Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Ktoś miał jeszcze styczność z tym szkiełkiem ?:) Jestem poważnie zainteresowany, ale po kłopotach jakie miał Salke zaczynam mysleć czy warto
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Ja go mam na canonie 6d, obiektyw bardzo ostry od pełnej dziury. Żadnych problemów, żadnych wad. Obiektyw duży i ciężki (w porównaniu do pentaxowych 35/2,4, 35/2). Bardzo solidnie wykonany.
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Mimo wszystko czekam na opinie osoby z Pentaxem :D
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja miałem takie same kłopoty z S 24-70 na k20 chodziła swietnie na k5 serwis w Gdyni się poddał. Z nowym było to samo.
 

Salke  Dołączył: 28 Cze 2013
Ja po prostu się za bardzo napaliłem i pospieszyłem, kupiłem ten obiektyw do pentaxa praktycznie jako jeden z pierwszych, nawet na stronie sigmy nie było jeszcze wzmianki o tym że w ogóle jest pod nasz system. Długo czekałem aż wypuszczą w końcu do mojej puszki i oczywiście jak tylko założyłem, to już nie chciałem ściągnąć. Obiektyw jest świetnie wykonany, troszkę ciężki i duży, ale to przecież pod ff, więc liczyłem się z tym. Robi świetne ostre zdjęcia. Tylko ten nieszczęsny af..., gdyby był tańszy to zostawił bym go dla manuala, ale tu się właśnie płaci za af, który swoja drogą jest szybki i niesłyszalny.

Mam nadzieję że to kwestia dopracowania softu, dystrybutor ma mi dać znać jak tylko coś poradzą na niecelny af i na pewno wezmę ten obiektyw i z czystym sercem go polecę.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Ciekawe porównanie:
http://www.pentaxforums.c...mm-f-2-8-a.html
ale ten 31 to chyba jakiś niezbyt sprawny był :roll:

Poprawiłem, link poniżej miał być później ;-)
http://www.pentaxforums.c...31-limited.html

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dlaczego?
Wypadł bardzo podobnie, jak w przypadku tego porównania:
http://www.stevehuffphoto...-summilux-asph/


Sigma robi coraz lepsze obiektywy, które konkurują z najlepszymi.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Leica daje ładniejsze i ostrzejsze obrazki, ale czy to nie za sprawą softu M9? Zdjęcia z Simmiluxa wyglądają na przeostrzone, 31 z kolei chyba nie był najwyższych lotów. Te szkła pentaxa mają spory rozrzut jakościowy.

Sigma robi coraz lepsze szkła - to prawda ;-)
 

janson  Dołączył: 01 Lut 2011
Witam
Nikt nadal nie przetestował tego obiektywu z aparatem Pentax K5, K5II ???
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
Sam chciałem kupić ten sprzęt, ale pewien sprzedawca w sklepie powiedział mi, że Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM jeszcze nie współpracuje z Pentaxem, po podpięciu nie może złapać ostrości. Mieli kilka egzemplarzy już reklamowanych i... wycofali ze sklepu możliwość kupna takiego szkła :)
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
baddog, co to za sklep? media markt? czy real?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
rey napisał/a:
Ciekawe porównanie:
http://www.pentaxforums.c...mm-f-2-8-a.html
ale ten 31 to chyba jakiś niezbyt sprawny był :roll:
FA31 ma tutaj lekki FF, co wyraźnie widać na tych zdjęciach:

 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Żeby było jakiekolwiek rozeznanie trzeba by zestawić z sigmą zdjęcie poprawnie wyostrzone. Inaczej wychodzi, że LTD jest do bani ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
AF w tej Sigmie optycznym jakoś działał...

http://www.optyczne.pl/25...5%9B%C4%87.html

Nie ma narzekania na jego celność.

Więc może Sigma 35 najlepiej pracuje z K-3 a w starszych korpusach pojawiają się problemy...
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
Kadet80 napisał/a:
baddog, co to za sklep? media markt? czy real?

Sklep w Chorzowie. Nie będę reklamował, ale żaden duży, obłożony blachą trapezową.
 

janson  Dołączył: 01 Lut 2011
Witam
W dniu dzisiejszym odwiedziłem sklep foto, gdzie na miejscu przetestowałem Sigmę 35mm F1,4 z moim K5.
Obiektyw jest duży, ciężki i solidnie wykonany.
AF jest bardzo szybki i niezwykle cichy... praktycznie bezszelestny.
Z moim body strzelał z różnych odległości w punkt, bez żadnej korekty.

Po rozmowach ze sprzedawcą, okazało się, że sprzedali już ten obiektyw nie raz pod Pentaxa i żadnych problemów klienci nie zgłaszali.
Co ciekawe, nawet nie mieli w sprzedaży tego USB dock, z racji, że jeśli już obiektywy wymagały korekcji FF/BF to minimalnej i dało się to zrobić w body.
Moje odczucia są bardzo pozytywne, i właśnie rozważam nabycie szkiełka... jedyne co mnie zniechęca oprócz ceny naturalnie, to że z mojego "kompaktowego" K5 po podpięciu 35mm Sigmy, robi się dosyć ciężko.

Zastanawia mnie dziwny niekorzystny szum na forum wokół tego szkła...
P/S może tylko w Chorzowie była jakaś wadliwa seria, albo body K5 fiksowało, skoro na kilku szkłach problem był taki sam
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
janson, jaki niekorzystny szum na forum?
jedna osoba cos tam napisala zlego? ten obiektyw bije na lopatki systemowego 35mm.
jeden problem moze polegac na tym ze pod APSC lepszym rozwiazaniem moze byc zakup 18-35/1.8
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Żeby sigma wypuściła 35/1.4 pod APS-C było by trochę lżejsze ;-) Z drugiej strony ciekaw jestem ile by ważył zmiennoogniskowiec typu 18-35/1.8 pod FF :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rey napisał/a:
zmiennoogniskowiec typu 18-35/1.8 pod FF :evilsmile:

ale masz na myśli konstrukcję 28-55/2.8 :?:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
opiszon napisał/a:
ale masz na myśli konstrukcję 28-55/2.8

Nie, 18-35. Rozpatruję pod kątem wielkości 35/1.4 wydanej pod APS-C, która była by z pewnością mniejsza ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach