SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
squonk napisał/a:
2 lampy Pentaxa (360 i 540), razem teżze sobą gadają :-)
Hmm... coś słyszałem kiedyś że święta wywierają pewien wpływ na mowę ludzką u zwierząt, ale żeby u lamp? :shock:
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
To ja też się pochwalę, Mikołaj w tym roku pochylił się trochę nad niżej podpisanym :-) . Na razie jestem w połowie czytania instrukcji.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
SeizeThePicture napisał/a:
squonk napisał/a:
2 lampy Pentaxa (360 i 540), razem teżze sobą gadają :-)
Hmm... coś słyszałem kiedyś że święta wywierają pewien wpływ na mowę ludzką u zwierząt, ale żeby u lamp? :shock:


Niezbadane są drogi Opatrzności :-)
 
Pamys  Dołączył: 14 Paź 2012
Witam wszystkich. Mam takie pytanie, może nie do końca w temacie. przymierzam się do kupna używanej lampy sigmy EF-500 DG Super do k200D. W internecie niewiele na jej temat znalazłem i do tego raczej same sprzeczne opinie. Czy może miał ktoś z tą lampą bliższy kontakt i może coś o niej powiedzieć?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pamys, w ilu wątkach jeszcze będziesz zadawał to samo pytanie? Proszę poszukać stosownego wątku i tam kontynuować.
 
Pamys  Dołączył: 14 Paź 2012
Już poszukałem. Plwk był tak uprzejmy i mi podpowiedział jak to zrobić. I mimo,że przeszukałem wszystko co możliwe i tak nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Pamys, załóż wątek w dziale "pierwsze kroki..." albo odpowiednio zatytułowany w "lampy i akcesoria" myślę że jakiś kolorowy posprząta niepotrzebne posty ;-)
 
p37b  Dołączył: 02 Paź 2011
Witam
Czy ktoś ma do oświadczenia jak sprawuje się panel w tej lampie przy niskich temperaturach?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
bez problemu.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Jako że zamierzam nabyć Sigme 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM oraz Metza 52-AF mam pytanie jak wygląda współpraca tej lampy z wymieniona sigmą?W jakim trybie współpracują?Czy bywają jakieś problemy?
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Bezpośrednio nie da się połączyć, czyli nie będą działać. Do poprawnego działania niezbędne jest użycie specjalnej przejściówki w postaci korpusu DSLR. :roll:
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Nieostry jesteś pełen humoru :-) "Specjalną przejściówkę "posiadam K-5II :idea: !: Wesołych Świąt!
 

Relaks  Dołączył: 04 Gru 2012
szkiełko i lampa
Cześć. Posiadam omawianą lampkę, wyświetlacz dotykowy w temp -8 działa bez pr.
Co do współpracy ze szkiełkami.
Pstrykam czasem K5 w klubach [w celach szkoleniowych ;-) ] ze szkiełkiem Sigmy 17-35, 2.8, EX DG i niestety zauważyłem że dość często nie ostrzy poprawnie [ 2-4 metry] mimo w miarę dobrego światła-[jak na klub]. Najlepsze foty wychodzą przy manualnym ustawieniu AF :-/
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
 
Witam wszystkich, bo to mój debiut na Forum...
Nabyłem tę lampę jakieś dwa tygodnie temu. Jak dla mnie amatora jest O.K.
Mam jednak pytanie, nie ma do niej oryginalnego dyfuzora, czy ktoś może używał z nią jakiejś podróby? Jak się sprawdza? Czy na przykład przy intensywnym używaniu taki dyfuzor nie spłynie po lampie?
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
apemantus napisał/a:
Czy na przykład przy intensywnym używaniu taki dyfuzor nie spłynie po lampie?


Musialbys miec cos takiego
http://tablica.pl/oferta/...00-ID3JQ47.html


Tez szukam dyfuzora, ktory pasuje rozmiarowo
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
A STO-FEN MZ-80? Ja mam go wprawdzie na lampie Metz-Af2, ale to chyba nie ma znaczenia.
 

slaw35  Dołączył: 25 Lip 2010
Na stronie producenta zamieszczono firmware w wersji v1.1 datowane na dzień 30.10.2013r.
 
seboc  Dołączył: 09 Sie 2008
Zainstalowalem.
Jest gdzies dostepna lista zmian?

Znalazlem
http://www.metz.de/index....7403b599d527761
 

TOMGDY  Dołączył: 24 Cze 2012
Witam Wszystkich.
Jako nowy właściciel 52 af-1 mam kłopot ze zrozumieniem trybu P-ttl HSS.
Uruchamiam aparat w trybie M. Zmieniam sobie nastawy czasu, przesłony w aparacie, ustawi ę ostrość znowu zmienię przesłonę lub czas a lampa czasami robi błysk bez wyzwolenia migawki. Jestem amatorem i potrzebuję pomocy doświadczonych użytkowników.
Z lampą zewnętrzną to moje pierwsze doświadczenia w życiu.

Pozdrawiam
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tryb hss to tryb synchonizacji z bardzo krótkimi czasami, krótszymi od 1/180. Dlaczego lampa sama błyska trudno powiedzieć. Być może jest nieco luźna na sankach lub za słbo dociśnięta i przez to przy manewrowaniu dojdzie do synchronizacji niekontrolowanej. Jednak to tyl;ko dewagacje co dopowodu błysku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach