piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Aaa, mój metz 40 mz-3i miał stopkę dedykowaną, więc pewnie dlatego komunikacja była bezproblemowa
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Pewno tak. Dziwne ze 36C2 chodzi dobrze z K100D ustawionym na auto a na manualu juz nie :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Grzegorz napisał/a:
Dziwne ze 36C2 chodzi dobrze z K100D ustawionym na auto a na manualu juz nie :)

Specyfika metza, który nigdy tak do końca nie dogadywał się z pentaxem (z minoltą było bezproblemowo), dlatego do pentaxa zapodałem sobie sigmę i też jest dobrze
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
piotr_luk, żle kombinujesz. Automat w lamnie polega na tym, że sama lampa mierzy światło w trakcie błyskania i przerywa błysk, gdy jej czujnik światła stwierdzi, że jest już naświetlona. Jedyną informacją, jaką lampa może (jeśli ma dedykację), ale wcale nie musi przekazać do aparatu (bez tego jej automatyka też działa), to polecenie ustawienia czasu synchronizacji i odpowiedniej przysłony. Jeśli lampa nie ma dedykacji, można to ustawić ręcznie - i jej automatyka też zadziała. Twoja lampa miała dedykację.

Z tym TTL-em, to też nie jest tak, jak mówisz. Przedbłysk jest tylko w p-TTL, natomiast "zwykły" TTL działa prawie tak samo, jak automatyka lampy (podczas świecenia przerywa w odpowiednim momencie), z tym, że jest wykorzystywany dodatkowy czujnik umieszczony za obiektywem, mierzący światło odbite od kliszy/matrycy w trakcie naświetlania. Odbite, bo z oczywistych względów podczas naświetlania nie można przesłonić toru optycznego czujnikiem. Dzięki temu pomiar jest dokładniejszy, bo przez obiektyw, a nie dziurkę w lampie, no i uwględnia niejako z automatu np przysłonę i inne takie (ew. pierścienie, konwertery, filtry).
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
No to teraz mamy już wszystko poprawnie naświetlone :idea: (w trybie łopatologiczno-werbalnym) :-B
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
właśnie odebrałem soligora 30da od mila
no i jakoś w najbliższym czasie będę testował :)
ponoć powinien bez problemów hulać z moja kasetką :P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
struna, chodzi jak trza. :mrgreen: :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Meggido, przecież każdy musi sam sprawdzić, że to naprawdę świeżo malowane :lol:
 

motaba_virus  Dołączył: 16 Mar 2008
odgrzeje troche watek zeby nie zakladac nowego :-D
czy wspomaganie af bedzie dzialalo w lampie Metz 32 MZ-3 tylko ze stopka dedykowana do pentaxa czy z jakas inna tez jest szansa?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach