Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Jarek Dabrowski napisał/a:
Moim zdaniem b/w najlepsze było od Alka.

Nie widzę w twoim zestawieniu B&W od Alka, Chyba , że coś mi się nie wyświetla

[ Dodano: 2012-12-23, 13:00 ]
Dobra już złapałem. Są od Alka. Ładne i chyba najwięcej szczegółw
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Sołtys, podzielisz się wrażeniami z oglądania?

No właśnie nie wiem czy się dzielić póki co, żeby nikt nie miał nastawienia konkretnego (tak jak nastawiłem się na powalającą jakość zdjęć z drukarki Dżerrego - fakt, że są na plus, ale spodziewałem się większej petardy). Zapisałem sobie co mi się podobało i dlaczego. Jedynie co mogę póki co napisać, że rozczarowałem się dość zdjęciem z R2880 na papierze matowym. Wydaje mi się, że podobny efekt (czyt. rozczarowujący) otrzymałem drukując na zwykłym papierze do wizytówek jeszcze na oryginalnych tuszach od PX660.

Mogę też jeszcze napisać o swoich zdjęciach w porównaniu z resztą - tak jak w sumie pisałem pierwsze wrażenia po załadowaniu tuszy z L800, tak teraz się przekonałem porównując z pozostałymi odbitkami - widać wyraźnie, że plamka jaka powstaje jest bardziej nieregularna, powstaje taki malutki kleks przez co spada ostrość i szczegółowość. Nie mam tuszy oryginalnych od PX660, ale chyba do nich wrócę - z moich pierwszych spostrzeżeń i porównań wynika, że mogłyby nieco przebić te od L800 i mogłyby zbliżyć się do wydruków Dżerrego, że jednak Claria w małych kartridżach to nie jest to samo co w dużych buteleczkach do L800.

Troszkę jestem zaganiany chwilowo. Po świętach napiszę coś więcej.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
sołtys napisał/a:
jednak Claria w małych kartridżach to nie jest to samo co w dużych buteleczkach do L800

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że tusz do L800 to Claria? Producent nie pisze nic na temat nazwy tuszu, a jedynie na temat trwałości(150 lat w albumie), na forach foto ludzie znający się np. czornyj, że to coś clariopodobnego i tyle.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
rozczarowałem się dość zdjęciem z R2880 na papierze matowym
A mi się właśnie bardzo podobało. Czarno-białe, bo kolor już nie bardzo.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, ojj, rzeczywiście, zapomniałem, że są dwa. Miałem na myśli kolorowe, a cz.b. najlepsze z serii jak dla mnie ....

.... miałem nic nie pisać :-P
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Dlatego mnie trochę zdziwiło zdjęcie Jarka, gdzie mój BW zrobił się zielony. Akurat pod tym względem 2880 jest niezła, nie dodaje zafarbu na wydrukach BW.

Zaletą Archival Matte jest cena, wiadomo że na Traditional Photo Paper wydruki BW po prostu są wyśmienite, ale przeszkodą jest cena (450 zł za 25 arkuszy A3+).

Co Wam nie podobało się w kolorze? Szczerze mówiąc drukowałem to na szybko i nawet za bardzo nie miałem czasu porównać z tym co na monitorze (oczywiście oprócz przeskalowania, nie robiłem na plikach żadnych modyfikacji).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alekw napisał/a:
Co Wam nie podobało się w kolorze?
Mi najbardziej papier. Przeszkadzał w odbiorze. Tak, jak przy b/w ten mat dodał uroku, tak, moim zdaniem, kolorowi ten urok odebrał.

Poza tym, Twój kolor zauważalnie uciekł w chłodniejsze/ciemniejsze tony w porównaniu do pozostałych. Dobrze to widać i na niebie (inny niebieski, brak cyjanu), jak i na skałach. Wydaje mi się, że najwierniejsze kolory są na wydrukach z L800 - i te mi się najbardziej podobają.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
alekw napisał/a:
Co Wam nie podobało się w kolorze?
Mi najbardziej papier. Przeszkadzał w odbiorze. Tak, jak przy b/w ten mat dodał uroku, tak, moim zdaniem, kolorowi ten urok odebrał.

Poza tym, Twój kolor zauważalnie uciekł w chłodniejsze/ciemniejsze tony w porównaniu do pozostałych. Dobrze to widać i na niebie (inny niebieski, brak cyjanu), jak i na skałach. Wydaje mi się, że najwierniejsze kolory są na wydrukach z L800 - i te mi się najbardziej podobają.


Haa no to mnie właśnie średnio ten papier pasuje do BW (mały kontrast), do koloru jest OK, szczególnie jak jest za szybą.

No tak to prawda, wydruki są ciemniejsze. Mam skalibrowany monitor Spyderem (co prawda niektórzy twierdzą, że to żaden kalibrator) i przy wydrukach muszę pamiętać żeby trochę rozjaśnić zdjęcie. Z tego co pamiętam to mam ustawione zarządzanie kolorem przez Photoshop, relatywne kolorymetryczne i profil papieru z pixelgenius. Być może tu coś jest źle.

Tutaj jest to fajnie opisane: http://forum.nikoniarze.p...hp/t-46474.html
 

jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
Lejdisy i Dżentelmany!
Niniejszym chciałem ogłosić, że Jarkowy test drukarek niestety nie udał się. I to nie przez Jarka... ;-)
Wrzucając zakupiony profil jaki otrzymałem ostatnio mailem, musiałem pokombinować. Nie wiedziałem jak w "epson easy photo print" ustawić parametry, żeby skorzystał akurat z niego. Znalazłem gdzieś w windowsowych opcjach wydruku, ustawiłem i wydrukowałem niejako "z systemu" (podgląd zdjęcia, print - NIE poprzez epsonowy program). I co? I otrzymałem zdjęcie z rozmytymi detalami! Dokładnie takie, jak niektóre oglądane w Chabówce wydruki, na których narzekaliśmy na "utratę szczegółów". A więc to nie była kwestia papieru! Kolorystycznie też pojechało (porównując do wydruku sprzed profilowania). Ewidentnie "windows macza w tym swoje łapy".
Co dalej? Wywaliłem (przeniosłem) wszystkie profile z katalogu windows/system32/spool/drivers/color, pozostawiając jedynie ten, który robiłem/zakupiłem. Użyłem ponownie programu epsonowego. I co? Porównując zdjęcie, które zrobiłem "przed profilowaniem" z świeżo otrzymanym - widać delikatną zmianę tepmeratury barw (zwłaszcza na niebieskim niebie), jakość dokładnie taka jak przed profilowaniem - z pięknie oddanymi szczegółami!
Nasuwa się jeden wniosek - nie porównywaliśmy ani możliwości drukarek, ani możliwości papierów! Moim zdaniem metoda drukowania/software spierniczył całą akcję... :evil: Później postaram się zrobić poglądowe foto otrzymanych wydruków i wrzucić je tutaj...
Ktoś czuje się na tyle mądry i obeznany z tematem, żeby pokierować jak prawidłowo umieścić zrobiony profil wydruku i JAK DRUKOWAĆ ZDJĘCIA, żeby otrzymane wyniki dały się obiektywnie porównać? :evilsmile:
Powtarzamy test?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy wcześniej ustawiłeś nowy profil drukarki jako domyślny, czy dopiero po wywaleniu reszty profili system użył go "z przymusu"?
 

jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
We właściwościach drukarki, zakładce "zarządzanie kolorami" ustawiłem nowy profil jako domyślny ZANIM dokonałem wydruków. Potem zrobiłem wydruk "windowsowy", gdzie szczegóły rozmyło. Następnie przeniosłem wszystkie profile ze wspomnianego wcześniej katalogu, poza nowym oczywiście, i wydrukowałem z programu Epsona. I tu efekt był w 100% zadowalający.
A teraz - chcąc wejść w zakładkę z zarządzaniem kolorami, zawiesza kompa. Chyba któryś profil z przeniesionych musi tam pozostać. Inwestygacja w trakcie.......
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Dużo wody upłynęło, ale jeśli wydruki testowe przetrwały i są jeszcze w obiegu, prosiłbym aktualnego posiadacza o ich przesłanie (i info na PW).
 

macKon  Dołączył: 04 Paź 2013
Czy ktoś one wydruki jeszcze posiada , czy już zutylizowano ?

Zamiaruję zakupić drukarkę właśnie i przydałoby się unaocznić problem - bo czytania w necie już zaczynam mieć dość...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach