fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Koniec K10D?
Byłem dzisiaj w pewnym sklepie, chcąc się troszku rozejrzeć. Szukałem K100D. Nie ma. Leżą sobie na półeczce K10D i K200D. Miły pan powiedział mi, że nawet już nie może zamówić K100D, bo nie ma. Podobnie z K10D. Ostatnia sztuka. Nadszedł czas K2... Pan zaoferował mi całkiem niezłą cenę za K10D. Problem w tym, że zakupy planowałem zrobić we wrześniu, no, w czerwcu najwyżej. Co robić, Panowie i Panie?! ;)
W końcu K200D to nie to samo co K10D. Co prawda znalazłem K100D w jednym sklepie, ale cena jest przesadzona. Zresztą to też pewnie ostatnia sztuka. Ile będzie kosztował K200D i K20D za 3-4 miesiące? Da się to jakoś przewidzieć? Chodzi mi naturalnie o zakupy sklepowe, tradycyjne, nie internetowe.

PS Korzystając z okazji, chciałbym się przywitać ze wszystkimi. ;)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Myślę, że K20D nie osiągnie fajnej ceny 2500 zł tak szybko. Chociaż na pewno będzie spadać. :) A jaka to niezła cena za K10D? Jeśli np. 2100 z obiektywem to brać, a szybko! :)
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
No, nie przesadzajmy! :)
2350 zł z kitem.
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
dsk napisał/a:
A jaka to niezła cena za K10D? Jeśli np. 2100 z obiektywem to brać, a szybko! :)


Właśnie za 2099zł (z 18-55) były ostatnio (w sobotę) w krakowskim MM (przy zakopiance)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To w miarę normalna (z tych przyzwoitych). :) W Euro jest np. za 2370 i raty 20x0%. Co do K100D Super, to bym się jeszcze tak nie obawiał - widziałem ostatnio w MM, no i w Euro można na stronie sprawdzić, że są jeszcze w prawie wszystkich sklepach do obejrzenia. :) Wiadomo, 1900 zł to nie jest dobra cena, ale wiecznie jej nie mogą trzymać, bo zostaną ze starym sprzętem. :)

Polecam temat: Dobra cena na Pentaksa

komar, właśnie do tego nawiązywałem. :-) Ale ciężko tak trafić, raczej coś około 2400 zł jest poustawiane po sklepach.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
No wiem, wiem. Widziałem w którymś wątku.
Tyle że do MM to ja mam akurat za daleko... ;)

Rozwiązania znalazłem dwa:

1) W ciągu miesiąca zaciągnę się kredytowo i kupię K10D. (szkoda tych kilku stówek na odsetki)

2) Poczekam 2 miesiące i kupię K200D. (zaoszczędzę parę stówek, pytanie czy nie będę żałował K10D..?)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
fiabesque napisał/a:
Ile będzie kosztował K200D i K20D za 3-4 miesiące? Da się to jakoś przewidzieć?
Trzeba by powróżyć z fusów
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Można popatrzeć, jak zmieniała się cena K100D Super i K10D. Ale to tylko aproksymacja, bo rynek się trochę zmienił. A i K20D nie jest takim przebojem jak kiedyś K10D - jak to sequel. :P

Może spróbuj wziąć K10D na raty 0%? Ja tak kupiłem w Euro, ponoć jak nie dasz sobie wcisnąć dobrowolnego ubezpieczenia, to faktycznie wyjdzie 0% (albo coś koło tego :P).
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
fiabesque napisał/a:
1) W ciągu miesiąca zaciągnę się kredytowo i kupię K10D.

fiabesque, jeśli jest opcja 20*10,to sie nie namyślaj.Koszty znikome,raty małe ,a reszte sumy możesz od razu przenaczyc na szkło/lampe.

[ Dodano: 2008-04-10, 12:34 ]
A jeśli nie chcesz "wisieć" prawie dwa lata w banku,to zawsze możesz spłacić wcześniej (chyba,że umowa kredytowa mówi co innego - ja zwykle "bezkarnie" spłacam takie kredyty przed czasem).
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Byłem w lokalnym Euro. K10D nie mają. Mają natomiast K100D w kuszącej oszczędnością cenie. 1899 zł + raty 20x0% (można zrezygnować z dobrowolnego ubezpiecznia). To daje 95 zł miesięcznie. Śmieszne pieniądze można powiedzieć. Będzie więcej na szkła, a body zawsze można wymienić. Pan, tym razem już nie aż tak miły, twierdzi że to ostatnia sztuka. W drugim Euro w mieście mają drugi, identyczny egzemplarz.
Trzeba to w weekend poddać rodzinnym konsultacjom. ;)
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Wkleję to samo co odpisałem Ci na cyberfoto (dejavu miałem jak zobaczyłem ten temat): http://www.euro.com.pl/cy....tax-k10d.bhtml
Moim zdaniem dobra cena jak na wersję z obiektywem, oczywiście polska gwarancja i do 6 miesięcy raty bez odsetek. Dostawa w ciągu 48 godzin do sklepu w okolicy lub do domu. Kupiłem ostatnio i nie narzekam.
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
I taka myśl mi się nasunęła:

Czy to normalne, że K100D lepiej leży mi w dłoni? Macałem dzisiaj K10D i K100D i się zdziwiłem. K10D wydaje się za duży.
Może to wina przyzwyczajenia do malutkiego Canona..?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tak jak pisałem, 1900 zł jak za K100D Super to cena wyższa niż gdzie indziej. Zawsze możesz zamówić przez internet i odbierzesz w tym sklepie, w którym Ci wygodnie. Raty też można spokojnie tak załatwić. Także możesz brać K10D albo K200D, na które ceny są konkurencyjne.

Jeśli naprawdę K100D lepiej Ci leży, pomyśl nad K200D. :) Ma dużo zmian w stosunku do K100D, według mnie różnica jest większa niż między K10D a K20D. Tylko że oprócz wielkości korpusu istotne są też inne rzeczy - popatrz przez wizjer jednego i drugiego, jeśli możesz to sprawdź szybkość AF na tym samym kadrze. Zobacz, jaka jest różnica w dodatkowych pokrętłach/przyciskach - to kwestia wygody, nie trzeba tyle biegać po menu.

Co do wielkości/masy korpusu - zastanów się, czy nie będziesz kiedyś podłączał cięższych obiektywów. Wtedy ta wielkość okazuje się nawet jakby zbyt mała. :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
fiabesque napisał/a:
Może to wina przyzwyczajenia do malutkiego Canona..?

Hehe też tak miałem. Widocznie przyzwyczaiłem się do tego przykurczu palców - 300/350/400/450 aparaty w których "grip" przeszkadza. :mrgreen:

Bardzo indywidualna kwestia niestety - mi dla przykładu najlepiej leży w łapie... jeszcze mniejszy D40 :->

Wiec tu Ci pomóc za bardzo nie możemy. Zwróć uwagę na nie tylko na chwyt ale to jak musisz zmienić pozycje by użyć niektórych funkcji, czy wygodnie możesz go utrzymać jedną ręką i zablokować ekspozycje/balans bieli trzymając w drugiej np szara kartę. No i ostatnia kwestia, czy chcesz używać zewnętrznej lampy, bo wtedy ergonomia uchwytu zmienia się całkowicie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy drobnej dłoni i krótkich palcach mniejszy korpus może być wygodniejszy
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
fiabesque napisał/a:
Czy to normalne, że K100D lepiej leży mi w dłoni? Macałem dzisiaj K10D i K100D i się zdziwiłem. K10D wydaje się za duży.


Heh.. w kasetce grip jest lepiej wyprofilowany lepiej sie ukladaja palce, w k10d grip jest prosty nie uklada sie tak wygodnie bo chyba zalozenie bylo takie ze wiekszy aparat bedzie dla ludzi z wiekszymi lapami, ktory jeszcze dokupia gripa. Ale to wszystko i tak sa cuda ergonomi przy gripie *istD ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Coś w tym jest, niestety... Jednak tak na marginesie, jeżeli chodzi o Canona, to ja bym wyłączył z powyższego zestawienia (WuWu84) 300d. Z gripem jest sporym kawałkiem aparatu w porównaniu do następnych modeli serii. Oczywiście idealny grip jest chyba tylko z modeliny, na miarę...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
plwk napisał/a:
Przy drobnej dłoni i krótkich palcach mniejszy korpus może być wygodniejszy

Oprócz wielkości dodałbym jeszcze kwestie wyprofilowania i chyba dlatego bardziej obły D40 przypadł mi tak do gustu. Zresztą nie ma co się rozwodzić. Kwestia bardzo indywidualna i tyle.

Mój błąd odnośnie 300D - to trochę inna obudowa. Trochę się zapędziłem szczególnie że fiabesque pisał o kompakcie :->
 

fiabesque  Dołączył: 10 Kwi 2008
Nie mogę nigdzie znaleźć, do kiedy trwa promocja 20 x 0% w Euro. Kojarzy ktoś? :)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pewnie najszybciej się dowiesz, gdy do niech zadzwonisz / się przejdziesz. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach