jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
[jojoko] Pierwsze zdjęcia z imprezy plenerowej
Witam,
potrzebuje kilka rad na przyszłość jak lepiej wykonać zdjęcia na imprezie plenerowej na której przewija się wiele ludzi.
Przykład moich wypocin [święto gitary ]

Pierwszy raz zabrałem się za coś takiego i nijak nie wiedziałem jak lepiej to uchwycić.

Za wszystkie sugestie z góry dziekuje
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
wszystkie zdjęcia robisz tak samo pod względem jednej zasady -

łapiesz dobry kadr.

i tylko to musisz ćwiczyć, technika przychodzi sama z czasem, zresztą nauczenie się jej to jest chwila. więc tylko o tym pamiętaj na przyszłość - kręcisz się z aparatem i łapiesz ciekawe kadry, na których coś się dzieje lub po prostu ci się podobają, kompozycyjnie, kolorystycznie czy na przykład duży dekolt.

edit: obejrzałem fotki. pracuj nad kadrem bo bardzo słabo jest pod tym względem!
i do tego - nie wiem, może tak cyfra już ma, strasznie kontrastowo (ale z drugiej strony ostre światło było tego dnia pamiętam)

no i używaj więcej szerokiego kąta z bliska podchodząc :) taka generalna zasada sf
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jeszcze jedna rada. Nie przycinaj zdjęć tak jak Ci wygodnie. Raz, że kiepsko to wygląda w galerii. Dwa, nie nauczysz się w ten sposób dobrze kadrować. Załóż sobie jeszcze przed foceniem, ze musisz się zmieścić w tym kadrze, który widzisz w wizjerze i tego się trzymaj. Kadr powinien powstać zanim nacisniesz spust, a nie odwrotnie, czyli naciskasz, a potem tworzysz kadr z tego co wyszło.
A co do zdjęć, to np. Fredrę z gitarą zrobiłbym inaczej. Wykadrowałbym ciaśniej, żeby uchwycić albo samą figurę, albo tylko popiersie. I ustawiłbym się tak, żeby w tle widać było wieżę kościoła św. Elzbiety.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
To z trzydniowej imprezy plenerowej... http://www.debowski.net/d...2007/thumb.html (wrzuca sie na serwer a ja znikam spac) ja tam sie na streetphoto nie znam wiec wszelkie wskazowki mile widziane.. ;d a wieczorkiem w sobote podrzuce jeszcze zdjecie przypadkowo napotkanego pentaksjanina :D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
emdek napisał/a:
To z trzydniowej imprezy plenerowej... http://www.debowski.net/d...2007/thumb.html (wrzuca się na serwer a ja znikam spac) ja tam się na streetphoto nie znam wiec wszelkie wskazowki mile widziane.. ;d a wieczorkiem w sobote podrzuce jeszcze zdjecie przypadkowo napotkanego pentaksjanina :D



naprawdę fajne to z żóltym reflektorem!
ogólnie są b. fajne, bez jakiś świń technicznych :))

tylko jedna malutka rada - za dużo troszkę, ściąłbym to do maksymalnie 10-15 zdjęć..
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
emdek napisał/a:
http://www.debowski.net/d...2007/thumb.html
Bardzo fajne zdjęcia. A ten Sulęcin to ja chyba znam z wojska - na poligon tam nas wywoziło :evilsmile:
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Na poligon wedrzynsko-sulecinski? Z Jeleniej az wywozilo??
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak tak, Wędrzyn, to był poligon, a w Sulęcinie na stacji był załadunek na kolej. Wozili nas z Opola (tam byłem w wojsku czołgowym, ale nie jestem pancerniakiem - myśmy robili pozoracje- wybuchy jadrowe, odkażanie itp.) dla wojska.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
No i ten poligon dalej jest... a w Sulecinie pozostalosci stacji... - teraz asfalt woza do wytworni masy... ;p Ale dziwne ze w miescie wyladowywali jak w Wedrzynie tez jest kolei (ta sama linia chyba) i jak Amerykanie przyjezdzaja, to wlasnie tam maja za- i wyladunek.

A zamiast pozorowac to mogli z ruskimi pogadac... wzieli by z Buszna glowice odpalili jedna i grzybek bylby niczego sobie :D:D:D

A dawno temu to bylo? ;)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
emdek napisał/a:
A dawno temu to bylo?
Łoj dawno :mrgreen: pierwszy poligon w 1982, potem też (aż do 1994) jak mnie na ćwiczenia rezerwy ciągali. Mówisz, że stacja jest w Wędrzynie, kurka, to może mi się coś pkręciło, ale Sulęcin pamiętam...
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
No to jakis czas temu... pod koniec 82 to moi "biologiczni" (kopyrajt do kumpla nalezy) musieli dopiero jakies manewry przeprowadzac ;p

Hyh.. no to juz mam pomysl na jedno popoludnie... dwie stacje (Bistacje?) To moze pamiec odswiezy... ;) A Sulecin to mozna pamietac z tej racji ze Wedrzyn to jedynie tzw. Samlas z blokami i nic wiecej
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obadałem mapę - z Jeleniej to jakieś 200 km, to już cała wyprawa :mrgreen: Ale możnaby wstępnie pomyśleć o jakimś letnim wypadzie (lipiec, sierpień). Blisko mieszka Spinner (Zielona G.), Fotonyf (o rzut kamieniem w Gorzowie Wlkp.), może Paweł ze Szczecina by się dał namówić?

Panowie! Propozycja padła :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
djack, popieram.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Popieram Zorzyk.. mozna by zahaczyc o miejsca stad: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3531
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
djack guerilla wielkie dzięki za poświęconą uwagę
brakowało mi czyjegoś spojrzenia i podpowiedzi jak się za to lepiej zabrać.
Faktycznie ze złej strony się do tego zabierałem (jeżeli chodzi o kadrowanie).

No nic pozostaje tylko ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
[jojoko] Jedno do oceny
Po próbach z "reportażem" dalej szukam swojego sposobu na zdjęcia.
Takie moje spojrzenie na nudną klatkę schodową w bloku jakich wiele



Wszelkie opinie mile widziane
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Przez moment się zastanawiałem co to jest i czemu to takie zielone ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A ja dalej się nad tym zastanawiam :roll: .
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Na pewno zielone jest to to co nie wiem co to jest
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja też sie zastanawiam- chociaż to zielone to chyba sufit na klatce, tylko ct jest to czarne spływające. Ale ogólnie podoba mi sie zmusza mózg do wysiłku:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach