BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Salke, wysylales rozumiem do sigmy w gdyni tak/?
wgrane w puszke masz najnowsze fw tak?
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
paradziqs napisał/a:
Salke, wysylales rozumiem do sigmy w gdyni tak/?
wgrane w puszke masz najnowsze fw tak?


tak tak napewno jest najnowsze fw i poszlo 2 raz do Gdyni
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Jak wróci i dalej będzie problem to daj znać, można się spotkać i przetestować na innym body.
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Właśnie dostałem telefon z fotolandu, że sprzęt jest do odebrania, sprzedawca mi powiedział że podpinał obiektyw i sprawdzał jak to wygląda, ponoć zrobił kilkanaście zdjęć i tylko na jednym aparat zgłupiał. Ciekawe zobaczymy ostatnio tez mówił że jest dobrze.

Zbyszek - wysłałem Ci mój tel. na PW.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
A co to foto land? Czemu nie wysłałeś bezpośrednio do serwisu sigmy w Gdyni?
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
paradziqs napisał/a:
A co to foto land?

To jest FOTOLAND czyli między innymi Sigma ProCentrum w Chorzowie.
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
jack napisał/a:
paradziqs napisał/a:
A co to foto land?

To jest FOTOLAND czyli między innymi Sigma ProCentrum w Chorzowie.


-dokładnie Sigma ProCentrum w Chorzowie tu kupiłem obiektyw i tu go reklamuje.

Niestety ponowna kalibracja nic nie dała, zrobiliśmy parę fotek wraz ze sprzedawcą i lipa dalej zdjęcia nieostre przy większych odległościach od obiektu. Sprzedawca poprosił żeby jeszcze zostawić sprzęt, zrobi dokładne testy ze statywem i na różnych odległościach, dokładnie opisze jakie są problemy i będzie rozmawiał z brand menagerem o tym jak rozwiązać problem... ciekawe...

Oczywiście podzielę się wynikiem jak tylko coś będę widział.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no coz.. skoro ten sklep sam sobie "bada" dostarczony w ramach gwarancji sprzet, i sam podejmuje decyzje co sie nadaje do dalszego wyslania...
ja "uderzalem" bezposrednio tam: http://www.accord-foto.pl/index.php?artykul=109
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
paradziqs napisał/a:
no coz.. skoro ten sklep sam sobie "bada" dostarczony w ramach gwarancji sprzet, i sam podejmuje decyzje co sie nadaje do dalszego wyslania...
ja "uderzalem" bezposrednio tam: http://www.accord-foto.pl/index.php?artykul=109


to nie tak że sklep sam bada i podejmuje decyzje... po prostu obiektyw wysylany byl do gdyni 2 razy i nie skalibrowali go odpowiednio, za pierwszym razem miesiac trzymali obiektyw i puszke bo najpierw czekali na 2 egzemplarz co nic nie dalo, potem czekali na fw do obiektywu z Japonii, za drugim razem czy li teraz trwalo to krócej, ale tez nic nie dala kalibracja. Wraz ze sprzedawcą doszliśmy do wniosku, że zrobi zdjęcia testowe i dokładnie opisze problem przed wysłaniem do serwisu.

Ps sprzet był już 2 razy w Sigma
Autoryzowany Punkt Serwisowy
FOTO SERVICE
ul. Fleszarowej-Muskat 3
81-589 Gdynia.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Salke, tylko pamietajcie zeby nie dawac AF w trybie Auto ;)
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
paradziqs napisał/a:
Salke, tylko pamietajcie zeby nie dawac AF w trybie Auto ;)


tzn. o czym teraz mowisz?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no zeby przypadkiem nie testowac skutecznosci AF ustawiajac go w opcji AUTO, najlepiej ustawic sobie na punkt centralny i wtedy testowac
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Do tego obiektywu można kupić sobie stację dokującą sigmy za ok. 200zł. , podłączyć do komputera i samemu skalibrować AF w czterech punktach ostrzenia:) Ja posiadam ten obiektyw i na canonie 6d sprawuje on się bardzo dobrze:)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Andremobile, a sprawdzałeś, czy owa stacja jest dostępna na bagnet K?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W opisie w znanym sklepie nic nie ma na temat mocowania. Dostępność - 3 dni.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
W Foto-net. Jak na razie niedostępna. Nie znany termin dostawy. Odpowiedź sprzed dwóch tygodni.
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
paradziqs napisał/a:
no zeby przypadkiem nie testowac skutecznosci AF ustawiajac go w opcji AUTO, najlepiej ustawic sobie na punkt centralny i wtedy testowac
- aaa oczywiście w ogóle rzadko używam selektywnego trybu, zazwyczaj mam w centrum ustawione, a przy testach oczywiscie mialem w centrum i wylaczoną redukcje drgań.

Cytat

Do tego obiektywu można kupić sobie stację dokującą sigmy za ok. 200zł. , podłączyć do komputera i samemu skalibrować AF w czterech punktach ostrzenia:) Ja posiadam ten obiektyw i na canonie 6d sprawuje on się bardzo dobrze:)

- myślałem o tym, ale jesli w Gdyni nie potrafia sobie poradzić z obiektywem i mieli takie problemy, sciagali drugi obiektyw dla porownania od dystrybutora i fw z Japonii, to obawiam sie ze sam nic nie zdzialam.

[ Dodano: 2013-08-29, 17:11 ]
:/



Niestety dzisiaj pożegnałem się z obiektywem, do sklepu przyjechały 3 nowe egzemplarze i z wszystkimi jest podobny problem, sprawdzane na 2 szt. K-5. Sprzedawca stwierdził, że musi to być problem z oprogramowaniem obiektywu. Ma mi dać znać jak to poprawią.

W każdym razie nie robili mi problemów ze zwrotem pieniędzy, czego się obawiałem, a nawet sami to zaproponowali.

Szkoda bo to naprawdę dobry obiektyw. Będę musiał poczekać aż coś z tym zrobią lub wybrać coś innego.

Dzięki wszystkim za pomoc i dobre chęci, ja się zabieram za szukanie czegoś do mojej puszki :]
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Trochę to dziwne bo według DXO 35 Sigmy to najlepszy obiektyw dla Pentaxa :
http://www.dxomark.com/in...28camera%29/890

W każdym razie bardzo ostry z najwyższą punktacją...
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Salke napisał/a:
Niestety dzisiaj pożegnałem się z obiektywem, do sklepu przyjechały 3 nowe egzemplarze i z wszystkimi jest podobny problem, sprawdzane na 2 szt. K-5. Sprzedawca stwierdził, że musi to być problem z oprogramowaniem obiektywu. Ma mi dać znać jak to poprawią.
Pamiętaj że może to być usterka AFa w korpusie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Szkoda że nie sprawdzono na 2 różnych korpusach.

Chociaż jeśli inne szkła działają to może faktycznie soft niedopracowany...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach