davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
obróbka zdjęcia do labu ...
jak w temacie. wykadrowałem zdjecie ale teraz nie wiem jak ustawić zdjęcie żeby fotograf nie miał dziwnego formatu...
pomózcie jak przywrócic normalny wymiar 3:2 z kasetki
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
możesz dodać czarne pasy. w domu sobie potem poobcinasz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Narzędzie kadrowania powinno mieć możliwość wpisania proporcji (przynajkniej Shop tak ma). A jeśli pracujesz w czymś, co nie posoada tej funkcji, możesz to wyliczyć z proporcji. Kolejną metodą - jeśli jesteś z matmy tak cienki jak ja - mogłoby być przeciągnięcie warstwy ze zdjęcia w formacie 3:2 i po przez sklaowanie proporcjonalne ustalić, jakie fragmenty mieszczą się w interesującym Cię obszarze...
Metod jest wiele, nie chce mi się wymieniać wszystkich...
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Jeśli masz w jpegach to może toto by pomogło?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
davnes w jakim programie to robisz?
Najlepiej kadrować od razu do takiego wymiaru w jakim zdjęcie będzie wywoływane - pamiętaj, że rózne formaty mają różny stosunek boków dłuższych do krótszych (nie zawsze jest to 3:2). dickkett zaproponował dobry program do kadrowania. W JPEGCrops od razu wybierasz rozmiar odbitki i kadrujesz według uznania.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie Kodak Express najchętniej widzi jpg w formacie w jakim ma być zdjęcie. Więc zależnie od potrzeb, przygotowuję na płycie zdjęcia agłównie 10,5 x 13,5 cm, a czasem 20 x 30 cm.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
oki jpgcorp jest dobry :-B !!! właśnie wypróbowałem na labie....dzięksss :-B :mrgreen:
:-B :-B

[ Dodano: 2007-05-04, 21:54 ]
a powiedzcie mi jeszcze czy warto powiększac piksele tak aby waga zdjęcia była wieksza? daje to cos
działam w trialu ps więc nie wiem czy to cos mi da.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
davnes napisał/a:
powiększac piksele tak aby waga zdjęcia była wieksza
A co to za zwierzę :shock:
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Domyślam się, że chodzi o zmianę dpi albo coś... generalnie to g. daje chyba, chociaz sam tak czynię :-P z 640x480 i tak nic tak nie da się wycisnąć a większe radzą sobie bez tego.

generalnie fajnego cropa i kilka innych rzeczy ma FatStone image viewer. darmowy programik.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
A co to za zwierzę :shock:
Pewnie chodzi o rozdzielczość :-)

[ Dodano: 2007-05-04, 22:58 ]
davnes, jeżeli chcesz robić format pocztówki( 10x15), to wystarczy rozdzielczość 2000x1340 px.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Pewnie chodzi o rozdzielczość
acha. :lol: Przypomniał mi się dialog z jednym użytkownikiem, gdzie przez cały czas rozmowy słyszałem "nie może mi wdrukowac..." . Po dłuższej wymianie zdań zrozumiałem, że chodzi o niemożność "zapisu" w katalogu (który był tylko do odczytu zresztą). Czasem trudno się zrozumieć ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
a powiedzcie mi jeszcze czy warto powiększac piksele tak aby waga zdjęcia była wieksza? daje to cos
działam w trialu ps więc nie wiem czy to cos mi da.

davnes, nic nie zmieniaj, to nic nie da. Lab to zrobi sam (tzn przeskaluje). Szkoda zachodu, widoczny efekt będzie zerowy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi zaś przypomniała się rozmowa z jednym gościem z wydawnictwa (!!!) z Warszawy (nazwę litościwie pominę), który cały czas ze śmiertelną powagą powtarzał, by prace przygotowywać mu w rozdzielczości 300 dioptrii.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Michu napisał/a:
300 dioptrii.
Ale na plusie czy na minusie, bo to chyba ważne?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
davnes, nic nie zmieniaj, to nic nie da
Tu masz racje, lab sam sobie przeskaluje. Ale jeżeli korzysta z internetowgo łącza, by przesłać fotki, to prześle szybciej pliki.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh, wspomniany przeze mnie programik podczas kadrowania pokazuje rozdzielczość do jakiej może to byc przeskalowane :-)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dzieks :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Cytat
a powiedzcie mi jeszcze czy warto powiększac piksele tak aby waga zdjęcia była wieksza? daje to cos
działam w trialu ps więc nie wiem czy to cos mi da.

davnes, nic nie zmieniaj, to nic nie da. Lab to zrobi sam (tzn przeskaluje). Szkoda zachodu, widoczny efekt będzie zerowy.


nieprawda.
do powiedzmy 20x30 z 6mpx to w porządku,
ale przy większych interpolacjach ręczne powiększanie daje 100 razy lepsze efekty niż labowe algorytmy!
i efekt jest bardzo, bardzo widoczny. na przykład nie widać pikseli :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
guerilla, czepiasz się. Ja to wszystko wiem, ale davnes chciał prostej porady na prosty problem i raczej nie będzie robił powiększeń A4 z 640x480 :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
640x480
Robiłem kiedyś z tego bilboard. Wyszło. Z kilkunastu metrów wyglądało nie najgorzej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach