tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
  Doradźcie kompakta
Znajomy prosi o pomoc, bo musi na komunię dla dzieciaka aparat kupić i mnie pyta co, o ile w DSLR-ach jako tako jestem zorientowany to o kompaktach, małpkach nie bardzo mam pojęcie.
Wymagania: stabilizacja, zoom x3, bardzo dobry tryb auto, cena 700-800zł, może panasa albo canona jakiegoś, swego czasu olek robił fajne małpki, podpowiedzcie coś.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: Doradźcie kompakta
tomecki napisał/a:
Znajomy prosi o pomoc, bo musi na komunię dla dzieciaka aparat kupić i mnie pyta co, o ile w DSLR-ach jako tako jestem zorientowany to o kompaktach, małpkach nie bardzo mam pojęcie.
Wymagania: stabilizacja, zoom x3, bardzo dobry tryb auto, cena 700-800zł, może panasa albo canona jakiegoś, swego czasu olek robił fajne małpki, podpowiedzcie coś.


c-5060 , szkło 1.8, wolny AF ,spora matryca 1/1.8, tylko nówka nie do dostania już.. ale rewelacjna jak na kompakt jakość. nawet RAW'a ma chyba. obudowa z magnezu i odchylany ekranik..

jakiś czas temu szukałem dobrego kompakta tej samej klasy co ten olympus i nic niestety nie znalazłem ciekawego.

ale dzisiaj z tego co mówią tu i ówdzie najlepiej Fuji F30 lub nowsze, iso 800 znośne ,400 ładne -> i do tego ja lubię kolory z fuji matryc z automatu wydają sie całkiem w porządku
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Guerilla, RAWa? Dla dziecka? Poza tym myślę, że wypadałoby, by był to aparat nowy, a C-5060 raczej taki nie jest. Wymagania dla takiego dziecka, to duży LCD i jakieś bajery, by mógł się pochwalić przed kolegami. Mając 9-10 lat raczej nie zwraca się uwagi na rozpiętość tonalną, czy dokładność oddawania barw. Ma być bajer i koniec. Dobrze, by miał w nazwie jakąś znaną markę. Weź Tomecki poszukaj wśród Panosłoików - one mają stabilizację, zoom i szpanerski wygląd.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Guerilla, RAWa? Dla dziecka? Poza tym myślę, że wypadałoby, by był to aparat nowy, a C-5060 raczej taki nie jest. Wymagania dla takiego dziecka, to duży LCD i jakieś bajery, by mógł się pochwalić przed kolegami. Mając 9-10 lat raczej nie zwraca się uwagi na rozpiętość tonalną, czy dokładność oddawania barw. Ma być bajer i koniec. Dobrze, by miał w nazwie jakąś znaną markę. Weź Tomecki poszukaj wśród Panosłoików - one mają stabilizację, zoom i szpanerski wygląd.


racja, zagapiłem się :)

to ja polecam samsungi te z serii NV - ładnie się prezentują!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Już się zląkłem że ktoś mi topic podpier..... , :-B dla wiecznie czuwających modów.

Myślę że tak jak pisze Michu, powinien być bajerancki żeby przed kolegami a i niejednokrotnie przed koleżankami błysnąć ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Już się zląkłem że ktoś mi topic podpier..... , :-B dla wiecznie czuwających modów.

Myślę że tak jak pisze Michu, powinien być bajerancki żeby przed kolegami a i niejednokrotnie przed koleżankami błysnąć ;-)


czyli musi wyglądać jak najtandetniej w sensie profesjonalnego look'u :)
różowy mju olympusa odpada napewno
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Re: Doradźcie kompakta
tomecki napisał/a:
Wymagania: stabilizacja, zoom x3, bardzo dobry tryb auto, cena 700-800zł, może panasa albo canona jakiegoś, swego czasu olek robił fajne małpki, podpowiedzcie coś.

ze stabilizacją to chyba będzie problem i w ogóle za takie pieniądze coś nowego i dobrego, sam nie wiem. Widziałem kiedyś aparat w dłoniach "pierwszokomunistki" i myślę, że najlepiej by było, gdyby zmiana ogniskowej odbywała się w jego wnętrzu (np. sony z serii DSC-T, parę samsungów itp.), a nie przez wysunięcie obiektywu. Dzieci są beztroskie i mogą bardzo szybko unieruchomić taki obiektyw (wystarczy trochę piasku, albo otwarcie obiektywu i zablokowanie w tym samym momencie choćby palcem dowcipnego kolegi/koleżanki), a serwis niekoniecznie uzna to za naprawę gwarancyjną.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie zapomnij o filmikach!
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
I znowu Canony sa tanie i dobre ;-) Seria A w tych cenach nie ma właściwie sobie równych jeśli chodzi o jakość zdjęć. Co prawda bez stabilizacji... Ale zato banalnie proste w obsłudze. Panasy w tym przedziale stabilke mają, ale nie mieliśmy ich dawno i o jakości zdjęć nic nie powiem...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Throwend napisał/a:
Seria A w tych cenach nie ma właściwie sobie równych jeśli chodzi o jakość zdjęć. Co prawda bez stabilizacji...
A570 IS, A710 IS
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Ładnie prezentuje się Kodak V803. Jest metalowy, ma kilkanaście ładnych kolorków, zoomowanie przy video , ze 20 trybów tematycznych, polskie menu, jest cieniutki i w ogóle mi się podoba. Myślę o takim dla córki.

http://allegro.pl/item191...per_zestaw.html
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
A570 IS, A710 IS

Tak, w okolicach tysiąca i wyżej. Wiem, że takie są, ale trzeba zwrócić uwagę na tzw. ramy cenowe klienta :-P

Kodaki mają kilkanaście kolorków... Najbardziej irytująca rzecz dla osoby, która dodaje je na stronę sklepu... Masę czasu straciłem na te chrzanione zdjęcia tych cudownych aparatów chociaz nikt ich nie kupuje :evil: Ostatni raz widziałem kodaka w sklepie parę miesięcy temu.

Córka pewnie nie zauważy programów tematycznych i będzie focić na 'auto' cały czas. :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Się podepnę pod wątek.

Moje dziecko ostatnio często "robi zdjęcia" jednorazowym aparatem, bez filmu. A jak dorwie jakiś kompakcik to jest cała szczęśliwa.. jakoś z K10D troche jej jeszcze nie po drodze.. Dziecię ma 6 lat. No i właśnie tak se wymyśliłem, żeby jej sprawić na urodziny jakiś niedrogi kompakcik cyforwy (zrzuta będzie).
W czasie dzisiejszej wizyty w MM widziałem Pentaxa E30 (chyba 30) za całe 369 zl, Sony DSC S700, za 399 i jakiś Canon (nie pamiętam numerka... :oops: ) też za 399.
Cos o nich wiecie? znacie? bo ja zielony jestem.
Mi by najbardziej pasował Pentax W30, albo A30, ale za drogie...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Jak tanio ma być, to Panasonica LS60 można już za 250 zakupić.
http://www.ceneo.pl/413429
Tutaj review - http://www.cameras.co.uk/...ic-dmc-ls60.cfm
Zresztą na ceneo też są pozytywne.

I ma stabilizację obrazu :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
nie no grip tego panasłoika imponujący


Ja jakieś pół roku temu kupiłem mojej pani TAKIEGO Samsunga s1050
I jest zadowolona, ale jak teraz patrzę to żałuję, że jej nie wcisnąłem canona a570IS, chociaż wolała większy wizjer i czarną fajną obudowę, canon jest brzydki ale jednak to IS duuużo daje w kompaktach.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Jak słyszę te porady odnośnie panasoników i canonów to mnie skręca.
Najlepsze kompakty robi Fuji i już.
Dla dzieciaka taki F31 fd albo F50 fd będzie OK.
Porównajcie sobie ISO 800 z tego Fujika F30 do Nikona D50 na dpreview a potem z innego kompakta "szacownej" marki.

Jeszcze o linku zapomniałem:
http://www.dpreview.com/r...mf30/page14.asp
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Kfan napisał/a:
Najlepsze kompakty robi Fuji i już.
Dla dzieciaka taki F31 fd albo F50 fd będzie OK.

Ale taki F50fd jest jedynie 3.5 raza droższy od rzeczonego Panasonica.
Kfan, dziecko ma 6 lat, może od razu kupić mu lustrzankę ? Bez przesady...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No tak właśnie na szybko przelciałem po Allegro i znalazłem tylko F50fd, ale to już trochę poza zakres cenowy wychodzi...
A wczoraj widziałem jeszcze takie coś jak: Panasonic LZ6 za 444. Ktoś coś wie?
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Arti, ogólnie jak jest w miarę duzo światła, to Panasonic daje nawet fajne efekty. Przy wyższym ISO(tak 400) to się z lekka akwarela robi, ale Córze to chyba na tym etapie nie powinno przeszkadzać(a jak się będzie przyzwyczajać od małego to przynajmniej na szumofoba nie wyrośnie). Za Pasikonikiem przemawia IMHO bajecznie prosta obsługa, no i chyba w każdym modelu idzie tzw. tryby kreatywne uruchomić.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
tomecki, Nie bierz się za to!!!! Ostrzegam, bo będziesz tym, który namówił sponsora na wydatek 800 PLN, a za trzy tgodnie ten aparat będzie kosztował 720 PLN i ..... już masz w rodzinie opinię tego , który wuja skąpca naraził na stratę 80 PLN. Moja rada:
Jak do mnie ktoś się zwraca z taką prośbą, to biorę ostatnie dwa numery FVD i Fotografii Cyfrowej i daję delikwentowi, żeby sobie wybrał w granicach cenowych, wyglądzie , szpanie i wg, czego tam jeszcze chce. W ten sposób jak za kilka tygodni powiedzą że to, nie to, to sami wybrali i nikt na ciebie nie zwali winy, a przyjemności i tak z tego tytułu nie masz, bo opinię o tobie to ci koledzy na forum wyrobią , a nie wuj - skąpiec.
ARTI, a ty to dziecku pokaż jak to się robi i jak działa, ale tak, żeby samo było zainteresowane. A w przyszłym roku, rusz... no cholera zapomniałem co masz ruszyć, i zaprowadż dziecko do Pałacu Młodzieży, na Jagiellońską, do kółka fotograficznego dla dzieci. Na starość masz , jak znalazł, zastępcę na forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach