Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
corn napisał/a:
ARTI, a ty to dziecku pokaż jak to się robi i jak działa, ale tak, żeby samo było zainteresowane.

Ale jak, znaczy mam K10D jej rozłożyć i pokazać?! :evilsmile: ;-)
Do Pałacu to będzie chodzić jak podrośnie.. albo lepiej nie, bo mi lustro zabierze... ;-)
Poza tym to ma być też czasem potrzebna w domu cyfrowa małpka, w kieszeni zabrana, tam gdzie z lustrem nie po drodze. A Smarkata ma na razie dużą frajdę, jak może kotu albo siostrze zrobić zdjęcie... No i zamiast kolejnej lalki stojącej na półce na urodziny zasugerowałem aparat.. Ona jeszcze nie zrozumie co to głębia ostrości i bokeh... Ale może później chwyci. Tak, zdaję sobie sprawę, że aparat dla takiego szkraba o może przegięcie... chociaż ja Smienie ojcu na pierwszy biwak w II klasie zabrałem.

A wracając do tematu. Panasonic mnie kusi stabilizacją, trochę więcej ustawialności, a jednocześnie program "dla 6latki" też na kółku. no i zoooom panie... 6krotny... wczoraj słuchałem potulnie człowieka w MM ;-) ..
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
corn napisał/a:
tomecki, Nie bierz się za to!!!! Ostrzegam,

corn, a możesz zwrócić uwagę na datę pierwszego posta w tym temacie :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kfan napisał/a:
Dla dzieciaka taki F31 fd

...nie bedzie OK!

Tego kompakta nie polecilbym nawet doroslemu laikowi. Powod? Kiepskie naswietlanie w trybie auto (notorycznie niedoswietla chroniac swiatla przy przepaleniem). W postprocesie mozna bardzo duzo wyciagnac ze zdjec, ale do tego potrzebna jest wprawa nie mniejsza niz do wolania RAW-ow.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
tomecki, Mogę , ale znowu idą święta i przyjęcia i koniec szkoły iiiiii i inne jeszcze okazje. Wiec podaruj sobie odrobinę luksusu, za friko, a jaki dystans, jak od fachowca.

[ Dodano: 2008-02-26, 11:40 ]
Arti, No i widzisz, sam nie byłeś lepszy, a się dziecku dziwisz. A to już nie czasy Smieny, Starta nawet II, tylko syfra, to i szybciej się gówniarze uczą, zwłaszcza zakazanych rzeczy.
Do zobaczenia na plenerze z dziećmi.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Witam...
Muszę się o to zapytać, jaki kompakt(w sensie aparat fotograficzny) do 1000zł dla osoby która potrzebuje wielozadaniowego aparatu(chce zacząć "zabawę" z fotografią) który musi także "kręcić" filmy w miarę dobrej jakości, dawno nie zaglądałem jakie tam kompakty produkują, a jak widzę aparaty z 20trybami tematycznymi to mi się nie dobrze robi :D Więc liczę na wasze porady, co można polecić osobie z taką kwotą?
Pozdro
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Tego kompakta nie polecilbym nawet doroslemu laikowi. Powod? Kiepskie naswietlanie w trybie auto (notorycznie niedoswietla chroniac swiatla przy przepaleniem).


Smieszne, F30 mial tendencje do przepalania, co bylo DUZO bardziej uciazliwe...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
F30 mial tendencje do przepalania

Pewnie chcieli to poprawic i... przesadzili :-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to ja się przyznam, że pozostałem wierny firmie.. i nabyłem Pentaksa E40...
Najprostszy i najtańszy z tych, które oglądałem. Szału to to cudo nie robi, no ale. :roll: Teraz się módlcie, żeby się okazało, że trafiłem z prezentem... bo się rodzina składała to wtopy nie może być.
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Arti napisał/a:
Teraz się módlcie, żeby się okazało, że trafiłem z prezentem

e tam, najwyżej kadyszkę podarujesz, a sobie kompakta zostawisz :-P

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MORKO, a to by akurat znaczyło, że prezent był bardzo trafiony ;-) . Nie mam nic przeciwko. Do czasu aż Ada będzie w stanie obsłużyć sprawnie K10D to może Pentax już będzie FF robił....
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Arti, Dzisiaj nabyłem nowy numer FVD jest tam ranking takich właśnie minikompaktów. Podpowiadam, ale nie biorę odpowiedzialności.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
A ja mam znowu pytanie jaki kompakt do 500zł??
Dla fotoamatora?
Mnie zaciekawiły te dwa:
- Canon PowerShot A570 IS
- Panasonic Lumix DMC-LZ7
A może coś innego?

@corn polecają jakiegoś ciekawego do 500zł?? ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ArturMaly napisał/a:
Canon PowerShot A570 IS
Mam, fajny. Ale w ogóle cała seria A Canonów to miłe małpki.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
ArturMaly, Odpowiadam , bo w lokalizacji masz brak dostępu do FVD.
Nie ma żadnego poniżej 5oo PLN.Natomiast 7 miejsce Casio- 850PLN; 9.Samsung-620PLN;14 Kodak - 650 PLN;16. Pentax optioV10 -720 PLN 17. ostatni Olympus -620 PLN.
Pierwsze miejsce IXUS 960IS - 1350 PLN - potwierdzam jakość, starsza córka ma.
Młodsza ma Olympusa mju790SW- trzecie miejsce za 910 PLN, ale ixusowi do pięt nie dorasta. To jest moja opinia , ale ja jestem daleko.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale w ogóle cała seria A Canonów to miłe małpki

I tu po raz pierwszy muszę się z kolegą zgodzić, seria A fajna jest i do tego ma manuala.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ja dziś zamówiłem Nikona Coolpixa 10L.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Nikona Coolpixa 10L.


L10?

Oj. Chociaz biorac pod uwage cene, ok.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
ArturMaly napisał/a:
jaki kompakt do 500zł??
Z tym powinieneś się w cenie zmieścić
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
piotr_luk napisał/a:
ArturMaly napisał/a:
jaki kompakt do 500zł??
Z tym powinieneś się w cenie zmieścić
Obrazek


No dobra, jaki cyfrowy aparat kompaktowy do 500zł :P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos, dla córki. Za 250 zł to ja nic lepiej nie znajdę. A tak nie będzie marudzić, że jej się jednorazówki co chwilę kończą ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach