wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
To wszystko naprawdę śmierdzi mi narodowymi kompleksami i niechęcią do zaakceptowania stanu faktycznego. Przywyknijmy wreszcie do tego, że nie ma się czego wstydzić, a nawet, jeśli wypadamy słabo to przynajmniej jest wesoło :)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Mozesz sobie wyobrazic inny powod, ktory sklonilby do sfotografowania na pierwszym planie billboardow w Zakopanym, bud z dykty upstrzonych napisami day-glo w centrum miasta, restauracji w tupolewie, itd?
Hm, no w sumie.
dzerry napisał/a:
To są rzeczy, których się z zasady nie fotografuje.
No ale czemu się nie fotografuje? Czy trzeba wysiłku formalnego, by dostrzec, że to jest autentyczne otoczenie w odróżnieniu od odbudowanych po wojnie starówek?

Zmienię ton. Bo chyba za bardzo rozkładam Wiecha na czynniki pierwsze, gdy w sumie bardzo cenię taką fotografię zarówno z tych powodów o których wspominasz:
dzerry napisał/a:
Gdyby nie te intelektualne pobódki, za 20-30 lat, nikt by nie wiedział jak to wszystko wyglądało.
ale także jako krok ku wizualnym oswojeniu rzeczywistości, otwarciu nań oczy, z jednej, ale też złagodzeniu odruchu wymiotnego.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
To wszystko naprawdę śmierdzi mi narodowymi kompleksami i niechęcią do zaakceptowania stanu faktycznego.
Sreksy kompleksy. Argument wytrych. Widziałeś pierwsze reakcje lokalsow na zdjęcia Dakowicza z Cardiff? Walijskie kompleksy narodowe?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
wojtekk napisał/a:
To wszystko naprawdę śmierdzi mi narodowymi kompleksami i niechęcią do zaakceptowania stanu faktycznego.
Sreksy kompleksy. Argument wytrych. Widziałeś pierwsze reakcje lokalsow na zdjęcia Dakowicza z Cardiff? Walijskie kompleksy narodowe?


No pewnie :) Każdy naród je ma. Prawda zawsze w oczy kole :)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
To wszystko naprawdę śmierdzi mi narodowymi kompleksami i niechęcią do zaakceptowania stanu faktycznego. Przywyknijmy wreszcie do tego, że nie ma się czego wstydzić, a nawet, jeśli wypadamy słabo to przynajmniej jest wesoło :)

wojtekk napisał/a:
No pewnie :) Każdy naród je ma. Prawda zawsze w oczy kole :)

hahaha w całej tej dyskusji ten ton najbardziej mnie dziwi, żeby tak podchodzić do sprawy trzeba chyba najpier przyjąć na wiarę obiektywizm fotografii, no nie! Wiecha i innych... tymczasem obiektywizm w fotografii skończył się gdzieś w 1839! a przepraszam N. Niepce robił nas w balona dużo wcześniej!
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
:)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Przywyknijmy wreszcie do tego, że nie ma się czego wstydzić, a nawet, jeśli wypadamy słabo to przynajmniej jest wesoło :)

Nie bardzo.
Ja się wstydzę i nie jest mi do śmiechu.


fot. Chris Steele-Perkins/G.B. ENGLAND. London. St. Thomas's Hospital.

Dla tych tam w sejm... (zdecydowana większość), takie zdjęcie to koniec świata :!:






Czy w albumie Tomka Wiecha jest zdjęcie przedstawiające "Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie" ?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jest Dżizas ze Świebodzina, w istocie. Duży.

Dobra, za te akcje z gejami ja też się wstydzę. I to bardzo. Co więcej, mocno bym za uszy targał. To jest swoją drogą temat na dokument, polskie fobie...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Widzę, że polskie ścieki płynące szerokim nurtem w internetach Panowie też chcą tutaj zaszczepić?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
To chyba bardziej w kontekście refleksyjnej żałości niż dyskusji.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Daleki jestem. Po prostu siakaś taka refleksja nam wyszła.

Poza tym, nudno się zrobiło ;)
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
Zrobiło się nudno, trzeba rzucić mięsem. Zupełnie jak w polityce ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jakiego albumu o Polsce byście sobie życzyli?
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
Mnie by interesowała ciekawie podana architektura i do tego jakieś cycki.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jitt napisał/a:
Mnie by interesowała ciekawie podana architektura i do tego jakieś cycki.


Nareszcie jeden, co wie, co się liczy w fotografii! :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach