jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
zbyllu napisał/a:
Wiem jednak, że trudno jest usunąć morę w photoshopie nie niszcząc obrazu więc w przypadku jej wystąpienia może to być kłopot.
Najczęściej bardzo łatwo lokalnym narzędziem w Lr/ACR, natomiast czasem w wyniku jego działania pozostaje monochromatyczny wzór i jego pozbyć się trudniej i trzeba to robić na kolorowej morze w PS właśnie. Poza tym, mora to stosunkowo rzadkie zjawisko.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Panowie mam pytanie - jak wymusić błysk flesza (zewnętrznego)? Mam dwie lampy YN560, przy body trigger radiowy. I wszystko działa poprawnie. Tyle, że czasem aparat sobie stwierdza, że flesza nie potrzebuje więc niektóre robi z, a niektóre bez błysku. Fotografuję w trybie manualnym. Trigger w body ustawiony na TX, lampy obie na RX. I czasem w wizjerze miga ikonka błyskawicy, wtedy idzie z flaszem, czasem nie miga. Zupełnie nie potrafię tego rozgryźć :-?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
matzll, jaki tryb i jakie czasy? Jeśli czas jest poniżej 1/180s, to na środkowym pinie zawsze pojawia się sygnał i lampy zawsze odpalą.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
jaad75, dzięki. Wydaje mi się że czasy ok 1/50-1/80, bo ISO 80, przysłona 5.6, więc nie powinno być więcej. Ale muszę to sprawdzić jutro. W sumie to powinienem to sprawdzić w pierwszej kolejności :-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Jak masz wyzwalacz Yongnuo, a zakładam że masz, to jest pewnie w wersji dla Nikona bo dla Pentaxa chyba nie produkują. Stopka Nikona jest trochę inna niż w Pentaxie i wyzwalacz nie chce się wsunąć tak daleko jak powinien. O ile główny środkowy pin styka dobrze bo ma szerokie pole to mniejsze piny stykają ledwo ledwo. Jak nie będzie styku na tych mniejszych pinach to nie będzie działało wybudzanie lampy z uśpienia i wtedy jak zrobisz dłuższą przerwę w błyskaniu może już ponownie nie błysnąć. Sprawdź czy przy wciśnięciu spustu migawki do połowy zawsze zapala ci się niebieska dioda w lampie błyskowej. Jak nie będzie się świeciła to znaczy, że nie działa wybudzanie lampy.
Poza tym dla czasów krótszych niż 1/180 wyzwalanie nigdy nie działa. Przynajmniej mi się nie udało aby zadziałało z tym zestawem Yongnuo.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Grzenio, masz rację. Problemem okazał się sam wyzwalacz. Sprawdziłem najpierw z połączeniem bezprzewodowym, z wbudowaną lampą i już żadnych problemów nie było (w wizjerze dalej błyskawica czasem miga, czasem nie. Ale lampy strzelają :-) ). Ostatecznie wystarczyło go mocniej wkręcić.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ciekawe co by było, gdybyś miał nieuszczelniany korpus i jak zareagowałby na to serwis (dowolnej firmy). :evilsmile:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
Kilka dni temu przekonałem się po raz kolejny o skuteczności uszczelnień. Jako że w IIs szwankował przycisk ISO wysłałem sprzęt będący na końcówce gwarancji do serwisu. Dostałem dziś odpowiedź, że usterkę polegającą na przedostaniu się kurzu i "substancji kleistej" naprawiono mi grzecznościowo, gdyż tego typu usterki nie są objęte gwarancją...
Dzięki uszczelkom brud nie przedostał się głębiej tylko przyblokował przycisk. W efekcie przeczyścili przycisk i było po sprawie. W przeciwnym przypadku najprawdopodobniej wystąpiłyby uszkodzenia co tym bardziej nie podlegało by gwarancji. ;-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Mamy przecież Klasy IP ale gdyby podali to musieli by się wywiązać.
Zresztą od razu padł by argument że tylko system zapewnia odpowiedni stopień ochrony, aparat+obiektyw. W serwisie zażądali by wszystkich zdjęć z exifem by sprawdzić czy przez cały okres eksplantacji były stosowane tylko szkła WR .

No ale jakie były warunki podczas wymiany obiektywu??
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
[quote="espresso"]
dybon napisał/a:
Zdjęcie reklamowe producenta przedstawiające zraszane wodą aparaty nie może być podstawą zgłaszania roszczeń gwarancyjnych.
http://www.ricoh-imaging.pl/


To znaczy, ze jak nie polejesz wodą jak na reklamie, to tracisz gwarancję.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
tomek_j napisał/a:
espresso napisał/a:
dybon napisał/a:
Zdjęcie reklamowe producenta przedstawiające zraszane wodą aparaty nie może być podstawą zgłaszania roszczeń gwarancyjnych.
http://www.ricoh-imaging.pl/


To znaczy, ze jak nie polejesz wodą jak na reklamie, to tracisz gwarancję.



Chyba jednak nie ja.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
dybon napisał/a:
Mamy przecież Klasy IP ale gdyby podali to musieli by się wywiązać.
Zresztą od razu padł by argument że tylko system zapewnia odpowiedni stopień ochrony, aparat+obiektyw. W serwisie zażądali by wszystkich zdjęć z exifem by sprawdzić czy przez cały okres eksplantacji były stosowane tylko szkła WR .

No ale jakie były warunki podczas wymiany obiektywu??
Klasy ochrony IP moim zdaniem dotyczą tylko pewnej grupy artykułów, głównie elektrotechnicznych. Zegarki nawet te przeznaczone do nurkowania też nie mają określonej klasy ochrony IP.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Właśnie rozpakowałem paczkę z USA z K-5IIs. Przestrzeliłem kilka fotek w domciu, jutro zabieram do lasu na kilka godzin. Zastanawiałem się nad K-3 mogłem dostać w podobnej cenie. Różnica pomiędzy K-7 a nowym nabytkiem wydaje się olbrzymia. I tak będę mógł porównać z K-3 bo córka w ubiegłym tygodniu odpakowała swój nabytek z tego samego kraju.Rodzina zostanie ambasadorem marki : K-r ,K-7, K-5IIs ,K-3 :-D
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
idzi, gdzie dokładnie kupowałeś i jaka wyszła ostateczna cena po opłatach celnych?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
kupiłem ten zestaw
http://www.pentaxforums.c...a-da-zooms.html
czyli K-5IIs, 18-135, i błyskotkę zgodnie z opisem. Wszystko trwało tydzień. Najpierw nie chciał wysyłać do Polski ale potem poszło gładko. Jeżeli chodzi o koszty to nie zapłaciłem cła ani vatu. Jeżeli chodzi o cło to na artykuły fotograficzne ze stanów cła nie ma. Natomiast podatek bywa naliczany, mi tym razem nie naliczono. Paczka opisana była jako prezent , wartość paczki 85 dolców. Jakoś poszło. Jeżeli nie ma podanej wartości paczki czasem celnicy biorą wartość na jaka była ubezpieczona przesyłka i liczą 23% vatu od tej wartość. Mam 18-135 i to jest tzw wartość dodana o którą po odsprzedaży odliczę od wartości zestawu
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
idzi gratki z zakupów! Mam nadzieję, że wkrótce opiszesz swoje doświadczenia z korpusem :)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Pobawiłem się nowym nabytkiem i :-) :-) :-) . DA 50 1.8 bez korekty, w K-7 +5, Da 35 bez korekty w K-7 +5, DFA 100 bez korekty w K-7 tak samo, DA 70 bez korekty w K-7 nie pamiętam ale walczyłem aby oczy były ostre.
Zdecydowanie lepsza matryca ale tu nie odkrywam ameryki , teraz mam wrażenie ,że K-7 to ślepy zaułek. Nie powiem to wytrzymały, dobrze skrojony do moich rąk aparat i na długo mi wystarczał. Teraz jeżeli nic się nie zepsuje (odpukać) mam na następne 5-6 lat sprzęt jak ta lala. Zastanawiam się nad gripem, zobaczę może coś znajdę, w końcu aparat zostanie w domciu na kilka lat.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
idzi napisał/a:
Zastanawiam się nad gripem, zobaczę może coś znajdę, w końcu aparat zostanie w domciu na kilka lat.


Zamienniki są bardzo dobre, np. Newella jeśli priorytetem jest dla Ciebie budżet.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
idzi, radocha dopiero się zaczyna. Potestuj jeszcze AF w ruchu. Gratuluję nabytku.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
MarWoj napisał/a:
Zamienniki są bardzo dobre, np. Newella jeśli priorytetem jest dla Ciebie budżet.

Mam taki cwany plan zamienić oryginalny grip do K-3 na oryginalny do k-5, no chyba ,że ten pierwszy zamienię na DA 40 &2,8 z dopłatą z mojej strony. :mrgreen: To taki powrót do korzeni handlu rzecz ,za rzecz :mrgreen:
Cytat
idzi, radocha dopiero się zaczyna. Potestuj jeszcze AF w ruchu. Gratuluję nabytku.

Choć ze mnie fotograf do bani to i tak dostrzegam różnicę w wyciąganiu z cieni i jakby kolorki inne. Ale guzikologia została ta sama, menu tak samo przyjazne. Jedyne z czym muszę się oswoić to z brakiem automatycznego obrotu zdjęcia w ekranie. W K-7 można było obracać ekranem 360 stopni a obraz przeskakiwał to do pionu to do poziomu. Tu tak nie mam(chyba ,że jeszcze czegoś nie ustawiłem w menu aparatu).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach