jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pentagram, to tylko dlatego, że stać ich na dobrych okulistów i okulary.
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
z zapowiedzi miał być to cyfrowy mały obrazek dla mas, znacząco tańszy od obecnych na rynku. A z ceną 8.000 zł to jest droższy od sklepowego canona 5dmII...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
seawolf688 napisał/a:
A z ceną 8.000 zł
Podane są już gdzieś ceny w złotych?
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
jorge.martinez, odniosłem się do pytania Rafaello, który pytał czy 8.000 zł to zbyt wiele jak na taki aparat. Ile będzie kosztował u nas nie mam pojęcia, ale ile by to nie było to dla mnie i tak będzie za droga zabawka ;-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Od tego jest marketing, żeby wmawiać ludziom, że kupują tanio, choć wcale tak nie jest. Tylko rynek może skorygować taką cenę.
 
jungli
[Usunięty]
Producenci od pewnego czasu wala nas w d... bez mydla, bo czy przystoi i normalnym jest, ze enty puszki takiego Nikona np nagle kosztuja 2,5k? okazuje sie, ze zmowa trwa i kazda kolejna puszka w kazdym systemie wychodzi drozej o ladnych pare stowek niz poprzednia.

Czy 8k za D600 to drogo? Patrzac na to co sie dzieje na rynku, to nie. Zwyczajna normalna cena w porownaniu do D800, to tanio. Porownywanie bezposrednio z 5dmk2 czy D700 nie ma sensu, bo to juz dziadki, ktore leza na polkach ladnych pare lat.

Na prawde chyba warto rozwazyc przy FF wejscie w takiego malo uzywanego 5D (zdarzaja sie) cena ok 3k zwala z nog, a obrazek nadal przefantastyczny.

pozdroofka

PS
Jakos malo spotykam ludkow, ktorzy graja na nowych piszczalkach, raczej nadal na topie 5D, 1Dmk2N i D700 z D3, owszem mam paru zapalencow z D4 ale dla nich to norma, bo zajezdzaja takie puszki bardzo szybko i uzywek im sie nie oplaca brac
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
A tutaj kilka sampli z D600 z polskiego portalu:

http://www.fotopolis.pl/i...cia-przykladowe
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Pentagram napisał/a:
Zwykły Niemiec kupuje Lajkę, bo dba o swoją emeryturę. ;-)


zwykly niemiec nie je, nie pije, nie kozysta z autobahny i mieszka przez 4 - 6 m-c pod mostem aby kupic sobie leice i to bez sumicrona;-)
wiec tez nie ma cudow. aaaa jeszcze emerytury nie bedzie mial bo ubezpieczyciel utopil kase w greckich papierach dluznych;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Wreszcie będzie co polecić zamiast D90 :->
Swoją drogą korpus wygląda całkiem przyzwoicie, tylko co powiedzą ci, którym nie podobał się w Pentaksie pomysł guzika blokującego ustawienie pokrętła zmiany trybu pracy aparatu? :-) Teraz to będzie na pewno hicior, za którego brak na pewnym portalu będą odejmować punkty, w końcu "rycerz który mówi "Ni" " tak ma!
 
jungli
[Usunięty]
gebi,

rozwin mysl porownawcza d90 do bieda ffa od nikona, moze jakies ciekawe wnioski uslysze...

pozdroofka
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Panowie, ale jak Pentax wypuszcza nową wersję K5 (najlepsza lustrzanka na rynku w swojej klasie) czyli będzie totalny TOP (poprawił coś doskonałego) i chce 5000 złotych to chyba nie myśleliście, że Nikon zrobi wam niespodziankę na święta i wypuści FF za 5900?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
jungli - a co tu rozwijać? Ja nie rozumiałem polecania D90 (po tym jak miałem go w swoich rękach), Ty nie rozumiesz mnie - tak to bywa :-) Widać żart polegający na polecaniu Nikona na forum Pentaksa już się wypalił :-)

Ps. Jakim cudem jungli masz tak mało postów nabite, mam wrażenie, że co kawałek jakiś Twój wpis widzę :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Rafaello napisał/a:
chyba nie myśleliście, że Nikon zrobi wam niespodziankę na święta i wypuści FF za 5900?
5.900,- to przesada, ale za 3.000,- mógłby. :roll:
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Tak będzie. Wtedy K5 II będzie kosztował 1300 złotych :-D
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Kirsze macie jakis uraz ze nie kupiliscie nikona czy co? Siedziec na forum i marudzic, nie uwazacie, ze sa ciekawsze rzeczy do roboty, np podpowiem "fotografia". co z tego ze d600 jest dzis lepszy od kazdego cyfrowego fufu pentaxa. liczy sie fotograf i fun z tego hobby!
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Jak mogliśmy kupić? Dopiero wyszedł!
 
jungli
[Usunięty]
gebi,

dlugo bylem na banicji i mi chlopaki odejmuja posty, mam takie chody...:)
D90 jest fenomenem, bo ma duzy zapas w swiatlach i fakt taki dziadzio jeszcze jest klepany masakra jakas, dla mnie puszka denna, nie moj target, wole cos innego (PENTAXA:))

Ale na powaznie, pentax robi niezle posuniecie, wypuszcza puche bez filtra z mam nadzieje poprawionym AF, niech bedzie na poziomie starych nikonow, moim zdaniem strzal w dyche i to w dobrej cenie!

Po co komu FF? malo tego po co komu APSC? specyficzne przypadki glebi ostrosci, pozniej to tylko przeszkadza niz pomaga.

Czekam na macanki nowego K5 i spostrzezenia uzytkownikow, a nie testerow, jak poprawili AF i fixacje w zarowym, do tego opanowali brak filtra, w co nie watpie, to bedzie bardzo dobra puszka, warta tych pieniedzy.

pozdroofka

PS
D600 to poprostu alternatywa dla nie majacych kasy na d800, jak d700 wypadnie, a wszystko na to wskazuje, to niektorzy nie beda mieli wyjscia...
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Rafaello napisał/a:
Jak mogliśmy kupić? Dopiero wyszedł!


to nie tyczyło się szczegółu tylko ogółu. ;-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Patrząc po samplach z D600 jakie się pokazały to wydajność matrycy nie powala na wysokich ISO (czyżby zmodyfikowana wercja układu z N D3x/Alfa 850/900?). Mając K-5 wcale nie czuje się jakoś gorszy (przynajmiej nie w temiacie szum/dynamika). Może co najwyżej możliwosci mniejszej GO są ciekawe, jednakże nie zawsze jest to zaletą. Kiedy pokazały się sampelki z A99 już naszło mnie przemyślenie (teraz porzez D600 wzmocnione tak jakby), że może lepiej jest kiedy Pentax nie sili się na FF z "taką" matrycą, tylko czeka na taką która byłaby realnym krokiem naprzód...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
RiddlerPL, Pentax pokazał już nie raz, że zespół inżynierów mając przestrzelone stopy nie chodzi na piwo do baru, tylko siedzi i programuje. Z nudów. Patrząc na to co SONY wycisnęło z matrycy, można być spokojny. Chłopaki z PentaRico zrobią to znacznie lepiej... Nie pograją sobie za to w darta i nie dostaną w pysk za przystawianie się do kobiet przy barze. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach