JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
[lampa] Problem z lampa AF-540 FGZ
Witam, czy mial juz ktos podobny problem? Lampa po wlaczeniu znajduje sie w trybie; albo; A.Zoom i miga wartosc 16mm, lub M.Zoom z ta sama wartoscia 16mm. Automatyczna lub manualna zmiana jest niemozliwa. Wyglada na zablokowany zoom. Wyciaganie baterii nawet na ponad 20 godzin, nie pomoglo. Czy to moze mechaniczna usterka zoomu, blokada?
 
MarcinJ  Dołączył: 05 Kwi 2007
tez miałem taki sam problem z ta lampą, myslałem ze nie rozumiem instrukcji i zle przyciskam jeden przycisk:D ale jak sie okazało i wysnułem z własnej ekspertyzy należy lampę dość mocno walnac otwarta dłonia w bok palnika, mnie pomogło i mechanizm zoomu zacza działać, prawdopodobni epodczas transportu lampa byl amoze uderzona albo potrząsnieta i sie przyblokowało, wysle ze u mnie tak było i u ciebie jst podobnie. walnij mocno lampe ale tak zeby nie popsuc a napewno pomoze, wierz mi :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
nie ma to jak zaawansowana technologia ;-)
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Blokada zooma nastapila po kilku dniach, i nie byla spowodowana, uderzeniem, upadkiem lub czyms podobnym. Oczywiscie, stukalem, potrzasalem.... jednak nic nie pomoglo. Jutro jedzie do servisu.
 
HaMtAr0  Dołączył: 10 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
nie ma to jak zaawansowana technologia ;-)

według mnie uderzanie w bok lampy jest bardziej intuicyjne ;-)
 
MarcinJ  Dołączył: 05 Kwi 2007
przykro mi ze metoda nie pomogła, a w stukaniu mam juz wprawe gdyz miałem w swoim posiadaniu minolte z10 w ktorej czasami blokował sie wizjer/ekran lcd przy zmianie podgladu. nic tak nie pomagało jak porządny klaps, w lampie rowniez sie okazalo skuteczne :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach