Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Jarek Dabrowski napisał/a:

Nieostry napisał/a:
Pochodzę z Suwałk, więc brak wiary mam tak jakby genetycznie wszczepiony
Do autobusu wchodzi dwóch facetów w długich płaszczach. Po czym poznać, który jest z Suwałk?
Ten z Suwałk ma płaszcz wpuszczony w spodnie.

No i miejsce zamieszkania wzięło górę nad dobrym wychowaniem :roll:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
No i miejsce zamieszkania wzięło górę nad dobrym wychowaniem
Naprawdę wziąłeś to na serio?

Nie kontynuujmy tego.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Przecież się droczę. Może byś to posprzątał?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
Może byś to posprzątał?
Ja już od dłuższego czasu tutaj nie sprzątam.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Sorry za OT
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jest oczywiście jeszcze wersja z łomżyniakami.


Portoryki i Łomzyki, to zakała Ameryki ;-)

Koniec OT.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Środkowy dolny wpada moim zdaniem za bardzo w zieleń. Mnie najbardziej pasi dolny lewy.

P.S. Kiedy ujawnisz ojcostwo wydruków?

 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Benek napisał/a:
Środkowy dolny wpada moim zdaniem za bardzo w zieleń

Nie przywiązuj takiej wagi do kolorów bo MZ są za chłodne
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
Nie przywiązuj takiej wagi do kolorów
Dokładnie.
Benek napisał/a:
Kiedy ujawnisz ojcostwo wydruków?
Nie wiem, zobaczę, jak się będzie wątek rozwijać. Postaram się przed końcem świata.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
1 lub 5 ... kolory i bw raczej pokrywają mi się, najbardziej podobają mi się....( od lewej do prawej ... góra - dól).... tak na moje oko ;)
 
velvianin  Dołączył: 11 Lis 2012
Nie wiem, czy kogoś zainteresuje mój wtręt, ale warto też zdawać sobie sprawę z krótko- bądź długowieczności takich wydruków. Moje obserwacje są takie, (a miałem kilka zdjęć luzem walających się w nasłonecznionych miejscach w domu):
-drukarka Epsona r265-

1. nieoryginalny papier + oryg. tusze ; ok. 6 miesięcy - zdjęcie straciło znacznie kolory
2. oryginalny papier + oryg. tusze ; ok. 24 miesięcy - zdjęcie traci minimalnie kolory
3. nieoryginalny papier + nieoryg. tusze ; ok. 2 miesiące - zdjęcie wygląda jak w pkt.1
4. zdjęcie zamówione w labie na literkę "V" z Gliwic - do dzisiaj, po 3 latach wygląda tak samo jak na początku.

Wnioski?

drukuję w domu tylko na materiałach Epsona i tylko wtedy gdy muszę mieć odbitkę "na już". W pozostałych przypadkach wolę zamawiać u profesjonalistów.
Oczywiście, to co wyżej napisałem jest bardzo subiektywne i można się ze mną nie zgodzić. :-P

Aha, i jeszcze jedno. Odbitka drukowana jak w pkt. 2 i umieszczona w albumie bądź za szybą zachowuje się jak ta z labu. :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
np. http://wilhelm-research.c..._2007_03_HW.pdf oraz http://wilhelm-research.c...pan_2007_HW.pdf
No ale od 6 lat moze cos sie zmienilo? Ja robie test domowy - wydrukowalem zdjecie na parze tani tusz- tani papier i trzymam trzy kopie - na wierzchu, za szyba i w pudelku. Tak gdzies od roku. Wydruk trzymany na wierzchu faktycznie lekko traci na intensywnosci, ale widac to tylko w bardzo dobrym swietle. Wydruki z pudelka i z ramki sa identyczne.

Najstarsze zdjecie jakie mam, to dwuletnie wydruk zrobiony na oryginalnych tuszach i papierze Canona - caly czas przypiete do tablicy korkowej - minimalnie, ale naprawde minimalnie na intensywnosci stracil czerwony.

Totalna porazka byl za to tani papier "fiber", czyli na papierowym podlozu, na ktorym rowniez mozna drukowac. Cz-b zdjecie w ciagu miesiaca zaczelo niebieszczyc w cieniach, a po pol roku jest fioletowo-biale i calkowicie wyblakle.

[ Dodano: 2012-12-19, 11:03 ]
A i jeszcze cos - Polaroid przypiety do lodowki tez blaknie jak cholera :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Ja robie test domowy - wydrukowalem zdjecie na parze tani tusz- tani papier


Moze trafiles na dobry tani tusz i dobry tani papier - zobacz stone 48 tu: http://wilhelm-research.c..._2007_03_HW.pdf

Wychodzi na to ze sa i lepsze, i gorsze zamienniki. Problem jest taki ze potrzebujesz 2 lat zeby sie przekonac jaki ci sie trafil :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Problem jest taki ze potrzebujesz 2 lat zeby sie przekonac jaki ci sie trafil :-)
To przestaje byc problemem gdy traktujesz te wydruki z taka powaga, na jaka zasluguja. Trzeba po prostu pamietac, ze drukarka za 300 zl jezdzaca na tanich zamiennikach to genialna zabawka o bardzo dobrym stosunku fun factor do ceny. Tylko tyle i az tyle :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
True :-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
sailor9 napisał/a:
A mi najbardziej pasują te z prawego dolnego rogu. Te środkowe z dolnego rzędu są najbardziej nasycone, ale za dużo w nich zielonego, zarówno w b&w jak i w kolorze. Ciekawe czy "na żywo" będę miał te same odczucia.



Zgadzam się
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przesyłka dotarła. Wiedziałem, że to jakiś podstęp i prowokacja, aby mnie naciągnąć na przejście do PLAY. Otóż Panie Szanowny Konsultancie - publicznie Panu mówię, że nie dam się nabrać na Pana niecne sztuczki! Panie Lebiedź! Ja tylko Panu mówię, że jeśli nie będzie tego jutro, to ja jutro lub pojutrze wpadnę i .... panu święta! Pozdrawiam serdecznie!




https://www.youtube.com/watch?v=-26Rv2BQhpM
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wydruki są ułożone następująco
Ne D S
N A B

To są pierwsze litery nicków.

Ne - Nieostry na papierze Epsona
N - Nieostry na papier.do.zdjec.pl

Benek
1. EPSON L800
2. Oryginalne tusze
3. Epson Glossy Photo Paper **** 225g/m2

alekw
1. Epson R2880
2. Oryginalne tusze
3. Epson Archival Matte Paper

Nieostry
1. EPSON L800
2. Oryginalne tusze
3. Epson Glossy Photo Paper **** 225g/m2

1. EPSON L800
2. Oryginalne tusze
3. papier do zdjec.pl - Papier foto A4 270g/m2 Wysokopołyskowy PE RC (PF270WPPE)

dzerry
1. Canon Pixma iP4850
2. papier do zdjec.pl
3. papier do zdjec.pl - Papier foto A4 270g/m2 Wysokopołyskowy PE RC (PF270WPPE)

sołtys
1. Epson PX660
2. Rodzaj tuszy - oryginalne Epsona z buteleczek do L800
3. Epson Premium Photo Glossy (pięć gwiazdek) A4
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Tak myślałem, że moje są z lewej. B&W Chyba najlepsze od dzerrego. Moje miały zielony zafarb, Chociaż jak się trochę popracuje i zafarb"popchnie w drugą stronę" to można uzyskać całkiem poprawne, nie rażące rezultaty, którym jednak do porządnych drukarek trochę jednak daleko :-/ . Kolor uważam za jak najbardziej poprawny to znaczy o wiele lepszy od labu, czyli to co mnie satysfakcjonujące. Po prostu mam fajne wydruki do powieszenia na ścianę i do podarowania komuś w prezencie :mrgreen: .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nieostry napisał/a:
B&W Chyba najlepsze od dzerrego.
Moim zdaniem b/w najlepsze było od Alka.

Sołtys, podzielisz się wrażeniami z oglądania? Wybrałeś już jaki abonament chcesz? Ulotki się przydały?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach