MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Miałam w rekach NEXa 5N - nie spodziewałam się, że jest on aż TAK mały

...i niestety sprawia wrażenie bardzo kruchego. Miałem również neksy w ręku, i wszystki - może poza neksem7 wyglądają dość plastikowo.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie miałam takiego wrażenia.
Może dlatego, że przez ostatnie 1,5 roku używam w 90% przypadków Pentaksa RS 1500
:-)

Inny punkt odniesienia zmienia postrzeganie wad i zalet ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Miałam w rekach NEXa 5N - nie spodziewałam się, że jest on aż TAK mały :-)

Z obiektywem zoom już taki mały nie jest.
Skoro korpus jest bardzo mały a obiektyw duży to czy to jest wygodne?
Osobiście jakoś mi taka koncepcja nie leży.
Kwestia transportu to jedno ale wygoda obsługi to drugie.

Musisz przeanalizować z jakim szkłem to będzie używane.
Niestey jeśli z zoomem to każdy APS_C mały nie jest jako zestaw.
Pozostają więc tylko stałki o których już pisano i zoom nożny który nie zawsze działa albo posiadanie kilku i przepinanie co też czasem jest niewygodne.
Ja chyba na wiosnę dokupię sobie kompakcik premium z uwagi na zoom właśnie.
Mam 2 kandydatów EX2 i LX-7, ze światłem 1,4 dadzą rady w porównaniu do kitowej ciemności (ISO się rekompensuje) a i szerszy kąt mają.

[ Dodano: 2012-12-05, 13:25 ]
Na optycznych jest test NEX-6.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zwycięzcą został Nex 5N z kitem 18-55 i "naleśnikiem" 16mm :-)

Dlaczego akurat on?

Odpowiedź jest prosta i godna blondynki - po prostu robi ładne zdjęcia :-D
Oglądnęłam jpegi z Afryki, które nie były za bardzo PSute i doszłam do wniosku, że taki efekt mnie zadowoli.

Pierwsze próby możecie na razie obejrzeć w wątku chabówkowym.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A jakie robi panoramy :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A ile wszyscy maja ubawu, gdy się puści serię ;-)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Proszę mi się z serii nie śmiać. Stałem na Barum z NEX-5 i manualnym tamronem 50/2.8 (28mm średnicy, ok, 45mm długości) a obok gość z 60D i białą eLżbietą. Jego mina jak puściłem 7fps - bezcenne :lol: .

Niech więc sprzęcik dobrze służy!
 

jocker  Dołączył: 26 Lis 2008
Kfan napisał/a:
mygosia napisał/a:
Miałam w rekach NEXa 5N - nie spodziewałam się, że jest on aż TAK mały :-)

Z obiektywem zoom już taki mały nie jest.
Skoro korpus jest bardzo mały a obiektyw duży to czy to jest wygodne?
Osobiście jakoś mi taka koncepcja nie leży.
Kwestia transportu to jedno ale wygoda obsługi to drugie.

Musisz przeanalizować z jakim szkłem to będzie używane.
Niestey jeśli z zoomem to każdy APS_C mały nie jest jako zestaw.
Pozostają więc tylko stałki o których już pisano i zoom nożny który nie zawsze działa albo posiadanie kilku i przepinanie co też czasem jest niewygodne.
Ja chyba na wiosnę dokupię sobie kompakcik premium z uwagi na zoom właśnie.
Mam 2 kandydatów EX2 i LX-7, ze światłem 1,4 dadzą rady w porównaniu do kitowej ciemności (ISO się rekompensuje) a i szerszy kąt mają.

[ Dodano: 2012-12-05, 13:25 ]
Na optycznych jest test NEX-6.


To ciekawe jak w tym tle wypada nasz pentax k-01....
Widać, że tylko nex wchodzi w grę..?
Tak na marginesie co sądzicie o takim sprzęcie http://www.fotopolis.pl/i...cia-przykladowe

szkoda tylko, że raw nie ma....
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie przyciąłem tutaj żadnej wypowiedzi dotyczącej Nikona 1 V1. Premierowa cena zabijała, ale teraz mocno spadła i do tego jakiś "keszbek" obiecany do końca roku. Podobno obrazek porównywalny z m4/3, wizjer, magnezowa obudowa, szybki AF. Około tysiaka za V1+10/2,8 (po odliczeniu zwrotu 400zł) wydaje się mocno atrakcyjną ofertą. To właściwie rynkowa cena samego szkła. Ma może ktoś jakieś bliższe doświadczenia z tym Nikosiem?

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jocker napisał/a:
To ciekawe jak w tym tle wypada nasz pentax k-01....
Naleśniki nasze są mniejsze od Soniakowego. Kit chyba podobnej wielkości. Korpus dużo większy.

[ Dodano: 2012-12-11, 18:25 ]
denvi napisał/a:
Podobno obrazek porównywalny z m4/3
To chyba zależy z którym m4/3.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Dada napisał/a:
To chyba zależy z którym m4/3.
no może nie najnowszym, z czymś podobnym wiekowo
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Zwycięzcą został Nex 5N z kitem 18-55 i "naleśnikiem" 16mm :-)


To gratulacje i zadowolenia z zabaweczki.
Teraz to tylko możemy sie jedynie na plener "ugadać" :-D i może jakieś grzane :-B w schronisku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W ostatnim wątku Chabówkowym zamieściła kilka mikropróbek.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Miałem tego NEXa w rękach i wrażenie w stylu ...eeeee
Dla mnie to po prostu koszmar ergonomiczny...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ech - jakby cos tej cenie nie miało wad, to bym się nie zastanawiała przez miesiąc co kupić :-)

Rzeczywiście ergonomia kuleje, ale imho do wszystkiego można sie przyzwyczaić. I tak jest lepiej, niż w rs1500 ;-) A plusy dodatnie nie są przysłaniane przez plusy ujemne :-D

Tak jak z ludxmi - trzeba poznać wady obiektu i się zastanowić, czy się potrafi z nimi zyć. Ergonomię mogę przełknąć. Ale pewnie dla niektórych będzie czynnikiem "odrzucającym".
:roll:
Życie...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Ech - jakby cos tej cenie nie miało wad, to bym się nie zastanawiała przez miesiąc co kupić :-)

Rzeczywiście ergonomia kuleje, ale imho do wszystkiego można sie przyzwyczaić. I tak jest lepiej, niż w rs1500 ;-) A plusy dodatnie nie są przysłaniane przez plusy ujemne :-D

Tak jak z ludxmi - trzeba poznać wady obiektu i się zastanowić, czy się potrafi z nimi zyć.


Wczoraj miałem okazję pobawić sie NEXami z racji tego, ze Sony w Euro-RTV zrobiło wystawę gdzie można sobie właczyć aparat i potestować.
Obok NEXa-5 stoją NEXy F-3 tańsze o 800 PLN a wg parametrów technicznych jakby to samo zaznaczam, że do końca nie wiem trzeba by to przenalizować punkt po punkcie.
Przede wszystkim F3- jest większy - obiektyw nie wystaje obwodem poza korpus jak w wersji 5 i dużo lepiej się go trzyma.
Bardzo fajnie "wyłazi" z niego wbudowany flash bo dosyć wysoko dzięki specjalnemu wysięgnikowi.
Generalnie w ręce leży już wygodnie i pewnie nie miałbym obawy, że się "wymsknie". Jakbym sie NEXami interesował to F3 wydaje się interesujący.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
NEX f3 jest w sklepach po 1400 zł, a NEX 5N po 1700 zł. Tylko trzeba trochę poszukać. Ale dwa przycisku z tyłu i jedno kółko. To bym chyba na automacie cały czas leciał. Przy kazdej zmianie ustawień trzeba patrzyć w ekran...upierdliwe jak nie wiem.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Przy każdej zmianie ustawień trzeba patrzeć w ekran... W aparacie bez wizjera, gdzie kadruje się za pomocą tegoż ekranu to normalnie mordęga... ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Nie wiem jak to w tym Neksie jest, ale czy aby nie tak, że kiedy chcesz zmienić jakikolwiek ważniejszy parametr to z powodu braku kółka trzeba otwierać samo menu parametru i tracisz wtedy z kadru obserwowany obiekt.

W NX jest wygodnie, bo kółkami możesz zmieniać przysłonę i czas, nie będąc zmuszonym do otwierania jakiegokolwiek menu. Guzik iFn załatwia inne parametry.

Co do bezlusterkowców. NX20 za 444$. Ostał się jeden, ciekawe czy będzie więcej w takiej cenie:
http://www.amazon.com/Sam...IN%3DB009Z0YZM0
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
triger, Chodzi o to, że przy zmianie ustawień skupiasz uwagę na ustawieniach, a nie na kadrze, przewjasz menu bu znaleźć żądaną opcję. Czy taki nex nie może mieć tylu przycisków, pokręteł jak taki np. nikon p7700 (kmpakt) i wiele mu podobnych?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach