym forum pentaxa - wydawałoby się, że ktoś taki powinien umieć dobrać w aparacie odpowiedni pomiar światła i zmierzyć go nie w najciemniejszym punkcie obrazu tylko jakimkolwiek innym.Mało tego powinien ustawić tryb pomiaru światła całej sceny tak jak to było prawdopodobnie ustawione w canonie.
Zdjęcia z pentaxa są ewidentnie prześwietlone co odbiło się na kolorach...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
googlebot napisał/a:
Zdjęcia z pentaxa są ewidentnie prześwietlone co odbiło się na kolorach...

A powinno? :roll:
IMHO, WB Pentaxa jest w przypadku tych zdjęć gorszy...
 
googlebot  Dołączył: 27 Sty 2008
Dokładnie nie dość, że zdjęcia są prześwietlone przez co straciły mase szczegółów to jeszcze wb zle dobrany do fotografowanej sceny...ja wiem że kolega robił te zdjęcia na szybko ale ja bym się ich nie odważył pokazać na żadnym forum bo nie są miarodajne.....ech

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach