bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM
cześć dziewczyny i chłopaki
ponieważ nie znalazłem tematu o tym szkle (o którym chciałbym się co nieco dowiedzieć) to otwieram świeżym testem: http://www.optyczne.pl/54....4_DG_HSM_.html
szkło wypada bardzo ciekawie, może do kogoś już jedzie? ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
myslalem ze poki co dostepny jest tylko pod C
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
bilko, ja osobiście zachorowałem na to szkło. Idealne dla mnie, do moich potrzeb i zastosowań :roll:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
pod FF faktycznie idealna alternatywa dla systemowych szkiel, ale czy pod apsc warto doplacac drugie tyle do 35mm majac w ofercie np bdb sigme 30/1.4
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
sołtys napisał/a:
bilko, ja osobiście zachorowałem na to szkło. Idealne dla mnie, do moich potrzeb i zastosowań :roll:

no właśnie ja też zaczynam chorować (czytaj: zbierać kasę), moja ulubiona ogniskowa w nietuzinkowym wydaniu ;-)

[ Dodano: 2012-12-13, 10:47 ]
paradziqs, a może zostawmy jeden wątek wolny od peanów nt. Twoich szkieł? :-? plis
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bilko, ale to jest całkiem rozsądnie zadane pytanie, Sigmy A 35/1.4 do korpusu Pentaxa z matrycą 35mm nie podepniesz, bo na razie takiego nie ma, a zapowiadany K-3 okazał się być tak naprawdę K-(5-2) ;-)

Tak więc, czy warto dopłacać drugie tyle żeby mieć cięższy obiektyw o bardzo zbliżonych wynikach na własnej puszce?

To nie jest pytanie retoryczne, bo mnie np. 30/1.4EX kompletnie nie interesuje (a może powinna), ale na A35/1.4 to pewnie bym się skusił. Ale do mnie przemawia HSM :-P
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
:shock:

[ Dodano: 2012-12-13, 11:42 ]
romeoad napisał/a:
Ale do mnie przemawia HSM :-P


i wlasnie to chyba bylby jedyny powod aby sie w tej chwili zainteresowac tym obiektywem.. zamiast 30/1.4..
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
romeoad, z testu wynika, że jednak nowa sigma osiąga zdecydowanie lepsze wyniki od starszej.
Cytat
Tak więc, czy warto dopłacać drugie tyle żeby mieć cięższy obiektyw o bardzo zbliżonych wynikach na własnej puszce?

FA31 jest droższy (skoro już porównujemy podobne produkty), może nowa sigma będzie dla niego skuteczną konkurencją, w przeciwieństwie do sigmy 30mm?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
bilko napisał/a:
FA31 jest droższy
w B&H-u to jest 90$ różnicy. Nie wiem jaka jest krajowa proporcja cen za te obiektywy.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
kwestię ceny traktuję na razie drugorzędnie, oczywiście jeśli jakościowo sigma 35mm miałaby się okazać tożsama z 30mm to nie warto dopłacać, ale chyba tak nie jest (póki co rozpatruję użytkowanie obiektywu na małej matrycy k-5)

[ Dodano: 2012-12-13, 12:41 ]
konkurencyjne pełnoklatkowce sigma pokonuje:
http://www.lensrentals.co...new-world-order

a to fajne:
9-blades (sigma 35mm) vs 8-blades (sigma 30mm)

MFD 0,3m (sigma 35mm) vs 0,4m (sigma 30mm)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
wuzet, u nas 31Ltd to już ponad 5k zł, a nowa A35/1.4 to 3.6k zł, więc trochę więcej niż $90 nawet jeśli doliczyć VAT. Gdyby 31Ltd kosztował w okolicach nowej Sigmy, to już bym go miał.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
paradziqs, Sigma 30/1.4 to nie jest alternatywa bo jest to szkło które ma z zasady konkurować z najdroższymi szkłami z najwyższej półki, z 35L chociażby. 30stka to może być konkurencja i alternatywa dla systemowych 28emk ew C/N/P 35/2.0. Podobnie jest z innymi nowszymi Sigmami.

paradziqs, romeoad, Przecie ten obiektyw jest pod każdym niemal względem lepszy niż 30stka :shock: . Bez przesady , jest niezła ale ale to jednak nie ta półka. To podobna systuacja jak przy 35/2.4 kiedy znaleźli się tacy co twierdzili że niczym się nie różni od 31/1.8.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
WojtekKawecki mi chodzilo o to, ze ja poki co nie widze sensu wymiany (z doplata 2000zl) 30'tki na nowa sigme 35...
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
paradziqs napisał/a:
WojtekKawecki mi chodzilo o to, ze ja poki co nie widze sensu wymiany (z doplata 2000zl) 30'tki na nowa sigme 35...
A to rozumiem, sorki...
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
cyt: "Sigma ProCentrum: Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie głosy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to dostawa tego obiektywu z mocowaniem Canon trafi do nas pod koniec tego tygodnia. mocowanie Nikon na początku lutego. Nie mamy jeszcze potwierdzonych informacji o terminie pojawienia się mocowań Pentax i Sony, ale stawiamy na koniec lutego."
Wypowiedź zamieszczona na Facebook-u
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
romeoad napisał/a:
Tak więc, czy warto dopłacać drugie tyle żeby mieć cięższy obiektyw o bardzo zbliżonych wynikach na własnej puszce?

Jeżeli rzeczywiście byłby ostrzejszy w pełnym kadrze i z precyzyjniej działającym HSMem myślę, że WARTO 8-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jakby ktoś nie mógł znaleźć to wątek o nowej Sigmie A 30 f/1.4 jest tutaj -> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=43500
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Kurna, szukam i szukam i nigdzie nie ma. Jest już z naszym bagnetem?
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Za wielką wodą jest, pewnie niedługo i do nas dopłyną pierwsze sztuki. Szkło jest GENIALNE !
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
i tak niektorzy napisza ze sigma nie posiada magii 30/1.8 ltd..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach