tomak1986  Dołączył: 21 Cze 2012
wyrzykus napisał/a:
Każdy buduje swój system pod siebie, pod swoje wymagania i styl pracy. Nie ma jednego uniwersalnego i najlepszego wyboru. Ja się skupiam na najlepszych na rynku zoomach bo widzę co nimi można zrobić. Na uzupełnienie tego mam na szyi codziennie Fuji X-100.



W sumie co kto lubi, ale pod śluby warto rozważyć zestaw zbudowany głównie ze stałek. Ja zainteresowałbym się zestawem składającym się z dwóch D600 , na jedną Sigma 35mm F1.4 , na drugi Nikon 85mm F1.8G, czasami założyć Tamrona 17-35mm, albo Sigmę 17-35mm + lampy i w sumie taki zestaw całkiem nieźle się spisuje. Do tego ewentualnie jeszcze jakieś macro, albo pierścienie pośrednie. Trójca Nikona to naprawdę świetne obiektywy, ale jednak nie ma tego "czegoś" , co jest w stałkach. Zestaw złożony z tych stałek (wraz z macro) i jakieś lampy z TTL wychodzi około 20k, a zoomy wychodzą około 32k. Różnica naprawdę zauważalna, a jakościowo to na pewno gorzej nie wyjdzie, no chyba, że focisz sport, czy duże koncerty to wtedy warto zainwestować w 70-200 F2.8 VRII.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
psore napisał/a:
Może to kwestia trafienia odpowiedniego egzemplarza,ale mialem okazje porównać (podobno średniego optycznie) zooma Canona 24-70 2.8 ze stałkami canona 24/1.4 i 50/1.4.
Zoom w rogu kadru na pełnej dziurze nie ustępował 24L przysłoniętej do 8.



Rozdzielczość na 70mm "kilku" przetestowanych egzemplarzy Canon 24-70/2.8 - źródło: http://www.lensrentals.co...ts-of-variation
Jak widać, to zdecydowanie kwestia trafienia odpowiedniego egzemplarza :mrgreen:

Oczywiście, poszczególne egzemplarze innych szkieł tez potrafią się sporo różnic.

http://www.lensrentals.co...amera-variation

 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
jaad75 napisał/a:
Jak bym miał w ogóle robić śluby, to bym się ze wstydu spalił...
No dobra, jak Ty to wyznajesz to i ja się przyznam, że tak mam. Dwa razy wyjątek dla znajomych zrobiłem. Generalnie uważam to za dość niesmaczne uroczystości.
Benek napisał/a:
Ciesz się tym 5dmII, w sumie tyle twojego...
Nie do bez przesady - jest czym, przecież to bardzo dobry roboczy aparat (choć nigdy to nie będzie NX200 :-P ) I chyba wart swojej ceny. Co do podgryzania FF przez Aps-c to chyba tylko te nowe fujiki nawiązują równorzędną walkę. Ale jak kiedyś porównywałem K-5 do D700 to ten pierwszy w sumie nie okazał się słabszym aparatem. W testach jednak to fuji równa się z D4.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
ak bym miał w ogóle robić śluby, to bym się ze wstydu spalił...


A co ma ksiądz powiedzieć?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j napisał/a:
A co ma ksiądz powiedzieć?
Fakt, nie dość, że bierze udział w tych szopkach, to jeszcze musi nosić to głupie wdzianko... :evilsmile:
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Ekajana napisał/a:
Generalnie uważam to za dość niesmaczne uroczystości.

No mi tam akurat wyżerka na weselu zazwyczaj pasuje.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Ekajana napisał/a:
Co do podgryzania FF przez Aps-c to chyba tylko te nowe fujiki nawiązują równorzędną walkę. ....W testach jednak to fuji równa się z D4.

No co ty ? APS-C NIGDY nie osiągnie poziomu FF. Tu liczy sie rozmiar jeżeli nie wierzysz to popatrz tu http://facet.onet.pl/mesk...a-penisa/lcjds. Jeżeli nie masz FF, to raczej słabo. Są jednak tacy, którzy uważają, że techniką można to nadrobić.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Nieostry napisał/a:
No mi tam akurat wyżerka na weselu zazwyczaj pasuje.
może to kwestia diety - ja jestem wege :-D
tomek_j napisał/a:
Jeżeli nie masz FF, to raczej słabo. Są jednak tacy, którzy uważają, że techniką można to nadrobić.
nooo... technika w tym x-transie pono niezgorsza.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Coraz bardziej zaczyna mnie irytować wojna systemowa, aparat to narzędzie, zdjęcia powinniśmy porównywać pod względem artystycznym, a nie jaki daje wykres czegoś tam.

Zarówno d700, d600, k-5, 5dII to są świetne aparaty i każdy jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy, każdym da się zrobić świetne zdjęcia, natomiast to my musimy zdecydować, które cechy danych modeli najlepiej pasują do fotografii, którą "uprawiamy" - np. d700 jest świetny do repo. ślubnego, 5dII do studio i filmów, itd...
 

Filiplondon  Dołączył: 27 Lut 2012
Zajefajny ten nikonik! 1/2 godziny nie moglem sie od niego oderwac! Szybki I celny AF, malo szumi przy wyzszych iso ... szkoda ze nie go nie bylo jak kupowalem K5 :/ Cena juz spadla do 1300! Wolalem jednak dolozyc troszke do d800. Warto bylo :)
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Motyl napisał/a:
Coraz bardziej zaczyna mnie irytować wojna systemowa, aparat to narzędzie, zdjęcia powinniśmy porównywać pod względem artystycznym, a nie jaki daje wykres czegoś tam.

A ja się tam cieszę. Każda nowa puszka konkurencji to kolejne, dobre szkła do kupienia na Allegro. Używane - na nowe mnie amatora, nie stać.
 
Babeczka  Dołączyła: 28 Kwi 2011
Filiplondon, a jak Ci się sprawuje D600 z tą Sigmą 24-70 która masz? :-)
 

Filiplondon  Dołączył: 27 Lut 2012
Nie mam d600, bawilem sie 30min d600 kolegi:) sigmy tez nie:) To pod pentaxa jest. Mam d800 i 24 85f2.8 -4. Tani dobry obiektyw na poczatek. Na 24 beczka straszna Prawie fisheye taka dystorsja. Ale 2to kliki w photoshopie I po sprawie :)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wyrzykus, napewno czytales wpis Kena R. i pozostałych topowych testerów sprzętu, więc na pewno już podjąłeś decyzje :-)
Pytasz o osobiste odczucia, hmm.
Dla mnie dobre DSLR zawsze będzie maszyną do robienia zdjęć w każdych warunkach i tyle.
DSLR są brzydkie, plastikowe, duże, ciężkie itd, itp. To nie jest sprzęt do brylowania, ale do ciężkich robót.
Kiedy moja D700 zeszła z tego świata podczas przysięgi, a w drugiej ręce miałem tylko Zorkacza 4 z Jupiterem 50mm i zaciętą przysłoną na F1.5, poczułem że żyję, obudziłem się ze snu w którym D700 pozwalał mi na wszystko, ale zarazem te nieograniczone możliwości cholernie mnie rozleniwiły :-|
Młodzi kapnęli się bez trudu że przysięga jest inna od reszty i bardzo żałują że reszta zdjęć tak nie wygląda, ech ten kremowy rosjanin :-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
karmazyniello, rozumiem Cię coraz lepiej, decyzja o zakupie X100 była najlepszą ze wszystkich fotograficznych inwestycji, ale sam wiesz, woła roboczego też trzeba mieć do różnych zadań. Sezon ślubny zaczyna się niedługo, mam ogromne oczekiwania wobec samego siebie i Fujika, mam nadzieję, że to właśnie jasna stałka stanie się tym najważniejszym narzędziem, że będę potrafił to wykorzystać.

Co nie zmienia faktu, że potrzebuję też ff, choć zakup raczej planuję na jesień, więc może D600 coś innego przyćmi do tej pory.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie wyobrażam sobie iść na ślub bez D700, tylko muszę pamiętać że nie samym sprzętem roboczym człowiek fotografuje i będzie git. Równowaga musi być :-)

Osobiście liczyłem ze kupię D3s w cenie do przełknięcia, ale nic z tego :-|

X100s jednak nie kupię, dopóki filmy produkują.
Nie cierpię obrabiać zdjęć poza ślubnymi.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
karmazyniello napisał/a:
Kiedy moja D700 zeszła z tego świata podczas przysięgi, a w drugiej ręce miałem tylko Zorkacza 4 z Jupiterem 50mm i zaciętą przysłoną na F1.5, poczułem że żyję


karmazyniello, możesz pokazać te foty z zorki? plissss... :-D
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
gilby, od razu bym to zrobił, ale od tej pary mam bana na pokazywanie :-|
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
karmazyniello napisał/a:
Dla mnie dobre DSLR zawsze będzie maszyną do robienia zdjęć w każdych warunkach i tyle.
DSLR są brzydkie, plastikowe, duże, ciężkie itd, itp. To nie jest sprzęt do brylowania, ale do ciężkich robót.
Dobrze powiedziane. Choć dla mnie wyjątkiem jest K-5. Co chwilę myślę o jego sprzedaży, bo od jakiegoś czasu nie robię prywatnie zdjęć reportażowych a do innej fotografii mam inne sprzęty. Powstrzymuje mnie jednak uroda i klimat tej małej, prawie dalmierzowej lustrzanki (i dalmierzowo cichej) oraz doskonałość obrazka jaki produkuje, na stracie kasy w wyniku odsprzedaży kończąc. D600, póki co wydaje się mieć bebechy mega idealne do wszelkiego rodzaju fotografii. Znakomita uniwersalność wynikająca z dobrego iso i wysokiej rozdzielczości. W funkcjonalności cosik tam poobcinali, ergonomicznie też chyba mogłoby być lepiej... dlatego dobrze byłoby dla Pentaxa wziąć do FF tę matrycę. Wyszło by prawdziwe cacuszko a koraliki lepsze od chlapania olejem - tu producent się przyznał i wadę usuwał.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ekajana, z radością przejde na Pentaxa jak tylko wypuszczą FF. Połowe zdjęć z bloga zrobiłem K10D z FA35/2 :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach