WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
Użytkownicy 645 POMOCY !!
Witam wszystkich użytkowników 645 !!
Proszę o pomoc ... od kilku dni mam 645 ale po wsadzeniu kasety z filmem nie mogę wyzwolić migawki, tak samo jest bez filmu.
Jeżeli wyciągnę kasetę to wszystko jest OK
zębatki się kręcą i wszystko jest jak należy.
Nie wiem czy popełniam gdzieś błąd w zakładaniu filmu czy aparat jest uszkodzony.
Proszę o pomoc

//WieH
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
WieH, na 99% źle zakładasz film
Zaraz wyślę Ci na PW manuala do 645 i zobaczysz jak się poprawnie zakłada film. Można się rąbnąć, bo kasetkę trzeba odwrócić do góry nogami, żeby było poprawnie.
Mam nadzieję, że mail podany przy rejestracji przyjmie kilka megsów. Jak nie, pisz na PW.

[ Dodano: 2007-05-03, 13:29 ]
poszło

[ Dodano: 2007-05-03, 13:29 ]
aha, przenoszę wątek do działu o średnim :mrgreen:

 

WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
Doszło !
Za chwile to sprawdzę

//WieH

[ Dodano: 2007-05-03, 21:22 ]
Niestety nie działa :-(
Zrobiłem dokładnie tak jak na stronie 21-22 ale niestety nic to nie dało.\
Co ciekawe... film się przesuwa na rolkach jeżeli próbuje ręcznie przesuwać zębatką trzymając kasetę w rękach,bez kasety wyzwala się migawka i obraca się zębatka na tyle mocno że bez problemu może pociągnąć film ale po wsadzeniu jej cisza.Tak jakby uruchamiała się jakaś blokada (bez założonej kliszy jest to samo).
Może któryś z tych trzech bolców które się wciskają po wsadzeniu kasety to powodują ??
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
WieH, nie mam pojęcia co to może być.
1) Kaseta jest oryginalna? Pentax nie dopuszcza wymiennych kaset uniwersalnych dostępnych na rynku, musi być oryginał z logo P
2) Kaseta to 120 czy 220 ?
 

WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
Oryginalna kaseta PENTAX 120
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie wiem.
Czepiając się wszystkiego - baterie mają siłę kręcić filmem? [pisałeś, że silnie kręci, ale może zmien zasilanie]. Skoro:
WieH napisał/a:
po wsadzeniu jej cisza.Tak jakby uruchamiała się jakaś blokada (bez założonej kliszy jest to samo).
to może źle instalujesz kasetę. Przepraszam, piszę absurdy, ale nie wiem co to może być, chcę Cię naprowadzić [najczęściej szczegóły decydują]
 

WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
Co do zasilania sprawdzałem na nowych bateriach alkalicznych i akumulatorach Ni-MH
Myślę, że kaseta też jest dobrze zamontowana, bo inaczej się nie zamknie.
Tak dla sprostowania to jest 645 nie 645N ,ale myślę że napęd kasety jest taki sam z tego co widziałem w instrukcji.
Jest to naprawdę dziwne bo powinno działać...
Zastanawia mnie tylko fakt że bez filmu z pustą kasetą też nie działa chyba że tak ma być.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
z pustą kasetą powinien działać, wyzwalać migawkę [przynajmniej tak jest w wersji N].

Z tego co doczytałem kasety w wersjach 645, 645N i 645NII nie różnią się [różni się ilość klatek w 220: dla 645 jest to 30, dla N już 32]

Nie wiem jak mam pomówc, nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
 

WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
Szkoda że to taka zagadka.
Jutro zrobię fotki cyfrą i wyślę Tobie na email'a...może jak zobaczysz to CI się coś nasunie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
WieH, ok, podeślij popatrzę. Postaraj się zrobić to jutro w dzien, bo wieczorem będę 645ką pracował, czyli raz, że czasu na patrzenie nie będzie, dwa, że kaseta będzie prawie ciągle w korpusie. Ciekaw jestem czy czegoś się dopatrzymy, zagadkowa sytuacja

[ Dodano: 2007-05-04, 22:41 ]
popatrzyłem, wszystko wdaje się być dobrze. Kaseta ok, korpus ok. Tak jak napisałem w mailu - pewnie jakiś styk wariuje, ale nie mam już pomysłu.
 

WieH  Dołączył: 27 Kwi 2007
No widzisz...styk...
Zakleiłem trzy punkty stykowe w kasecie i ruszył !! :mrgreen:
Na pewno coś teraz może nie zadziałać tylko co ?? No i oczywiście teraz pytanie dlaczego się tak dzieje.Zrobię próbne zdjęcia i wywołam film zobaczę co i jak i przyglądnę się kasecie.
Czy masz może do dyspozycji jakiś omomierz żebyśmy mogli porównać nasze kasety ??

//WieH
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
WieH napisał/a:
Czy masz może do dyspozycji jakiś omomierz żebyśmy mogli porównać nasze kasety ??
coś się znajdzie, spoko, daj znać.

*dobrze, że nie pytasz o LOMOmierz, bo nie trawię tej nowoczesnej sztuki :-P
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
no i jak? i jak? :D bom ciekaw jak się ta historia skończyła :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pewnie jeden mowil o 645 a drugi o 645n :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Spinner, nie ma to jak odgrzebać wątek, nie? :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No nudzilem sie troche... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja juz myslalem ze jakis nowy user 645 sie pojawil, a to sie wujek Spinner nudzi tylko ;)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Cytat
Wszystkie gwiazdki tego swiata...


Gwiazdke 16-50/2,8 tez :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Spinner napisał/a:
Gwiazdke 16-50/2,8 tez :?: :mrgreen:


Nie, tylko te swiecace.
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
milo napisał/a:
Ja juz myslalem ze jakis nowy user 645 sie pojawil, a to sie wujek Spinner nudzi tylko ;)

no to pojawił się - nie chwaląc się jamci to :mrgreen:

[ Dodano: 2008-06-26, 16:29 ]
to jest dopiero odgrzebanie wątku, nie? ;-)

też się trochę aktualnie nudzę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach