jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WojtekKawecki napisał/a:
weź dupę w troki i rusz w świat w poszukiwaniu odpowiedniego światełka, pięknych plastycznych miejsc plenerowych, rób zdjęcia o świcie i zachodzie słońca, pojedź do lasu czasem, nad rzekę i zapomnisz o tych wszystkich niuansach, odnajdziesz tą swoją plastykę;)"...
Samo sedno. Najbardziej istotną rzeczą w całej "mitycznej plastyce" jest nie jak najpłytsza GO i fulfrejmowa winieta, tylko odpowiednie światło. Epatowanie bardzo płytką GO stało się naprawdę męczącą manierą, która niektórym wydaje się być celem samym w sobie. GO ma być odpowiednia do zadania, a to rzadko oznacza "najpłytsza jaką można uzyskać".

wyrzykus, a co do zalinkowanego zdjęcia, naprawdę nic w nim szczególnego nie ma (pomijając, że to zwykły albumowy pstryk) - gdybyś pokazał chociaż dalszy plan z wyizolowaną postacią na szerszym kącie, to przynajmniej zbliżyłbyś się do efektu, którego nie można uzyskać na mniejszych matrycach, ale to, co pokazałeś, jest bezproblemowo do uzyskania na APS-C z 30-35mm.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Cytat
to, co pokazałeś, jest bezproblemowo do uzyskania na APS-C z 30-35mm

Ok, nie będę się kłócił, nikogo nie przekonuję do wyższości jednej literki nad drugą.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus napisał/a:
Pisałem też, że tak jak mówisz, żadna pucha, a już tym bardziej najdroższa, bez odpowiednio dobrych obiektywów nie załatwi nic. Więc zakładam też dużą inwestycję w oszklenie i to tak naprawdę jest o wiele większy ból głowy, bo budżet i tak nadszarpnięty będzie mocno.
Nie oszkliłeś się w Pentaksie, ale zakładasz, że oszklisz się w Nikonie?
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Tak, czy to też dla Ciebie stanowi problem, czy możemy jednak na temat wątku porozmawiać?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus, nie problem, ale ciekawi mnie... :-P
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Ciekawski :)

W ciągu mojej trzyletniej przygody z P gościłem te szkła u siebie:
Pentax DA L 18-55 mm f/3.5-5.6 AL.
Pentax DA L 50-200 mm f/4-5.6 ED
Tamron 70-300 mm f/4.5-5.6
Soligor MC C/D 24 mm f/2.8
Sigma 24-70 f/2.8 EX DG
tamron 17-50 mm f/2.8
Falcon 85 mm f/1.4
Samyang 8 mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye
Pentax DA 35 mm f/2.4 AL

Na chwilę obecną w plecaku mam te:
Rikenon 50 mm f/1.7
Sigma 70-200 mm f/2.8 EX HSM
Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM
Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC
Tamron 90mm f/2.8 SP

A chcę mieć FF i te:
Nikon 17-35mm f/2.8 AF-S lub Nikon 16-35mm f4 VR
Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm 1:2.8G ED VR II

Ponieważ uważam że dałoby mi to lepszą jakość obrazka, zarówno w reportażu ślubnym, jak i w krajobrazie. Mogę się mylić, chętnie porozmawiam, tylko nie używajmy "mitycznych" argumentów.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
wyrzykus napisał/a:
Walczcie sobie dalej, fakt, pierwsza pucha fufu Pentaxa i ciut się zmienią przekonania.

Dokladnie. Zachwytom nad ff nie będzie końca.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
wyrzykus napisał/a:
A chcę mieć FF i te:
Nikon 17-35mm f/2.8 AF-S lub Nikon 16-35mm f4 VR
Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm 1:2.8G ED VR II


dla tych szkieł warto zmienić - ja bym się nie wahał.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus, czyli w sumie ani nic ciekawego nie miałeś, ani nic ciekawego nie chcesz mieć... :-)
A czy da Ci to lepszą jakość obrazka? Tak, te Nikkory są lepsze od Sigm, a matryca D600 w kiepskim świetle da lepsze wyniki nawet niż matryca z K-5IIs (nie wiem, jakiego korupusu używasz obecnie).

[ Dodano: 2013-04-22, 12:34 ]
studentmibm napisał/a:
Dokladnie. Zachwytom nad ff nie będzie końca.
Taa... I mityczną plastyką... :roll:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wyrzykus, mówiłeś cos o jasnych super szklach a to co chcesz kupić to ciemnica:-P z ich pomocą nie uzyskasz magii :mrgreen:
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Piotr, jaad75, te wymienione to akurat jedne z najlepszych zoomów ever, choć dyskusja który najlepszy a który nie będzie znów przypominała tą o magii. Dlatego potraktujcie te słowa jako zupełnie subiektywną opinię opartą na setkach recenzji wielu fotografów na świecie. Pewnie oni też są w błędzie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus, no i co z tego? To zwykle nieciekawe zoomy w standardowych zakresach. Dobre, ale nic szczególnego, jak to zoomy.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Cytat
wyrzykus, no i co z tego?

Nic zupełnie, pytałeś, to Ci odpowiedziałem, oprócz kiepskiej D600 chcę mieć te kiepskie zoomy. W dodatku dla nich zamierzam pozbyć się K-5 i nieciekawej szklarni.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Piotrze olej te ciemne zoom i kup samyanga 14, sigme 35 i 85 drugiego używane d700 na backup i masz gotowy zestaw
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Jeśli Samyanga to tylko T-S
Stałki kuszą, ale ja uwielbiam zoomować na dancefloorze :)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
wyrzykus, piszesz że chcesz zmienić system aby mieć lepsze zdjęcia w kościele, a celujesz w szkła 2.8 ? Być może że w tym szkłach optyka jest super no i szybkość AF też wymiata, ale szkła są ciemne. Masz K-5 wersję 1? No to zmień Rikenona 1.7 na Sigmę 1.4, Tamrona 90 na Sigmę 85/1.4 i dokup Sigmę 30/1.4 no i poczekaj rok na puszkę FF Pentaksa. Rok Cię nie zbawi, a przynajmniej szklarni zmieniać nie będziesz musiał...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wyrzykus napisał/a:
A chcę mieć FF i te:
Nikon 17-35mm f/2.8 AF-S lub Nikon 16-35mm f4 VR
Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm 1:2.8G ED VR II

Też tak myślałem, aż wreszcie ostatni ślub zrobiłem na 35/1.8 8-) I kompletnie niczego mi nie brakowało ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus napisał/a:
Nic zupełnie, pytałeś, to Ci odpowiedziałem, oprócz kiepskiej D600 chcę mieć te kiepskie zoomy.
Ani nie napisałem, że D600 jest kiepski (odnosiłem się do wspomnianego wcześniej 5DII), ani, że te zoomy są kiepskie.
hitman1986 napisał/a:
i dokup Sigmę 30/1.4 no i poczekaj rok na puszkę FF Pentaksa
To wtedy raczej większy sens miałaby Sigma 35/1.4.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Każdy buduje swój system pod siebie, pod swoje wymagania i styl pracy. Nie ma jednego uniwersalnego i najlepszego wyboru. Ja się skupiam na najlepszych na rynku zoomach bo widzę co nimi można zrobić. Na uzupełnienie tego mam na szyi codziennie Fuji X-100.

Inną sprawą jest, że nie wierzę w FF Pentaxa, a już na pewno nie w to, że nagle bez żadnego doświadczenia w projektowaniu stworzą korpus który pobije Canona czy Nikona. Bez złośliwości, chciałbym się mylić, ale patrzę raczej chłodnym okiem. Zmiana szklarni pod ew. ff pentaxa też musiałaby być totalna. Jedyne co bym mógł sobie zostawić to właśnie Tamrona 90 mm, on kryje ff.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
wyrzykus napisał/a:
Inną sprawą jest, że nie wierzę w FF Pentaxa, a już na pewno nie w to, że nagle bez żadnego doświadczenia w projektowaniu stworzą korpus który pobije Canona czy Nikona. Bez złośliwości, chciałbym się mylić, ale patrzę raczej chłodnym okiem.

Nie wiem czy tylko mi się wadaje, ale to brzmi jak próba usprawiedliwienia się przed nami dlaczego porzucasz bagnet K... :roll:
Chcesz to zmieniaj, przecież nikt Cię nie zmusi do bycia użytkownikiem Pentaksa. Obyś tylko za rok czy półtora nie żałował tej decyzji...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach