Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Kopia zapasowa Lightrooma 4
Mam pytanie w jaki sposób stworzyć kopie zapasową Lightrooma? Pytam bo gdyby padł mi system to w razie czego chciałbym nie utracić żadnych zdjęć. Z góry dziękuję za pomoc. Dodam że backup robię raz w tygodniu.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Cały katalog gdzie masz zdjęcia i gdzie jest plik Katalogu LR i to wystarczy mieć gdzieś skopiowane.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
k33l napisał/a:
Cały katalog gdzie masz zdjęcia i gdzie jest plik Katalogu LR i to wystarczy mieć gdzieś skopiowane.


Dzięki :) A jeśli mam część plików na dysku wewnętrznych a część na zewnętrznym?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
No to przenieś wszystko na wewnętrzny i rób kopię na zewnętrznym. Takie mieszanie za dobre nie będzie bo padnie jeden i nie masz połowy zdjęć.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
k33l napisał/a:
No to przenieś wszystko na wewnętrzny i rób kopię na zewnętrznym. Takie mieszanie za dobre nie będzie bo padnie jeden i nie masz połowy zdjęć.

Na wewnętrznym nie mam już miejsca stąd od jakiegoś czasu korzystam z zewnętrznego... A znowu kiedy próbuję przenieść wszystko na zewn. to... LR wtedy nie widzi tych plików... Właśnie nie wiem jak to zrobić by je widział?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Przenosisz foldery i potem klikasz na przeniesiony folder w Bibliotece PPM i wybierasz Update folder location i pokazujesz LR gdzie masz ten katalog na dysku.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
PILNA POMOC!!! dziś coś się podziało z LR i pokazał mi na szarym polu jakiś komunikat po angielsku... Wcisnałem coś na zasadzie Upgrade Photoshop Elements i wykasował mi wszystkie dane z LR i ustawienia!!!! Można to jakoś odzyskać?? Nawet słów kluczowych już nie mam... Nic!!!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbowałeś odzyskać dane z kosza?
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
plwk napisał/a:
Próbowałeś odzyskać dane z kosza?


Kosz przed chwila opróżniłem :( Nie miałem pojęcia że tam coś może być :( Teraz pozostaje mi tylko skopiować wszystko z dysku raz jeszcze i 10 tys zdjęć "wywoływać" od nowa? :(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakimkolwiek programem do odzyskiwania danych po formacie odzyskaj skasowane pliki z kosza.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
plwk napisał/a:
Jakimkolwiek programem do odzyskiwania danych po formacie odzyskaj skasowane pliki z kosza.


a skąd będę wiedział co przywrócic? które pliki?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przeważnie jest pokazywana struktura dysku.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
plwk napisał/a:
Przeważnie jest pokazywana struktura dysku.


Dla mnie to czarna magia :( Nie mogę tylko pojać że zniknęło wszystko i wszystkie ustawienia się zresetowały do wersji 4.0. \nawet miałem zmieniony napis zamiast LR na swoje własne i to też zniknęło... Dobrze że mam zdjęcia RAW na dysku. I tu kolejny zaskoczenie... Gdy ściągam te z 2011,2010 to LR pamięta ich obróbkę a tych z 2012... nic a nic! :-(
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Może lightroom Ci się updejtował do 4.2? Mi po update znikły skróty do wersji 4.1 z pulpitu. Wystarczy poszukać w menu start lightroom 4.2 i powinno grać.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
shaper napisał/a:
Może lightroom Ci się updejtował do 4.2? Mi po update znikły skróty do wersji 4.1 z pulpitu. Wystarczy poszukać w menu start lightroom 4.2 i powinno grać.


Sprawdziłem - nic to nie daje:( Dzwoniłem już do pomocy technicznej Adobe i czekam na pomoc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach