BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Może ci z sigma nie lubią świat iluzji
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Nareszcie!

Zastanawiałem się właśnie, czy nie kupić Samyanga 35 mm zamiast starszej Sigmy, a tu proszę - chłopaki puścili oko. Cieszy na pewno to, że kryje pełną klatkę, kiedyś tam się to w tym naszym systemie przyda ;)
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
W piątek byłem w pobliżu salonu Sigma ProCentrum w Chorzowie i wszedłem pooglądać obiektywy. Oczywiście przez ostatnie kilka miesięcy dużo się naczytałem o sigmie 35 mm i marzyła mi się taka pierwsza stałka do mojej K-5ątki, ale po kilku mailach do sigmy z pytaniami o dostępność i odpowiedziach początek lutego, początek maja, lub bez odpowiedzi :], nie spodziewałem się że po pytaniu do sprzedawcy: -czy coś słyszeli o tym obiektywie z mocowaniem PENTAX, usłyszę: "... też się zdziwiliśmy, ale akurat dzisiaj przyszły nam 2 sztuki..." Wziąłem szkiełko, no może S Z K Ł O do ręki i zaraz po tym popędziłem do domu po swoją puszkę, żeby przymierzyć :]. Pierwsza sztuka miała losową celność więc zmieniliśmy na drugą która miała tylko BF i po regulacji o +5 kresek w body zaczęło grać, popstrykałem kilka no może kilkadziesiąt fotek. No i jak na początkującego napaleńca przystało nie pozwoliłem sprzedawcy zdjąć sigmy z puszki i założyć z powrotem kita, przez co moje "tajne zaskórniaki" uszczupliły się w większości... Ale radości nie było końca... do dzisiaj kiedy wróciłem załamany po weselu przyjaciółki. Muszę najpierw podkreślić, że jestem praktycznie początkujący, K-5 z kitem mam parę miesięcy, a wcześniej miałem Minoltę a200 i kilka kompaktów. Mam spore problemy z tym obiektywem, ale niestety nie potrafię tego porównać do niczego innego jak do kitowego zooma, łapało mi ostrość o pół metra za osobami w które celowałem... trochę regulowałem puszkę i pozostawiłem na razie na +7 w skali do 10. Na bliskich odległościach od obiektywu praktycznie nie ma problemu , ale przy 1,5m + już są... nie mam pojęcia czy to normalne, na pewno zabiorę się przy wolnej chwili do dokładniejszych testów. Będę to robił po swojemu :P, ale będę wdzięczny za rady w jaki sposób potestować obiektyw.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Salke, serwis i regulacja. Potem testy ;-)
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Enzo napisał/a:
Salke, serwis i regulacja. Potem testy ;-)

Masz na myśli wysłanie obiektywu z puszka do kalibracji ?!?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Tak. Wyzeruj ustawienia w aparacie i wyślij do Sigmy, aby skalibrowali obiektyw.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Salke, masz wgrany najnowszy fw w k-5 ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Wysłanie do serwisu jak mówią koledzy powinno zdecydowanie pomóc. Sprawdź jeszcze, czy masz zainstalowego najnowszego softa do K5 - miałem własnie BF w swoim Tamronie, ale po aktualizacji oprogramowania problem ten zniknął kompletnie. :)
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Tak mam najnowszy 1.14.

Do serwisu mówicie :shock: , moją puszeczkę i obiektyw wysłać kurierem do serwisu...
A jakie macie doświadczenia z taka procedurą?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja mam takie ze dwukrotnie, w ciagu tygodnia otrzymalem doskonale skalibrowany obiektyw
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Z bólem serca wysłałem puszkę i obiektyw do kalibracji :). Teraz kilka lub kilkanaście dni stresu i zobaczymy jakie będą wyniki.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mam nadzieję, że wysłałeś do Sigmy (Gdyni), nie do Apollo (Wa-wy).
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Salke napisał/a:
Z bólem serca wysłałem puszkę i obiektyw do kalibracji :). Teraz kilka lub kilkanaście dni stresu i zobaczymy jakie będą wyniki.

Jaki ból serca, jaki stres :?: Takie objawy to po wydaniu ponad trzech koła i flustracji związanej z użytkowaniem obiektywu w takim stanie :mrgreen:
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Pentagram napisał/a:
Mam nadzieję, że wysłałeś do Sigmy (Gdyni), nie do Apollo (Wa-wy).

Oddałem do ProCentrum Sigmy, ale z tego co wiem wysyłaja do Gdyni
rey napisał/a:
Salke napisał/a:
Z bólem serca wysłałem puszkę i obiektyw do kalibracji :). Teraz kilka lub kilkanaście dni stresu i zobaczymy jakie będą wyniki.

Jaki ból serca, jaki stres :?: Takie objawy to po wydaniu ponad trzech koła i flustracji związanej z użytkowaniem obiektywu w takim stanie :mrgreen:


Co fakt to fakt, ale liczyłem na pocieszenie, a nie dobicie... :)

[ Dodano: 2013-07-23, 22:29 ]
... i po 23 dniach dostałem info, iż możliwe, że będzie mój sprzęt do odebrania jutro...

Mam nadzieję, że obiektyw będzie działał dobrze po napisaniu przez Japończyków specjalnie dla mojej puszki fimwareu :P
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
I jak te kadry :?: 8-)

Porównywał ktoś bezpośrednio Pentaxa 31/1.8 tą sigmą, limited pewnie mniej ostry, ale co z plastyką obrazu i kolorami? Pentaxowe cudo wykonanie ma fantastyczne-metal i szkło, ale Sigma zaskakuje, technika poszła do przodu i obecnie produkty sigmy są naprawdę coraz lepsze - no i pod cyfrę :evilsmile:

[ Dodano: 2013-08-14, 18:12 ]
Czyli legenda poległa na placu boju :roll:
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Niestety obiektyw po miesięcznej kalibracji wrócił i dalej ma BF.

Jest nieznacznie lepiej, ale tak jak wcześniej przy bliskich odległościach od obiektu. Przy odległościach, gdy w kadrze mieści się dorosła osoba są duże problemy, a im dalej tym większy BF.

Oddałem sprzęt do ponownej kalibracji. Dam znać co z tego wyjdzie.

Troszkę się obawiam, że nic nie poprawią i zostanę z obiektywem, który nadaje się do zdjęć do 50 cm od obiektu..., a reszta to manualu, ale jaki sens płacić za obiektyw z AF, jak mogłem kupić kilka krotnie tańszego samyanga...

Nie wiem jak jest ze zwrotami w Sigmie, ale znając życie pewnie to mało możliwe.

Jak na razie żyje nadzieją, że uda im się coś z tym zrobić.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Salke, jaki masz korpus?
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Czy jak działasz na LV (kontrast) to ostrzy Ci prawidłowo? Ja niedawno miałem kłopot z 77, coś sie zmieniło, musiałem wyjechać z korekcją do +14 (w debug mode). O dziwo reszta szkieł bez większych zmian. Aparat ani szkło nie nie było narażone na większe wstrząsy. Może warto porównać z inną puszką? Jak jest z innym body? Widzę że mieszkasz w tym samym mieście, chcesz to można się spotkać i porównać, może to coś wniesie do sprawy?
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Paradziqs - mam K-5.

Zbyszek - nie próbowałem na LV, nie mam też możliwości porównać na innej puszce. Na razie obiektyw wraz z puszką jest w reklamacji od 13.08, jak tylko wróci możemy się zgadać i popróbować z twoim sprzętem, dam znać chociaż patrząc na poprzednia miesięczną kalibrację może to potrwać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach