Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
ot co! Kamil! potem już tylko przechodzimy na Forestery ;-)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
zaczyna mi być wstyd, że mam tą pełną klatkę...

Bosz, o czym Wy tu piszecie ;/
Przecież to każdego sprawa czym foci
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tequila, wiesz co. Gdyby tu chodziło o robienie zdjęć, to by było znakomicie. Tymczasem nie chodzi. Toteż to nie jest wątek dla Ciebie :-P
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
jorge.martinez, no właśnie też tak czuję ;)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Tequila napisał/a:
zaczyna mi być wstyd, że mam tą pełną klatkę...


nie no co ty ...im pełniejsza ta klatka znaczy tym lepiej...ekhm w twoim przypadku lepiej...
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
tomek_j, oj tam, zwolennicy cropa też się znajdą:P

 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
jorge.martinez napisał/a:
Gdyby tu chodziło o robienie zdjęć, to by było znakomicie. Tymczasem nie chodzi.

No i pozytywnie. Ja np. pracuję nad pełną klatką na siłowni. fotograficznie mało mnie to obchodzi, póki rzeczywiście nie będzie oferować mi czegoś ekstra (poza ekstra ceną) do tego co robię :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Modrzew - rozwaliłeś system :-B
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie no, jak dowiedziono na pełną klatkę można wiele wyrwać: facet babkę, babka faceta, fotograf klienta, hodowca gryzoni pytona i takie tam.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja mam pytanie - czy Nikon rozwiązał już problem tych syfów na lewej stronie matrycy? Czyli czy np. nowe serie od numerku 92309XXXX nie cierpią na tę przypadłość, albo nieodpłatnie wymieniono w starszych modelach syfiący element? Czy też po prostu olano problem?
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
olano problem...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Buszując po stronach nikoniarzy widzę że faktycznie tak jest. Szkoda. Śmieszą mnie rady jak się pobyć problemu, typu "po kupieniu włącz seryjne robienie zdjęć, wypstrykaj tak 3000 klatek i oddaj do serwisu na darmowe czyszczenie". Chyba nie po to płacę 6000 zł, żeby potem robić takie cyrki.

A szkoda. Miałem niedawno w rękach d600 i byłem w szoku, że w takim korpusie siedzi FF.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Od kilku tygodni stoi na biurku D610, tyle że sezon teraz taki nie bardzo na focenie i nie miałem okazji do przestrzelenia aparatu poza domowymi, rodzinnymi pstrykami w słabym oświetleniu. Pierwsza fota do publikacji w końcu się trafiła:


Z pierwszych wrażeń po wejściu w system N, to pentaxy wydają się jakoś "twardsze", i to nie tylko K-5 mam na myśli. Plastiki wydają się mniej pewne w D610, ale to subiektywna opinia. Ergonomicznie to ciut większy, sporo cięższy korpus, plus taki że jest "głębszy" i sam chwyt też pewniejszy przez to. Obsługa menu to póki co dla mnie koszmar, wiem że to kwestia przyzwyczajenia, ale chyba jednak do krajobrazu zwłaszcza K-5 ma bardziej przyjazny interfejs, szybciej i łatwiej ustawić np. braketing (pomijając to że można ustawiać do 5 klatek albo po 2 na 0 i + albo 0 i -). Co do szybkości AF-u na 50mm obiektywie - jest podobnie co w sigmach. Co do pewności - w polach innych niż centralne jest jednak trochę lepiej, choć i tak najpewniejszy sposób to punkt centralny. Niestety przy małej głębi przekadrowanie z centralnego do punktu w kadrze sporo oddalonego od środka powoduje często brak ostrości. No i plus o którym już pisałem w innym wątku - dobrze ergonomicznie dostępny przycisk który można zaprogramować do techniki AF-ON. Dla mnie przydatne. Więcej wydumek napiszę po pierwszym reportażu albo kupnie drugiego obiektywu - celuję w Samyanga 14 mm, wydaje się idealny do nocnego krajobrazu z gwiazdami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach