Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
berpa napisał/a:
ale uzyskano to min. wywalając z d600 pryzmat i instalując badziewne lusterka.


Zobaczy się. Może nie dali ciała i się wysili w - jakby nie patrzeć - topowej lustrzance systemowej.
Co do pryzmatów - to chyba też zależy jak się kto przyłoży. Obraz w wizjerze K10 wydawał mi się doskonały, jednak w porównaniu z "700" to tunelik (wiem, wiem - różnica klas ogromna, ale i tu, i tu - pryzmat). A i tak wszystko zjada na śniadanie "telewizor" w ME Super (Spinner - stary! - pozdrowienia!).

berpa napisał/a:
trzeba by na dzień dobry zainwestować jeszcze w jakąś jasną szklarnie ff


16-35/4 (z braku nowych, tańszych "24" i "35") i "50". Taniej od tej cholernej kolubryny 24-70 :(
Czasem mam wrażenie, że teraz łatwiej dobrać dobrą szklarnię w APS-C niż w FF - użycie powyższych szkiełek z np. D300 daje bardzo ciekawe efekty (porównujemy sobie z kumplem - ja D700, on właśnie D300s).
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
modrzew napisał/a:
Kfan napisał/a:

Ważne jest to, ze jak podepniesz 24-120 to masz dokładnie takie kąty widzenia a w K-5 niestety znacznie węziej więc nie obejmiesz tyle w kadrze co w D600.

Dlatego do K-5 i innych APS-C używa się obiektywów zaczynających się od krószych ogniskowych niż 24mm ;-)


No masz rację a teraz naświetl jakie to niesie za soba skutki bo chyba nie powiesz, że uzyskasz tym sposobem takie same efekty i taką samą jakość?.
Może jakiś sampelek porównawczy tej samej sceny?
I czy na pewno zestaw APS-C o identycznych możłiwościach będzie tańszy?
Jakkoś mi się wydaje że w pewnych przypadkach moze być na odwrót.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
espresso napisał/a:
i stabilizacja na statywie

ja uważam, że to opcja optymalna a nie idealna :mrgreen:

Mertz napisał/a:
jakby nie patrzeć - topowej lustrzance systemowej

:?: :?: :?: topowej, ale chyba dla biedoty z krajów 3-ego świata

Mertz napisał/a:
16-35/4 (z braku nowych, tańszych "24" i "35")

tyle, że f4 to już nie jest jasno. to już zdecydowanie wolę stałki f1,8...

Mertz napisał/a:
Taniej od tej cholernej kolubryny 24-70

w zestawie z d600 chcą za armatę 3200zł a to jest sklepowa cena 16-35/4. poza tym wolałbym jednak mieć na ff 70 mm na dłuższym końcu zamiast tych 16mm na krótkim ( bo na aps-c lepiej odwrotnie ). zresztą jeśli ktoś chce mieć jasno na ff to niestety albo się chodzi z tą jedyną, najulubieńszą stałką albo trzeba przypakować na siłowni :mrgreen: .
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
http://www.fotojoker.pl/ D600 za 8888 body. z kitem 11111
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
11.111 zł-normalnie pełna klatka dla mas... :shock:
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
cena w dolarach tak nie boli :D
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Kiedy robimy zapisy i przemianowujemy forum na pełn(t)a(x)klatkadlamas.org.pl??
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
So Seductive napisał/a:
cena w dolarach tak nie boli :D

bo w usa zawsze podają cenę bez podatku. do tego dorzuć brak gwarancji i flaszkę dla znajomka, który ci to przywiezie.
gdy brat chciał mi przywieźć k-5 ze stanów to sobie odpuściłem ( na fali afery z zaświnionymi matrycami ). jak wywalam ponad 1500 euro to wolę mieć jakąś gwarancje.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nie chce być zlym prorokiem ale może się okazac że kit 24-85 będzie podobnie sie zachowywał jak 24-85 starszej generacji (D) . Dystorsja była wielka . Kolega używa tego starszego obiektywu z D300 i wtedy widać dystorsję . A jak założyliśmy do d700 to po prostu niedopuszczalne . Po za tym aby wyzyskać 24 miliony pikseli nawet na dużej klatce trzeba naprawdę dobry i drogi obiektyw . Zakładam na D300s obiektyw 28-100 Nikkora . Ładny obrazek ale mało wyciaga rozdzielczosciowo . Mimo że próbowaliśmy go ja na D300s a Jasiu Matacz na K20 z odpowiednikiem Pentaxa , jakośc i ostrośc była ta sama . Jednak po załozeniu 16-85 ostrośc wzrasta diametralnie jest ostro że pokaleczyć się można i to nie przez kontrasty . Do pełnej klatki udane obiektywy Nikkora to 24-70 / 2,8 i 24-120 / 4 inne to eksperyment . A na sto procent nie przeniosą nawet 20 mln pikseli . Myślę raczej że temu kitowi uda się z 16 jak go dobrze zaprojektowali
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:

Pentax pokazał już nie raz, że zespół inżynierów mając przestrzelone stopy nie chodzi na piwo do baru, tylko siedzi i programuje. Z nudów. Patrząc na to co SONY wycisnęło z matrycy, można być spokojny. Chłopaki z PentaRico zrobią to znacznie lepiej... Nie pograją sobie za to w darta i nie dostaną w pysk za przystawianie się do kobiet przy barze.

RiddlerPL napisał/a:
Ta, szczególnie widac to po sposobie w jaki AF oprogramowują (np kłopoty K-5 w słabszym sztucznym świetle)

By sprawdzić AF trzeba trochę się poruszać, a ciężko to robić z przestrzelonymi stopami - tym bardziej w ciemnych pomieszczeniach...
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
http://www.swiatobrazu.pl...anki-27809.html
test d600 - jakoś od pewnego czasu nie mam siły na czytanie testów aparatów i rzucam tylko okiem na podsumowanie - z tego co napisali w nim testujący - całkiem nieźle chyba wypada de-sześćseta :-)
ps. dorzucam jeszcze video test kolesi z CStv http://www.youtube.com/wa...feature=g-all-u oraz DRtv http://www.youtube.com/wa...feature=g-all-u
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
RiddlerPL napisał/a:
Patrząc po samplach z D600 jakie się pokazały to wydajność matrycy nie powala na wysokich ISO... Zas tak w temacie - nawet jeżeli te 1 EV będzie lepiej (bo gdzieś tyle zapewne da się poprawić oprogramowaniem bez jakiegoś znacznego degradowania detali) to wciąż żadna rewelacja. Dalej okolice K-5, czyli sporo za mało.


No to dobrze przyjrzyj się tym samplom...

 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Jeździmy autami za 100-200 tys pln ,a ślinimy się na auta za 300- 400 tys euro.calm down
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
Gunner napisał/a:
http://www.fotomaniak.pl/59891/wielkie-oszustwo-nikona-ken-rockwell-podgrzewa-atmosfere/


[ Dodano: 2012-10-02, 18:42 ]
Gunner napisał/a:
http://www.fotomaniak.pl/59891/wielkie-oszustwo-nikona-ken-rockwell-podgrzewa-atmosfere/


bardzo trzezwe i rozsadne podsumowanie - d4, d800 i d600 to tak na prawde jeden aparat w trzech rozny opakowaniach - kurcze blade ale to szczera prawda jeszcze lepszy jest canon jeszcze bardziej pozornie rozroznia wielkoscia matrycy aparaty.

znowu tylko pentax lsni na tym tle swoim rozsadkiem jak na razie 4 modele z 5 z systemu k bedacych obecnie w ofercie dzieli te sama matryce
5 jest wycofany i czeka na. nastepce

bez sciemniania ten jest drozszy bo ma wiecej bitow czy lepszy korpus

bomba


btw
5 puszek k - to jest rozwoj i ekspansja!
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Popracowalem co nieco d600 i przyznać musze ze gorzej leży w łapie od d700, za lekki, ergomomia przycisków -brak powiększenia 100% pod kciukiem.
Na plus obrazek, 24mpix i lepsza jakość na iso 3200.
I zaś w rozkroku - feeling vs efekt finalny.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
karmazyniello napisał/a:
Popracowalem co nieco d600 i przyznać musze ze gorzej leży w łapie od d700
taka moda - miniaturyzacja :-/ niestety w przypadku DSLR nie zawsze dobra... z dzisiejszych korpusów Najkona to D3x i D4 jeszcze się bronią ergonomią - ale cena już nie dla amatora
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
karmazyniello, rozważasz zmianę D700 na D600? Masz jeszcze jakąś inszą cyfrankę? Ja bym takiego z chęcią przygarnął jako drugi korpus. Na D700 35/1.4, a na D600 - 50tka albo 85tka albo zoomiks jakiś (zależnie od sytuacji i potrzeby) - taki zestawik by mi bardzo pasował :roll:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Pożyczyłem D600 żeby przyjrzeć mu się bliżej i po przestrzeleniu może ze stu zdjęć w domowych warunkach bez zdejmowania obiektywu na zdjęciach pojawiły się czarne kropki :shock:
Poczytałem tu i ówdzie i wygląda na to że zapomnieli o higienie podczas składania, tego całkiem, całkiem, fajnego aparatu :-|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach