BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
A 70-200 nie kryje?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wyrzykus napisał/a:
Inną sprawą jest, że nie wierzę w FF Pentaxa
Tu nie ma w co wierzyć, czy nie - pełnoklatkowy korpus jest pewny, tylko jego specyfikacja nie.
wyrzykus napisał/a:
a już na pewno nie w to, że nagle bez żadnego doświadczenia w projektowaniu stworzą korpus który pobije Canona czy Nikona.
Vide Nikon D3 i chwilę później D700... :roll:
Wystarczy, że mają doświadczenie w projektowaniu korpusów APS-C i MF, to tylko inny rozmiar matrycy, naprawdę nic szczególnego...
wyrzykus napisał/a:
Zmiana szklarni pod ew. ff pentaxa też musiałaby być totalna. Jedyne co bym mógł sobie zostawić to właśnie Tamrona 90 mm, on kryje ff.
To fakt. Jeszcze 70-200 by Ci zostało, ale oba szerokie musiałbyś wymienić.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
najwazniejsze ze kazdy z nas zna swoje ograniczenia ;)
jednych ograniczna swiatlo, innych sprzet, jeszcze innych kreatywnosc. dziekuje - do widzenia
 
psore
[Usunięty]
Nie bardzo rozumiem to narzekanie na zoomy.Że ciemne,że "zwykle nieciekawe".
Co z tego że stałki są jaśniejsze o ten stopień albo nawet dwa,skoro żeby były użyteczne to i tak trzeba je przymknąć.
Może to kwestia trafienia odpowiedniego egzemplarza,ale mialem okazje porównać (podobno średniego optycznie) zooma Canona 24-70 2.8 ze stałkami canona 24/1.4 i 50/1.4.
Zoom w rogu kadru na pełnej dziurze nie ustępował 24L przysłoniętej do 8.Bo ta stałka na pełnej dziurze to masakra,praktycznie nieużywalna.Jedynie dystorsje miała mniejszą ale to zauwazalne tylko w niektórych sytuacjach.Przy szerokich planach z dalsza nie do odróżnienia.
Przy ustawieniu na 50 magiczna plastyka była nie do odróżnienia,no może poza 1.4 w stałce bo tam było totalne mydło.Przy 5.6 zoom lepszy.
Dlatego do wesel to wg mnie tylko zoomy.
A właściwie to 24-70 wystarczy
A ten Nikkor jest świetny
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
psore, musiałeś trafiać na słabe stawki skoro musiałeś je przymykac
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Ślubna wojna zoomy vs stałki jest tak samo stara jak błyskać w kościele vs nie błyskać w kościele. Więc nie ma o czym mówić - każdy pracuje na tym, na czym mu wygodnie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
psore napisał/a:
Co z tego że stałki są jaśniejsze o ten stopień albo nawet dwa,skoro żeby były użyteczne to i tak trzeba je przymknąć.
Zwykle nie więcej niż działkę, by miały użyteczność taką, jak zoom f/2.8 na pełnej dziurze, a do tego były od niego jaśniejsze. Większość jasnych stałek na f/2.8 to brzytwy, a zoomy są w miarę używalne i to nie wszystkie. Do tego dochodzi transmisja, mikrokontrast, bokeh i sama przyjemność używania stałek... Oczywiście zooma można też ustawiać na konkretne ogniskowe i pracować jak ze stałką, ale pozostałe czynniki pozostają.
 
psore
[Usunięty]
24/1.4L to była pierwsza wersja i nawet przysłonięta nie zachwyca.
Standard po przysłonięciu jest ok ale na pełnej dziurze słabo trafia a nawet jak trafi to mydlo.
Zoom był zdecydowanie najlepszy z tego zestawu.

[ Dodano: 2013-04-22, 14:23 ]
Nie bardzo chce mi się szukać tych fot ale podejrzewam że nie odgadłbyś która była czym robiona gdybym je wkleił."transmisja, mikrokontrast, bokeh" w tym wypadku była na korzyść zooma.
Pozostaje "sama przyjemność używania stałek..."-coś w tym jest.
Chociaż akurat nie dotyczy wszystkich stałek jakie używałem
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
jaad75 napisał/a:
wyrzykus napisał/a:
Nic zupełnie, pytałeś, to Ci odpowiedziałem, oprócz kiepskiej D600 chcę mieć te kiepskie zoomy.
Ani nie napisałem, że D600 jest kiepski (odnosiłem się do wspomnianego wcześniej 5DII), ani, że te zoomy są kiepskie.


Dlatego pewnie tym słabym 5d2 foci pół świata, a najlepszego na świecie hiper super ekstra apsc k5 używa promil z tego :mrgreen: komedyja..

FF od pentaxa hehe. A jakies szkła z AF są do tego? :D oprócz tych trzech bzyczących :mrgreen:

Odnośnie mydlanego 24L. Mam 24LII, 35L i nie używam innej przysłony niż 1.4. No chyba ze GO ma być szersza... Jeszcze w tym roku zamienie 85 1.8 na 85 1.2 i będzie komplecik 8-)

 
psore
[Usunięty]
Ja cały czas pisze o pierwszej wersji 24L
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
FF od pentaxa hehe. A jakies szkła z AF są do tego? :D oprócz tych trzech bzyczących


Oj widać ze masz braki... Duuuuze braki
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
to pewnie miałeś jakąś lewą sztuke. Wszyscy się zachwycają tym szkłem bez względu czy to mk1 czy mk2.

[ Dodano: 2013-04-22, 14:44 ]
paradziqs napisał/a:
Oj widać ze masz braki... Duuuuze braki

a no zapomniałem, jeszcze Sigma jest :mrgreen:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
psore napisał/a:
24/1.4L to była pierwsza wersja i nawet przysłonięta nie zachwyca.
Standard po przysłonięciu jest ok ale na pełnej dziurze słabo trafia a nawet jak trafi to mydlo.
Zoom był zdecydowanie najlepszy z tego zestawu.

No wiadomo, że zależy jaki obiektyw - FA50 też mi strasznie mydliło na 1.4, a S50 jest praktycznie megaostra.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm, jeśli już coś mądrego chcesz napisać to pisz chociaż prawdę, nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc ze pentax posiada obecnie 3 szkła pod ff.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
dobra to ile jest tych niebzyczących, niedoszłych fulfrejmowych szkieł?... i nie mam tu na myśli manuali :mrgreen:
jak bym miał taką wiertare w kościele wyciagnąc to bym sie ze wstydu spalił :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm, to ty chyba zbyt często robisz śluby które są odprawiane braillem
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
dokładnie tego typu odpowiedzi sie spodziewałem :mrgreen:
czyżby....? :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
psore napisał/a:
Nie bardzo chce mi się szukać tych fot ale podejrzewam że nie odgadłbyś która była czym robiona gdybym je wkleił."transmisja, mikrokontrast, bokeh" w tym wypadku była na korzyść zooma.
Musiałeś mieć kiepskie egzemplarze tych stałek i wybitny zooma.
studentmibm napisał/a:
Dlatego pewnie tym słabym 5d2 foci pół świata, a najlepszego na świecie hiper super ekstra apsc k5 używa promil z tego :mrgreen: komedyja..
Miliony much nie mogą się mylić... :-P
studentmibm napisał/a:
FF od pentaxa hehe. A jakies szkła z AF są do tego? :D oprócz tych trzech bzyczących :mrgreen:
Na przykład wszystkie, ktore mam w stopce, oprócz dwóch najszerszych. I jeszcze kilkadziesiąt innych zarówno "bzyczących" jak i nie bzyczących.
studentmibm napisał/a:
jak bym miał taką wiertare w kościele wyciagnąc to bym sie ze wstydu spalił :mrgreen:
Jak bym miał w ogóle robić śluby, to bym się ze wstydu spalił... To prawie jak granie na weselach. A jeszcze jakbym miał mieć Canon na pasku, to już obciach pełną gębą... :mrgreen:

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
studentmibm napisał/a:
dokładnie tego typu odpowiedzi sie spodziewałem :mrgreen:
czyżby....? :mrgreen:


Mądre jest zadawanie pytań na które zna się odpowiedź?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Jak bym miał robić śluby, to bym się ze wstydu spalił... To prawie jak granie na weselach. A jeszcze jakbym miał mieć Canon na pasku, to już obciach pełną gębą... :mrgreen:

:mrgreen: Dobre.

Słuchaj studentmibm, nie dziwię się twoim zachwytom nad pełnoklatkową 5dII z imitacją AF. To się nazywa "racjonalizacja zakupu". Głupio ci przed samym sobą, ze kupiony za majątek sprzęt specjalnie nie góruje nad klasowymi APS-C, więc teraz utwierdzasz siebie samego i innych bredniami o magii FF i pocieszasz dyrdymałami o połowie świata... itp. itd. Oglądałem zdjęcia z twojej galerii. Gdyby ktoś mi powiedział, że robiono je k-x + 18-55 wcale bym się nie zdziwił...

No cóż - każdy ma takie pocieszenie na jakie sobie zasłużył. Ciesz się tym 5dmII, w sumie tyle twojego... :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach