annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
prosze o komentarz :)
hej hej :)

witajcie w ten cudny wieczor :)
bardzo chcialabym prosic o komentarz dotyczacy mojego zdjecia. oto link do niego (i do moich pozostalych gniotow) :

http://www.fotoik.pl/inde...pokaz&id=352212

Bardzo zalezy mi na tym zebyscie napisali mi co jest dobrze a co zle :) bo od jakiegos czasu moje zdjecia przechodzda milczeniem... nikt nie krzyczy ;d

sciiskam Was wiosennie annowo i jeszcze weekendowo
:)
Wasza annuszka lokata :D
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Dla mnie ok. Nie wiem czemu mi nie pasuje zwykle brak ostrości.
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
tzn tutaj tez nie pasuje?
;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Tak coś jakby. Ta głębia ostrości nie tego. Ale to moje odczucie.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Meggido, spójrz na struny... IMO... GO jest ok :-) ale pewnie chodzi Ci o to, że "zazwyczaj" GO powinna obejmować również oko, czy tak?

Jednak czytając info o autorce jestem przekonany, że efekt "oleju" jest zachowany :mrgreen:

Pozdrawiam :-)
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
Alfx napisał/a:
efekt "oleju"


a co to takiego? ;p
ja przepraszam za ten olej i za glowe :D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
troszkę zbyt z profilu.. wydaje mi się że gdyby sie przesunąć z aparatem w lewą stronę troszkę ..

i do tego mocny punkt zdjęcia jest nie wiadomo gdzie, trochę wzrok lata między twarzą a dłońmi i strunami


przejrzałem twoje zdjęcia inne,
to w porównaniu do niektórych z portfolia jest dużo słabsze :)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Prawie wszystkie zdjęcia z Twojego folio mi się podobają, no może poza tą babcią z gołębiem ;-) . Chyba wołałbym niewiedzieć co ona z nimi robi. Zdjęcie, które wstawiłaś bezpośrednio do tego wątku bardzo fajne.
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
dzieki :) babcia z golebiem jest boska :P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
annuszka, mi sie to foto nie podoba, bo to raczej pokaz mozliwosci 50'tki. Nie podoba mi sie poza dziewczynki, to jak wyciewra nos jest jakies niesmaczne. Dziwna jest tez perspektywa, ja zrobil bym to zdjecie bardziej po sosie, lub wogole z niego zrezygnowal. Pozdrawiam!

Aha, portfolio nie przegladalem. Wiec oceniam tylko to przytoczone zdjecie.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
milo napisał/a:
Nie podoba mi się poza dziewczynki, to jak wyciewra nos jest jakies niesmaczne.


Milo, w życiu bym nie pomyślał że ona wyciera nos :shock: :mrgreen: . Wg. mnie spogląda onieśmielona, zasłaniając usta ręką, bo ktoś właśnie poprosił ją aby zagrała, a ona nie umie, bo pierwszy raz w życiu trzyma gitarę ;-) .

Fantazja przydaje się nie tylko przy robieniu, ale i przy oglądaniu zdjęć :mrgreen: .
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
a mz ona sluchala ;D bo ciocia tlumaczyla jej cos ...
ech nie wiem czy mam sie bronic... ale poki co na kazdy zarzut mam jakies swoje uzasadnienie...
moze jeszcze ktos cos napisze
pozdr i dizeki za uwage
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
wg mnie co jest do poprawienia to:

1. jak powyzej bylo juz pisane - brak srodka ciezkosci zdjecia, wzrok lata i na niczym nie moze sie skupic na dluzej

2. byc moze jest to zwiazane z ta ciemna plama z tylu kadru - jest rozmyta, rozprasza i "ostro" sie konczy po lewej stronie w dolnej czesci kadru, tworzac niepotrzebne napiecie

3. dlonie, a szczegolnie ta przy twarzy - bardzo trzeba na nie uwazac, by je odpowiednio kontrolowac. Mi tez, podobnie jak milo'wi, nie podoba sie ta reka, jest nienaturalnie wygieta

no i to o czym pisali juz inni, bardziej bym z lewej strony kadrowal by wieksza czesc twarzy wyeksponowac...

[ Dodano: 2007-05-04, 14:00 ]
Przegladnalem tez inne Twoje foty, wg mnie inne ujecie z tej serii (Passion) jest duzo lepsze!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
annuszka napisał/a:
a mz ona sluchala ;D bo ciocia tlumaczyla jej cos ...
ech nie wiem czy mam się bronic... ale poki co na kazdy zarzut mam jakies swoje uzasadnienie...
moze jeszcze ktos cos napisze
pozdr i dizeki za uwage



mi się zdaje że największym uzasadnieniem jakie masz to to, że bardzo lubisz tą dziewczynkę co gra, i dlatego to zdjęcie tak bardzo ci się podoba:)
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
starymada, tenkju ;))))))
sciskam annowo

guerilla, to nie tak jak piszesz -
guerilla napisał/a:
że bardzo lubisz tą dziewczynkę co gra, i dlatego to zdjęcie tak bardzo ci się podoba
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
E tam, czepiacie sie. Przeciez to zdjecie uchwycone, wiec nie komentujcie pozy modelki. Co to znaczy "reka jest nienaturalnie wygieta" - nie widze, zeby ktos dziewczynce na sile ta reke wyginal. A tekst "to jak wyciewra nos jest jakies niesmaczn" powinien bardziej zainteresowac badacza dziwnych skojarzen niz autorke zdjecia. A juz calkowicie powalilo mnie: "ostro się konczy po lewej stronie w dolnej czesci kadru, tworzac niepotrzebne napiecie" - uuu to straszne, mam nadzieje, ze je wytrzymales.

A co do zdjecia, to jest po prostu za ciasne i stad te wszystkie negetywne odczucia. Zbyt duzo rekwizytow i niepokojacych zagadek jak na portet, zbyt malo kontekstu na reportaz. Tutaj brakuje po prostu oddechu i przede wszystkim cioci, bo bez niej to zdjecie faktycznie niewiele mowi i rodzi skojarzenia o wycieraniu nosa. Ogolnie jestem na fifty/fifty ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się bardzo podoba ostatnia fotka w portfolio (portret dziewczynki w czerwonym swetrze).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
Prawie wszystkie zdjęcia z Twojego folio mi się podobają, no może poza tą babcią z gołębiem . Chyba wołałbym niewiedzieć co ona z nimi robi. Zdjęcie, które wstawiłaś bezpośrednio do tego wątku bardzo fajne.
Podpisuję się pod tą ocena Piotrusia.

Dodam tylko, że portrety dziewczynek szczególnie mi się podobają.

[ Dodano: 2007-05-04, 23:13 ]
annuszka napisał/a:
a mz ona sluchala ;D bo ciocia tlumaczyla jej cos ...
dokładnie tak odbieram to zdjęcie. Uważam, że właśnie jest uchwycone w bardzo dobrym momencie.
 

annuszka  Dołączyła: 01 Lut 2007
dzerry, dziekuje bardzo :) masz 100 % racje :)

djack, tam jest zdecydowanie wiecej gnotow jeszcze - trzeba kliknac na gorze - pokaz wszystkie zdjecia

zorzyk, :) babcie zostawmy w spokoju :D a golebie w pokoju :D
dziekuje :) za to ze zechcieliscie rzucic okiem na moje ;D gniotki kochane :D:
sciskam mocno
anus :-D
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
dzerry napisał/a:
A juz calkowicie powalilo mnie: "ostro się konczy po lewej stronie w dolnej czesci kadru, tworzac niepotrzebne napiecie" - uuu to straszne, mam nadzieje, ze je wytrzymales.



W tym momencie jednak nie wytrzymalem hehe.
Fotografia jest sztuka i trudno jednoznacznie wskazac i ustalic, jak kadr ma wygladac - byloby to bez sensu. Sa jednak pewne generalne reguly, ktorych stosowanie pozwala przynajmniej na robienie zdjec POPRAWNYCH, a nie slabych. Na poczatku nalezy sie wiec skupic na unikaniu podstawowych bledow i przestrzeganiu generalnych praw czy tez sztuki komponowania kadru. Dopiero potem, gdy juz ta mozliwosc opanujemy mozemy zaczac bawic sie w bardziej odwazne kadrowanie, ale bedac juz w pelni swiadomym DLACZEGO to robimy, ze nie jest to PRZYPADKOWE.

I wlasnie jedna z kluczowych zasad kompozycji jest unikanie "ostrego" konczenia kadru, ktory odciaga nasze spojrzenie z glownego punktu kadru, powoduje tez ze w zdjeciu odczuwamy niepotrzebne napiecie, hmm ciezko to wyrazic slowami ale tak jest ...

Napisales ze zdjecie jest "po prostu za ciasne" i "brakuje oddechu". Nie zgodze sie z tym, rownie dobrze portret moze byc ciasny, ale o ile uwaga nie jest odciagana nietaturalnie od glownego tematu (w portrecie najczesciej oczu) to nie powinno byc problemu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach