cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Maly lapsus, poprawilem. Dokladnie:
Measured focal length corrected distortion is approximately 17.7 mm at 1:53 and 17.5 mm at infinity. Measured focal length uncorrected distortion is approximately 15.5 mm at 1:61 - http://erphotoreview.com/wordpress/?p=2279

Kfan napisał/a:
Do czego to zaczepić?
OMG - do ekranu. Sa wersje dla roznych aparatow, LCD nie musi byc ruchomy.


LCD viewfinder tez nie wymaga ruchomego LCD. Przyklad (dosc egzotyczny):


Czy brak EVF w bezlusterkowcu to kompromis? Nie wiem, byc moze. Skladana oslona LCD umozliwia kadrowanie w sloncu i mozna ja dostac juz za kilka $. Chyba troche mniej, niz wizjer...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Jak tą osłonę do płaskich powierzchni się mocuje - jest samoprzylepna?
Pewnie, że lepsze to niż nic niemniej dla mnie to byłoby kłopotliwe wyciągac rozkładać itd.
Wizjer po prostu jest. Wyciągam przykładam do oka i wszystko a do tego sprzęt nie zwiększa gabarytu..

BTW wyniki pomiarów, które cytujesz różnią sie troszkę od opacznych. Nie jest łatwo dokładnie wymierzyć kąt widzenia obiektywu.
Ogniskowa to ogniskowa. Nie ma co o tym gdybać.
Dla fotografa jasne jest, że przy takich wartościach są dystorsje. Nie wszyscy je prostują czasem jeszcze bardziej krzywią ;-)
W tm teście dla mnie wazniejsze co wykazano jest fakt, że 16 Samsunga jest lepsza od 16stki Sony.
Do MFT nie będę poównywał bo to samo co porównywanie obiektywów pełnoklatkowych do APS-C.

W kontekście przedstawionych wymagań mygosi uważam NXa za bardziej korzystny zestaw.
3 nalesniki to większe możliwości niż 1 naleśnik.
Przy APS-C tylko naleśniki spełniają warunek, żeby zestaw był mały dlatego taka jest logika mojego rozumowania. Inne alternatywy nie są małe.

Sytuacja jest inna kiedy dopuszcza sie MFT albo po prostu kompakty (sam myślę nad uzupelnieniem w EX2F/LX7 bo zoomik ma swoje zalety) no ale skoro ma być APS_C to jest jak jest.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Kfan napisał/a:
3 nalesniki to większe możliwości niż 1 naleśnik
No tak, jednym się nie najesz.. ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Ale z tego co widzę mój temat został już wyczerpany, zaczęliście przekonywać samych siebie o wyższości BN, nad WN - wiecie jak to wygląda z zewnątrz?

Może ktoś ma jeszcze cos konstruktywnego do dodania?
Bo na razie widzę jałowe kręcenie się w kółko.


Szczerze? Ten wątek mniej więcej po trzeciej stronie naprawdę stracił już rację bytu. Stąd bezsensowne kręcenie się w kółko i powrót do nieśmiertelnych tematów świątecznych. Najbardziej konkretny był kfan z ofertą pomacania jego NX10.

Tak zalety jak i wady NEX-ów i NX-ów zostały z grubsza przedstawione. NX - dobre i tanie szkła (naleśniki), gorzej z korpusami. NEX - gorzej ze szkłami (zwłaszcza naleśnikami), ale chyba lepsze korpusy. Wątpię, żeby ktoś mógł jeszcze przedstawić jakieś kluczowe fakty. Więc można temat zamknąć. Teraz pora na zakupy. W razie trudności trzeba rzucić monetą. Nikt za ciebie mygosiu nie podejmie decyzji o zakupie.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
mygosia napisał/a:
Może ktoś ma jeszcze cos konstruktywnego do dodania?
Widziałem dzisiaj w FJ samsunga NX1000 i zaskoczył mnie gabarytami. Nie spodziewałem się że jest taki niewielki, wizualnie zbliżony rozmiarami do Nex-ów 3 i 5 oraz niektórych kompaktów 1/1,7" i wyraźnie mniejszy niż NX100. W porównaniu do ww Nex-ów ma plus w postaci kółka PASM i gorącej stopki oraz wifi. Jest nieznacznie okrojony w porównaniu do NX200/210 ale za to dostępny w kraju, w sklepach stacjonarnych.
Np. w Saturnie za 2099 zł. Mały teścik na e-photozine i sample na optycznych.
Warto rozważyć ten model i przetestować organoleptycznie w sklepie.
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
ja dziś obmacałem Nex 6 i już mi przeszła na niego ochota. Gabaryty 7 obiektyw 16-50 też wcale nie taki mały; w ogóle jakiś taki "klok" wielki mi się wydał. Nex 5 pod względem poręczności dużo lepiej mi leżał.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Moim zdaniem lepszym aparatem do kobiecej dłoni faktycznie byłby NX1000 niż NX200. Mniejszy, lżejszy, okrąglejszy. Ale czy nie za drogi? :-?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Benek napisał/a:
faktycznie byłby NX1000 niż NX200. Mniejszy, lżejszy, okrąglejszy. Ale czy nie za drogi?

No przecież NX200 też nie jest tani. Ceny powyżej 2000 zł.
 
GieKa  Dołączył: 23 Paź 2010
Powiedzcie mi dlaczego takie promocje są w Anglii a nie w Polsce? Przecież przeciętny "Brytol", stać go, tak czy siak i tak kupi i to i to. Przeciętny Polak nie kupi ani tego ani tego bo go nie stać ale gdyby w jednej cenie dostał i tablet i aparat to co innego. I przypuszczam że Samsung mniej by "stracił" na tej promocji w Polsce niż w Anglii. Jest na forum ktoś z Anglii kto planuje zakup tabletu? :)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
GieKa napisał/a:
Przecież przeciętny "Brytol", stać go, tak czy siak i tak kupi i to i to

A dodatkowo kupi wszystkie obiektywy i akcesoria firmowe. Polacy w większości poprzestają na zestawie kitowym. Czyli dla firmy żaden interes. Biznes is biznes litości nie ma.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
W PL taka promocja nie pociągnie sprzedaży.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Krótko, bo z telefonu...

Nx1000 ma chyba plastikową obudowę, prawda?
A nx200 magnezowa?

Bo 5n, to na pewno jakiś metal.

Wifi - niezły bajer :)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
arob napisał/a:
ja dziś obmacałem Nex 6 i już mi przeszła na niego ochota. Gabaryty 7 obiektyw 16-50 też wcale nie taki mały; w ogóle jakiś taki "klok" wielki mi się wydał. Nex 5 pod względem poręczności dużo lepiej mi leżał.


A mi się bardzo podoba i chyba najbardziej ze wszystkich Nexów.
Ma wizjer w narożniku korpusu dzięki temu jest niższy od NX20.
Część chwytowa w miarę konkretna. pokrętełka i przyciski też są.
Na peno nie będzie przeszkadzał fotografowi.
Cena też nie zabójcza jak na ostatnie premiery choć ciut za wysoka IMO (jak za wszystkie nowe bezlusterkowce).
16-50 fany zakres i size jak na APS-C to całkiem OK.
Niestety małe zoomy i matryca APS-C to raczej niemożliwe.Pozostaja stałki no i znów wracamy do punktu naleśników...

NX1000 faktycznie jest dostępny w MM powiem, że szok - pierwszy CSC Samsunga w MM :-)
Mamy więc pierwszą jaskółkę :-D
Jest ok 1600 PLN tańszy od NEX6 ale nie ma wizjera....
Wi-Fi inatomiast może być przydatne dla niektórych osób.

No właśnie wszystko zmierza ku multimedialności sprzętu itu wkrótce odczujemy aspekt kompatybilności/funkcjonalnościz inymi urządzeniami takimi jak m.in.
telefon/smartfon/tablet, kino domowe i ekran plazmowy.
Jak to wszystko jest z jednej firmy to jest po prostu lepiej.
Trzeba to więc też brać pod uwagę.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
GieKa napisał/a:
Jest na forum ktoś z Anglii kto planuje zakup tabletu? :)


Ja sie skusilem (promocja obejmuje Irlandie, gdzie mieszkam). Niedawno kupilem NX20 i mialem zostawic obecnego nx100 jako drugie body dla zony, ale przy takich cenach... W dodatku rozgladalem sie za tabletem i jestem ciekawy jak sprawdza sie podglad EVF z nx20 na tablecie.

Najbardziej oplaca sie NX1000 twin kit (z 20-50 i 16mm) - 473f na amazon.co.uk
Od tego odejmujemy 50f cashback (przesylka darmowa) i cena aparatu to 423f. Co daje 2200zl. Za ta cene w Polsce dostajemy NX ze zwyklym kitem. A tu nie dosc, ze dwa obiektywy (taka 16mm to min 650zl na allegro) to jeszcze tablet. I wszystko z gwaracja amazonu, czyli bardzo dobra.

Co do tego, ze taka promocja nie pociagnie sprzedazy w Polsce to mozna dyskutowac.Sam cashbak na pewno porawilby nieco konkurencyjnosc. Zreszta, zawsze mozna zaoferowac 16mm za 1zl czy cos podobnego. W Uk wyglada na to, ze promocja sie sprawdza, bo na amazonie, w kategorii compact camera systems, najlepiej sprzedajacym sie aparatem jest tablet samsunga ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Nx1000 ma chyba plastikową obudowę, prawda?
A nx200 magnezowa?


Plastikowa w NX1000. Ale plastiki Samsunga to mniej więcej ta klasa co plastiki w Pentaksie k20d. Czyli bardzo dobre i solidne, spasowane nienagannie i nieskrzypiące.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Mam pytanie do posiadaczy NX100 - czy zmiana softu na nowszy polepszyła jakość jpg'ów oraz ogólną szybkość aparatu?
Ostatnio ceny na ten model są bardzo korzystne i zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić (oczywiście z naleśnikiem - jeszcze nie wiem jakim) zamiast kompaktu. Modele NX200 czy NX1000 są lepsze, ale jednak dużo droższe.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Benek napisał/a:
Ale plastiki Samsunga to mniej więcej ta klasa co plastiki w Pentaksie k20d. Czyli bardzo dobre i solidne, spasowane nienagannie i nieskrzypiące.
dziś macałem w saturnie - mogę tylko potwierdzić.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Odgrzebie troche watek - fajna oferta: http://www.mediamarkt.pl/produkt,id-254477

[ Dodano: 2012-11-30, 12:35 ]
A nie, sorry, bez sensu, jest tylko w jednym markecie, w Wa-wie :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Sebastian, za niewiele wiecej mozna wyrwac uzywany GF1 z 20 mm, a za pare stowek mniej z kitem. No ale bez gwarancji.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Miałam w rekach NEXa 5N - nie spodziewałam się, że jest on aż TAK mały :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach