cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Benek napisał/a:
Nie wiem jak to w tym Neksie jest, ale czy aby nie tak, że kiedy chcesz zmienić jakikolwiek ważniejszy parametr to z powodu braku kółka (...)
Masz racje - nie wiesz. Kolkiem (i jednoczesnie wybierakiem krzyzowym) jest tarcza wokol srodkowego przycisku...
Do tego dochodza programowalne przyciski (mozna przypisac WB, ISO, tryb AF, pomiar swiatla itp. itd.) - obsluge aparatu mozna dosc mocno spersonalizowac.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mógłby podobnie jak ty oprzeć całą swoją wiedzę o tym sprzęcie na teście w optycznych.pl, ale byłoby mi wstyd udawać, że moje własne kompetencje sięgają dalej niż sięgają w rzeczywistości.

Może wyczytasz gdzieś necie, czy jest możliwe w tym Neksie bezpośrednie zmienianie ustawień czasu i przysłony bez konieczności używania guzików-przełączników, wchodzenia w jakiekolwiek menu i bez zakrywania wyświetlacza różnymi skalami i graficznymi zakładkami?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Nie czytam testow optycznych, a gdy chce zmienic czas naswietlania/przeslone w NEXie to nie wchodze do menu, tylko krece kolkiem - tym, ktorego nie ma :roll:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wątek toczy się w złą stronę.

Proszę nie przekonywać przekonanych [tyczy to obu stron i tak naprawdę nie interesuje mnie kto ma rację]. To jak kopanie się z koniem.

Idźcie walczyć gdzie indziej. Do swoich tradycyjnych wątków. Na razie tutaj nikt nie potrzebuje pomocy.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Jeśli chodzi o tryb manualny, to musisz nacisnąć jeden guzik, aby kółko działało jako zmieniacz czasu lub przesłony.

Środkowy przycisk kółko-krzyżaka może mieć od 1 do 3 funkcji, np. wybieranie iso, rodzaju pomiaru światła etc.
Jeśli guzik ma więcej niż 1 funkcję, to przechodzimy pomiędzy nimi klikając tymże przyciskiem (czyli jak mamy pomiar światła przypisany na drugim miejscu, to klikamy dziada dwa razy i mamy wybór pomiaru za pomocą kółka). Kadr cały czas widać, pojawia się po prawej taki mały ,widget'
Tak to wygląda w najbiedniejszym neksie 3.
W nowej 5r i 6 jest jeszcze pokrętło na górze obudowy, w 6 dodatkowo połączone z tarczą wyboru programu ekspozycji.

Mnie osobiście denerwuje brak tego ostatniego wybieraka (zmiana programu ekspozycji to 2 kliknięcia w menu, bez widoku kadru), oraz brak możliwości ustawienia zakresu dla auto iso i minimalnego czasu przy którym to iso jest podbijane

Z tego co pamiętam z bawienia się neksem 6 w saturnie, to wszystkie moje zastrzeżenia z 3 zostały wyeliminowane ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
triger, nie ma sensu dyskutować. Przyjmij, że tak jest i tyle.

[ Dodano: 2013-02-15, 14:47 ]
mygosia napisał/a:
Proszę nie przekonywać przekonanych [tyczy to obu stron i tak naprawdę nie interesuje mnie kto ma rację]. To jak kopanie się z koniem.

Ale nikt nie przekonuje, tylko prostuje NIEPRAWDY wypisywane przez innych słabo zorientowanych użytkowników, które to informacje mogą wprowadzić w błąd innych użytkowników.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki - koniec wątku widzę.

nie umiecie się zachować.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
nikt nie przekonuje, tylko prostuje NIEPRAWDY wypisywane przez innych słabo zorientowanych użytkowników, które to informacje mogą wprowadzić w błąd innych użytkowników.

http://xkcd.com/386/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ooo - właśnie mi tego brakowało 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach