Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 026
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc026.pef (K10D)

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 06.05.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc026_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc026_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc026_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - [rc026]_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Poznajemy sie przez trzy tygodnie,
kochamy trzy miesiące,
kłócimy trzy lata,
tolerujemy trzydziesci lat,
a dzieci zaczynaja wszystko od nowa."
Hipolit A.Taine


1. Baryja


2. Gringo
Uzywałem jakiegos darmowego programu Raw Therapy 2.0. Programem tym troszeczke zwiwekszyłem espozycje, powłaczałem funkcje higlight recovery i tym podobne majace na celu uratowanie przepaleń oraz wydobywanie cieni. Do tego jakies minimalne wyostrzanie. Poprawiłem wb, i chciałem jak najbardziej wyciagnać cienie. Poniekad sie to udało ale efekt nie da sie ukryc jest dość specyficzny. W wyniku przepalenia rekawa i rozjasnienia sciany pozostała ciemna obwodka ramienia chyba program potraktował to jako stopniowe przejscie tonalne nie mniej na pierwszy rzut oka sie tego prawie nie zauważa. mały jpg zmniejszyłem podostrzyłem troszke i zapisałem Save form web na 100% w PS.


3. Jarek Dabrowski
Jak dla mnie najtrudniejszy RC do tej pory. Priorytetem był kolor skóry, dodatkowo przez spore cienie na twarzy ciężko jest uzyskać zdjęcie w miarę jasne i jednocześnie "niepłaskie". Lightroom + wyostrzanie i zapis w PS


4. Mrqs
Mialem sporo klopotow z tym zdjeciem. Dalem sobie spokoj z przeswietlonym rekawem. W sumie zrobilem kilka roznych plikow ale zaden nie byl naprawde dobry. Przesylam to, co wydaje mi sie stosunkowo najlepsze. Nie wiem jak znowu bedzie z jasnoscia - na wszelki wypadek rozjasnilem nieco ponad miare. Ciekawe co z tego wyjdzie.


5. Nichiren
Lightroom + PScs.


6. Nowakka


7. Supermak


8. Valdis62
Co by z tym zdjęciem nie robić, i tak będzie żółte :-D . Wywołane w PPL, obróbka w PS-ie. Kombinowałem z pół godziny, aby uzyskać zadowalający mnie efekt, a co ciekawe, kiedy wróciłem następnego dnia do tego zdjęcia (zaczynając od początku), prawie identyczny efekt uzyskałem w dwie minuty nakładając na wstępnie obrobione przy wywołaniu zdjęcie filtr 82.


9. Zdano


10. Zorzyk
Ustawienie balansu bieli, zabawa z kontrastem i trochę wyostrzania.

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Tradycyjnie zorzyk... Dobry jest... coz ;)
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Mi się podoba Valdis62 i Zorzyk
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tradycyjnie (wiecie kto)
i Gringo. za naturalność.
ale na szybko obejrzałam
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
ja to widzę tak:

Baryja - niby wszystko ok, ale wyszło jakby za mgiełką
Gringo - walczył o pokazanie twarzy i wyszło ok. tyle że, imo, całe zdjęcie nie wygląda przez to naturalnie. wrażenie potęgują jeszcze te cienie (?) z prawej strony chłopca (nad ramieniem i koło głowy)
Jarek Dabrowski - trochę za mało kontrastowe jak dla mnie, poza tym wszystko ok
Mrqs - tutaj znowu przegięcie z kontrastem
Nichiren - za zimne, kolor skóry chłopaka wpada w fiolet
Nowakka - tutaj znowu za ciepło. wydaje mi się że za dużo czerwonego tam jest (jakby popił)
Supermak - pojechałeś z wyostrzaniem ;-) poza tym za żółto
Valdis62 - jakieś takie blade. mało koloru (jeszcze trochę i by było bw :-P )
Zdano - widzę, że ratowałeś co się da w światłach :-) chyba przegiąłeś :-P trochę za ciemno i za płasko to wyszło
Zorzyk powrócił :-P (chociaż tyci za jasno)

edit: literówki
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Zorzyk, może jakiś kurs byś zorganizował, ja się chętnie zapiszę.
Po powrocie do domu pokażę zdjęcia wnuczkowi, niech on oceni na którym najlepiej wyszedł.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
może jakiś kurs byś zorganizował

Służe całą wiedzą o kolorach :-D Ale nie jest tego za dużo ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Służe całą wiedzą o kolorach Ale nie jest tego za dużo

Będę miał komu zadawać trudne pytania ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Baryja - ciemnawe, przyzielenione, zbyt mało kontrastowe
Gringo - nawet nieźle, chociaż wyprodukowałeś przedziwną aureolkę nad lewym ramieniem, ciut za blade, mdłe, ciut zwiększyłbym kontrast i saturację
Jarek Dąbrowski - przesadzone kontrasty (na nosie cień odcina się wyraźną linią), okolice skroni zbyt jasne, a na grzywce ciemna plama.
Mrqs - za ciemne, kolory wpadają w czernie, efekt jak po narzędziu "Burn Tool" w PS, słabo
Nichiren - też przegięcie z kontrastami, dodatkowo ciut za mała saturacja, anemiczne i blade to dziecię
Nowakka - całkiem nieźle, choć miejsca topią się w cieniach (oko, kołnierzyk)
Supermak - przeostrozne, ziarno się pojawiło (nos, włosy) - pewnie masz podziurkowany histogram, no i przejarane te kolorki (za duża saturacja)
Valdis62 - przeostrzone, podniósłbym saturację i likwidował punktowe przepały (grzywka), nieźle
Zdano - ciemne, rozmyte
Zorzyk - bardzo przyzwoite

Podkreślone = wyróżnione
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Jarek Dąbrowski - przesadzone kontrasty (na nosie cień odcina się wyraźną linią), okolice skroni zbyt jasne, a na grzywce ciemna plama.
Aż mnie skręca, żeby zobaczyć, jak to wygląda u Ciebie na monitorze. Bo i ile zarzut o linię na nosie jestem w stanie zaakceptować :) - to z resztą się w ogóle nie zgadzam (na pewno nie widzę żadnej ciemnej plamy na włosach). Do myślenia daje mi również to, że praca Gringo jest dla Ciebie "ciut" za mdła. Dla mnie ona jest zdecydowanie za mdła, zupełnie płaska i wyprana z kontrastów. Tak jakby użyć na maksa "Fill Light".
Sorry Gringo, że akurat Ci się dostało, ale to dobry przykład, żeby pokazać, jak różnie odbieramy te same zdjęcia.

A co do najlepszej pracy, to nie będę się wyłamywał - Żorż. Valdis62 - też OK, ale zbyt blada skóra wyszła i jakieś brzydkie artefakty na włosach. Ale ogólne wrażenie w porządku. Mrqs - rozjasniałeś, rozjaśniałeś, a i tak masz za ciemno... :)

[ Dodano: 2007-05-07, 22:19 ]
Aaa, jeszcze jedno. Panie Zdano, kto pozwolił prostować/kadrować? :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
kto pozwolił prostować/kadrować

Niczego nie kadrowałem, a prostowanie było dozwolone z tego co pamiętam.
A może źle pamiętam :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Niczego nie kadrowałem, a prostowanie było dozwolone z tego co pamiętam.
Jak wyprostujesz, to się wszystko przekrzywia. No i trzeba wykadrować, cudów nie ma.
Można obracać o 90 stopni (bardzo gorąco) - wtedy, kiedy obrazek leży, a powinien stać. Nie wolno prostować "krzywych kadrów".
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prostowanie w rozumieniu jak zdjęcie w formacie pionowym lezało na dłuższym boku, to można go było do pionu przywrócić. Prostowanie pochyłości już nie.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
No to źle zapamiętałem. Obiecuję poprawę, więcej nie będę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach