struna  Dołączył: 22 Mar 2007
lampa do k100
ja z pytaniem, które pewnie już nie raz sie tutaj przewinęło, ale cóż :P

jakie lampy błyskowe hulają z ttl'em k100d ??
wiem że na pewno pentaxy (chyba 360 i 540 teraz nie pamietam) i sigmy 500 dedykowane, ale to jest koszt prawie 1000 zł, może znacie jakieś inne lampki za które nie musiałbym wydać tyle siana :|
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Sigma 500 w wersji prostszej (bez super). Podobno z nowym FW powinny działać. Cena chyba w granicach 700 PLN.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chmarski napisał/a:
Podobno z nowym FW powinny działać

Ciekawe, kto pierwszy odwazy sie na eksperyment
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ale ma ograniczony skok mocy błysków (jakoś tak to szło).
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Plus nie ma wireless'a, chyba błysku modelującego itp. IMO jeśli już, to lepiej dopłacić do wersji super.
Ciekaw jestem jak się będą Metze spisywać.
Też mam cholera duży dylemat. Fociłem w ramach testów na ślubie w sobotę z wbudowaną tylko. No i jak się można spodziewać, w zdecydowanej większości ujęć jest słabiutko (kilka wyszło rozsądnie).

Żeby Pentaxa były dostępne i nie takie kosztowne...
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie też powala cena pentaxowych, zwłaszcza 540-ki. :cry:
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
a ja coraz częściej jednak myślę o zakupie jakieś analogowej, bo przynajmniej na razie nie stać mnie na lampę za 700-1000 zł, jak bym miał tyle gotówki to sprzedałbym k100 i kupił k10
czy jesteście w stanie mi coś zaproponować ??
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Gdzieś czytałem że Soligory pasują, ale nie pamietam gdzie.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
 
Nabyłem taki wynalazek. Nieduża kasa, więc jakby co, to niewielka strata. Liczba przewodnia 42, obrotowa głowica w zasadzie 360 stopni, stan nówka, a nie dogaduje się z aparatem. Aparat ją wyzwala, ale czuje, że został wyzwolony błysk. Dedykacja niby Pentax i swoją automatykę też ma. Bezradnie rozłożyłem ręce. POMOCY!!

[ Dodano: 2007-05-07, 21:19 ]
Zapomniałem dodać, że napięcie na stopce jest niższe od 5V. Jest ok 4.5V.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Meggido napisał/a:
Aparat ją wyzwala, ale czuje, że został wyzwolony błysk

a możesz trochę dokładniej, bo za cholerę nie pojmuję
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Np. robię zdjęcie. Błysk poszedł, a zachowanie aparatu jest takie jakby tej lampy nie było (bardzo długi czas naświetlania).
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak mozesz, to szybko oddaj sprzedawcy lampe i odbierz pieniazki.
Ja nie wiem dlaczego, ale aparaty jej nie widza. Tzn dziala to dokladnie tak jak pisales. Mialem takie cos u siebie i testowalem. Nie dalo rady, odzyskalem kase.
A zeby bylo smieszniej to mialem w lapkach identyczna lampe, ale z logiem "Cobra". Doslownie identyczna, inny napis tylko, i tamta dzialala i dziala poprawnie. Nie rozumiem tego fenomenu...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pewnie problem softu, rób jak radzi Arti.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
30 PLN nie jest majątkiem. ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Meggido, to ty kolekcjonujesz te lampy jak ja 28-ki ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zależało mi na obrotowej głowicy. I szlag trafił. Miało być tak dobrze, a wyszło jak zwykle. Z Twoim pleśniakiem będzie działać. Chyba... Ale to nie zachęta. Może coś będzie z tej lampy.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ta lampa bylaby bardzo fajna gdyby tylko dziala. Dosc mocna, zoom, wspomaganie AF, palnik krecony na wszystkie strony... tylko nie dziala. Ale Cobra jest sympatyczna. Do niej nawet jest szyna i mocowanie lampy obok aparatu...
A z plesniakiem tez nie bedzie dzialac bo ona nie ma swojej automatyki. No ale duzo za nia nie dales...
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Meggido napisał/a:
Np. robię zdjęcie. Błysk poszedł, a zachowanie aparatu jest takie jakby tej lampy nie było (bardzo długi czas naświetlania).

To rób na manualu, nie będzie problemu.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Moja teoria jest taka, że na stopce jest za niskie napięie. Ta lampa softu jako takiego nie ma. Przecież nikt jej chyba do kompa nie podłączał. ;-) Zaten jeśli napięcie jest za niskie, to może dlatego jej nie czuje aparat?
 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach