sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
O matko i córko - umknął mi ten wątek :roll: Jasne, jasne ... tylko zagrzebany chwilowo jestem w zleceniach. Jak się troszkę zluzuje to drukam.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
1. Model drukarki - PX660
2. Rodzaj tuszy - oryginalne Epsona z buteleczek do L800
3. Rodzaj papieru(ów) - obecnie mam tylko Epson Photo Glossy (trzy gwiazdki) 13x18 i Epson Premium Photo Glossy (pięć gwiazdek) A4
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Okej, wystarczy chyba.

Nie będę pisał osobno do każdego, poproszę następujące osoby:
dzerry, Benek, alekw, Nieostry (2 papiery), sołtys (tylko A4)
o wydruki zgodnie z deklaracjami w tym wątku. Jeszcze jedna osoba napisała mi bezpośrednio na PW, więc trochę materiału porónawczego się nazbiera.

Na PW proszę mi podać informację o kosztach i konto do przelewu - odwdzięczę się adresem do wysyłki. Proszę również o informacje odośnie samego druku, jaki program, jaki profil, i co tam jeszcze może być ważne.

Przypominam o tym, że jeśli zmodyfikujecie pliki, poproszę o informację i odesłanie zmienionego pliku na jarekdabrowski @ pentax . org . pl.

Ja ze swojej strony deklaruję oczywiście podzielenie się wrażeniami, przywiezienie wydruków na Kolorowe Roztocze i ewentualne przekazanie/przesłanie ich osobie, która będzie chciała sobie je porównać osobiście.
 
danpe_
[Usunięty]
Minał miesiąc, już wiadomo może co wyszło z testu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Częściówkę oglądaliśmy na Kolorowym Roztoczu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
danpe_ napisał/a:
już wiadomo może co wyszło z testu?
Nie dostałem jeszcze wydruków od dwóch osób...
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
plwk napisał/a:
Częściówkę oglądaliśmy na Kolorowym Roztoczu.

Możesz opisać swoje wrażenia? Jeśli chodzi o całość to liczę na Jarka.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oglądaliśmy bez wiedzy co z jakiej drukarki, wybraliśmy najlepsze a Jarek rozszyfrował co z czego.

Uznaliśmy za najlepsze wydruki z L800 i prawie równorzędne z Canona Pixma iP4850. Najgorsze z PX660 z tuszami z L800.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk, ale napisz coś więcej. Co to znaczy "najlepsze", "prawie równorzędne", "najgorsze". To kompletnie o niczym nie mówi :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musiałby to bliżej opisać ktoś z grupy bardziej wpatrzonej, ja bardziej nasłuchiwałem co mówią.

Ocenialiśmy kolorystykę (kolory, nasycenie itp. bo nie widzieliśmy surowego RAWa ani rzeczywistości), ostrość wydruku, ziarnistość, przy wydrukach czarno-białych brak zafarbu.
Praktycznie identyczne były wydruki kolorowe z dwóch pierwszych drukarek a z PX660, o ile dobrze pamiętam, były jakby mniej nasycone, z niej również był najbardziej widoczny zafarb na bw.
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
Sołtysie, a drukowałeś z zastosowaniem profili od L800 czy na jakiś innych?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
przemi, profile od L800. Póki co nie mam czasu, żeby posiedzieć nad tym drukowaniem, pokombinować itd. Jednakowoż chyba ostatecznie wrócę do oryginalnych tuszy, bo różnica jest zauważalna (mniejsze nasycenie, kolory jeszcze bardziej wpadające w fiolet, aczkolwiek również z oryginalnymi tuszami miałam lekko magentowo-fioletowy zafarb) Nie miałem kiedy zainteresować się tematem, żeby z tym powalczyć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jedyny dobry sposób w Twoim przypadku to zrobić profil do stosowanej pary papier - tusze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam pięć zestawów, brakuje jednego, ale czekać z podsumowaniem już nie będę.
W wolnej chwili spróbuję zeskanować i sklecić jakieś porównanie - ale wrażenia na żywo oczywiście nic nie zastapi. Wezmę wydruki do Chabówki i jak ktoś będzie je sobie chciał wziąć (i ewewntualnie posłać dalej), to nie widzę przeszkód.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
...czekam zatem :-)
 
slivus  Dołączył: 05 Sie 2006
W razie czego mogę jeszcze sprawnie dosłać wydruk z Epsona PX660, na ori tuszach Claira i papierze Epson premium glossy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
slivus napisał/a:
W razie czego mogę jeszcze sprawnie dosłać wydruk z Epsona PX660, na ori tuszach Claira i papierze Epson premium glossy.
O, fajnie. Zaraz wysyłam PW z adresem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No i jak tam postepy Jarku?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Widziałem wydruki. Na ich podstawie wywnioskować można, że ludzie używają nieskalibrowanych drukarek. Asfalt na każdym zdjęciu miał inną tonację barwną, szary był tylko na wydruku bodaj od Sołtysa. No i jeszcze - dwa identyczne zestawy drukarka-tusz-papier, ale zdjęcia różne niczym efekty zabawy w RAWCHallange ;-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
matb napisał/a:
dwa identyczne zestawy drukarka-tusz-papier, ale zdjęcia różne niczym efekty zabawy w RAWCHallange


Czyżbym miał rację, gdy przewidywałem, że to będzie raczej test użytkowników drukarek, a nie samych drukarek? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach